- 12.03.2019
- 0.0 Reitingas
- 1325 Peržiūros
- Komentarai
Vitaminas B12 kitaip dar vadinamas kobolaminu. Šis vitaminas turi didelį poveikį ne tik bendrai savijautai, bet taip pat ir grožio bei sveikatai, todėl svarbu pasirūpinti, kad su maistu būtų gaunamas pakankamas vitamino B12 kiekis. Taigi, kokiuose maisto produktuose jo randama daugiausiai, ir kaip užtikrinti geresnį šio vitamino įsisavinimą?
Vitamino B12 svarba
Vitaminas B12 dalyvauja raudonųjų kraujo kūnelių susidarymo bei ląstelių dalijimosi procese, reguliuoja maistinės energijos kaupimą raumenų audiniuose, aktyvina folio rūgštį, palaiko optimalų cholesterolio kiekį kraujyje. Vitaminas B12 yra labai svarbus kūno energijos reguliavimui, padeda lengviau įsisavinti riebalus bei baltymus. Esant šio vitamino trūkumui, pirmiausia pasireiškia jėgų trūkumas, o vėliau jo stygius gali turėti įtakos ir išoriniam grožiui: oda ima šerpetoti, plaukai tampa retesni ir silpnesni, nagai sluoksniuojasi ir lūžinėja.
Rekomenduojama vitamino B12 paros norma
Per dieną rekomenduojama suvartoti 3 mikrogramus vitamino B12. Nėščioms ir žindančioms moterims patartina suvartoti maždaug 4 mikrogramus (dėl tikslaus kiekio visada patartina pasikonsultuoti su gydytoju). Įprastai organizmas susikuria vitamino B12 atsargas, tačiau senstant jo atsargos gali mažėti, o šio vitamino įsisavinimas tampa prastesnis. Būtent dėl šių priežasčių vyresnio amžiaus žmonėms rekomenduojama vartoti vitamino B12 papildus.
Kokiuose maisto produktuose vitamino B12 yra gausiausia?
Natūralūs vitamino B12 šaltiniai: galvijų kepenys, inkstai ir širdys, žuvis, pienas, kiaušiniai, jūros dumbliai ir jūros kopūstai. 100 gramų jaučių kepenų yra 80 mikrogramų vitamino B12, kiaulių kepenyse – 31 µg, lydekoje – 12 µg, silkėje – 6 µg, kiaušinių tryniuose – 3,4 µg, jūros kopūstuose – iki 10 µg, piene – 0,34 µg. Vitaminas B12 bus įsisavinamas geriau, jei gersite spanguolių sultis, maistą pagardinsite pipirais ir nevartosite alkoholio.
Kuo pasireiškia vitamino B12 trūkumas?
Dažniausias vitamino B12 trūkumo simptomas – sumažėjęs energingumas. Gali pasireikšti galūnių dilgčiojimas ar tirpimas, varginti nemiga, oro trūkumas. Taip pat šio vitamino stygius gali išprovokuoti mažakraujystę, gali pabalti lūpos ir oda, kankinti liežuvio dilgčiojimas. Vitamino B12 trūkumas taip pat gana dažnai pasireiškia padidėjusiu dirglumu bei suprastėjusia atmintimi. Jei pastebėsite šiuos išvardintus simptomus, vertėtų išsitirti dėl galimo vitamino B12 trūkumo.
Ar žalingas vitamino B12 perteklius?
Vitamino B12 perdozavimas – labai retas reiškinys, tačiau tuomet, jei taip nutinka, gali paūmėti žvynelinės simptomai, atsirasti spuogų. Dažniausiai vitamino B12 perdozuojama tada, jei vartojami maisto papildai, todėl juos reikėtų rinktis itin atsargiai.
Šaltinis: patarimupasaulis.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau