Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2019 » Rugsėjo » 28

O jus ar žinote, kur yra Bastilija?

Maždaug penktą valandą vakaro Bastilija perėjo į sukilėlių rankas, tačiau jiems teko nusivilti. Tvirtovės kamerose jie rado vos septynis kalinius. Nė vienas iš jų nebuvo panašus į “režimo auką” – keturi pinigų padirbinėtojai, du psichiniai ligoniai ir vienas žudikas. Net legendinis markizas de Sadas jau buvo perkeltas į psichiatrinę ligoninę.

Vis dėlto revoliucionieriai išlaisvino visus kamerose rastus kalinius. Paskui pilis buvo apiplėšta. Istorikai iki šiol apgailestauja, kad buvo sunaikinta didžioji milžiniško Bastilijos dokumentų archyvo dalis (istorijos paslaptys - paranormal.lt).

Bastilija, Prancūzija, istorija, Paryžius, Bastilijos aikštė

Toliau su Bastilija nutiko tai, kas lygiai po dviejų šimtų metų atsitiko su Berlyno siena. Paryžiaus municipalitetas nusprendė nedelsiant nugriauti tvirtovę pačios visuomenės rankomis, ir jau kitą dieną paryžiečiai, nešini įvairiais instrumentais, ir su džiaugsmu veiduose ėjo griauti XIV amžiaus architektūros paminklo. Tuo metu Paryžiuje nebuvo jokios architektūros priežiūros institucijos, todėl nebuvo kam sustabdyti tą vandalizmą.

1841 m. ji atrodė taip:

Bastilija, Prancūzija, istorija, Paryžius, Bastilijos aikštė

1878 m. ji atrodė taip:

Bastilija, Prancūzija, istorija, Paryžius, Bastilijos aikštė

Griovimo procesas užsitęsė dvejus metus, bet darbas buvo padarytas - Bastilijos neliko akmens ant akmens. Tvirtovės sienų plytų gabalėliai dar ilgai buvo pardavinėjami kaip suvenyrai.

Dabartiniu metu, kur galėjo stovėti:

Bastilija, Prancūzija, istorija, Paryžius, Bastilijos aikštė

Bastilija, Prancūzija, istorija, Paryžius, Bastilijos aikštė

Bastilijos vietoje ilgą laiką buvo dykvietė. Įdomus čia buvo tik užrašas “Vvksta šokiai”. Beje, revoliucijos krečiamai Prancūzijai šokiai dar ilgai visiškai nerūpėjo.

Tarp kitko, monumentas Bastilijos aikštėje nė kaip nesusijęs su Bastilija. Idėja pastatyti koloną naujoje aikštėje, atsivėrusioje nugriovus Bastiliją, kilo dar 1792 metais. Tada generolas Bonapartas pasiūlė toje vietoje įrengti didžiulį dramblio formos fontaną su bokštu. Tam tikrą laiką čia iš tikrųjų stovėjo medinis to paminklo modelis, apie kurį Viktoras Hugo papasakojo romane “Vargdieniai”.

Tačiau tik 1833 metais karaliaus Luji Filipo nurodymu buvo pastatyta memorialinė kolona. Projektą parengė architektas Žanas-Antuanas Alavuanas, o statybomis ir dekoravimu rūpinosi Luji Diukas (Louis Duc). Apvalus kolonos pjedestalas - neįgyvendintas fontanas su drambliu. Liepos kolona buvo iškilmingai atidaryta 1840 metais.

Bronzinės kolonos viršuje puikuojasi paauksuotas Laisvės genijus, laikantis sutraukytas grandines ir laisvės ugnį (autorius Ogiustas Diumonas).

Kolonos apačioje pritvirtinta memorialinė lenta su užrašu: “Prancūzijos piliečių, su ginklu rankose gvnusių pilietines laisves atmintinomis 1830 metų liepos 27, 28, 29 dienomis, garbei”.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
05.09.2018 laikas 14:07 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai organizmo valymui

Organizmo valymas liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai organizmo valymui, receptai organizmo valymui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, k...

Skaityti daugiau

20.05.2019 laikas 14:31 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai kaip gydytis lauro lapais
Gerklės vėžio gydymas lauro lapais - vieną stiklinę gerai susmulkintų lauro lapų užpilama puse litro degtinės. Laikoma 14 dienų šiltoje ir tamsioje vietoje, pastoviai sukratant. Nukošti. Šią tinktūrą patariama gerti po 1 valgomąjį...

Skaityti daugiau

23.07.2019 laikas 20:14 Receptai – Patiekalai Kepti varškėčiai
Gaminame namuose. Kepti varškėčiai. Varškėčius apvoliojame miltuose ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje, iš abiejų pusių. Kepti varškėčiai tiekiami su grietine ir/ar mėgstama uogiene. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
26.04.2024 laikas 09:24 Mėnulio šventyklos Maču Pikču paslapčių atskleidimas: inkų išradingumo ir dvasinio ryšio liudijimas
Giliai Andų kalnų masyve slypi istorikus ir turistus šimtmečius žavinti šventa vieta - Mėnulio šventykla Maču Pikču. Šį inkų civilizacijos pastatytą architektūros stebuklą iki šiol gaubia paslaptis, tačiau jo svarba inkų dvasingumui ir astronominiams...

Skaityti daugiau

26.04.2024 laikas 08:31 Kokio ūgio buvo Jėzus Kristus?
2015 m. birželio 21 d. nuotraukoje popiežius Pranciškus liečia Šventąją drobulę Turino katedroje. Ji yra Šventojo Sosto nuosavybė.

Skaityti daugiau

26.04.2024 laikas 08:12 2024 m. balandžio 26 d. horoskopas visiems Zodiako ženklams: kas laukia kiekvieno iš mūsų?

Šiandien Merkurijus baigia savo retrogradinį judėjimą, tampa tiesioginiu ir pamažu įsibėgėja. Tai reiškia, kad daugelis žmonių šiandien bus sulėtėję, sutrikę, pamirš įprastus dalykus ir viską darys lėčiau nei įprastai.

...

Skaityti daugiau