- 08.06.2020
- 5.0 Reitingas
- 2259 Peržiūros
- Komentarai
Praėjus 8 metams nuo niūrios 2012 m. gruodžio 21 d., kurią dieną majai pažadėjo Apokalipsę, vėl atgijo baimė dėl pasaulio pabaigos lūkesčių. O problema, kaip paaiškėjo, yra kalendoriuje, Express.co.uk.
Šiandiena grigališkasis kalendorius laikomas visuotiniu. Popiežius Grigalius XIII amžiuje, katalikų šalyse 1582 m. spalio 4 d. pakeitė buvusį Julijono. Skirtumas tarp kalendorių buvo 11 dienų, pašalinus, buvo lengviau nustatyti tikslesnį laiką, dėl žemės sukimosi aplink saulę.
Tačiau ne visiems ši idėja patiko ir daugelis Europos šalių, ypač Didžioje Britanijoje, Londone, kilo riaušės su reikalavimu grąžinti „pavogtas 11 dienų“. Ir, atrodo, šios dienos buvo pavogtos. Be to, vagiamos jos ir dabar, kiekvienais metais. Kam to reikia? Dėl amžiaus, ar, kad nuslėpti kažką? Pagal senąjį kalendorių mūsų amžius turėtų būti jaunesnis...
Mokslininkas Paolo Tagaloguin savo pranešime aiškina : „Per metus prarastų dienų skaičius perėjus prie grigališkojo kalendoriaus yra 11 dienų. Per 268 metus pagal Grigaliaus kalendorių (1752-2020) 11 dienų buvo prarasta 268 kartus, tai yra 2948 dienos. 2948 dienos /365 dienos = aštuoni metai“.
Following the Julian Calendar, we are technically in 2012.
— Paolo Tagaloguin (@PTagaloguin) June 5, 2020
The number of days lost in a year due to the shift into Gregorian Calendar is 11 days. For 268 years using the Gregorian Calendar (1752-2020) times 11 days = 2,948 days. 2,948 days / 365 days (per year) = 8 years. https://t.co/A7INLwmA8R
Ir jo postas nėra vienintelis panašus. Daugelis prie šios temos rašo: „Kai 1700-aisiais pasaulis perėjo į grigališkąjį kalendorių, mes praradome maždaug aštuonerius metus. Taigi, techniškai dabar yra 2012 metai“.
Prieš aštuonerius metus, pareikšta, Paskutinė diena, sukėlė klaidingą prielaidą, kad majų kalendorius skelbia pasaulio pabaigą prognozuoja 2012 m. gruodžio 21 d. Ši data buvo laikoma 5126 metų vasaros ciklo pabaiga mesoamerikos kalendoriuje, kurį mokslininkai išvertė pagal visuotinį grigališkąjį kalendorių. Bet jei pagal Grigaliaus kalendorių dienos laikomos netinkamos, tada joje esantis majų datos prarandą prasmę.
Kaip senesnis ir todėl teisingesnis siūlomas Etiopijos kalendorius, naudojamas Etiopijos ir Eritrėjos bažnyčiose. Jie remiasi koptų kalendoriumi, kuris, savo ruožtu, remiasi egiptiečių.
Šiandiena skirtumas tarp Etiopijos ir Grigaliaus kalendorių yra 8 metai. Metų skaičiavimas Etiopijos kalendoriuje prasideda rugpjūčio 29, 8 metai prieš m.e. pagal Julijaus kalendorių. Taigi į naują tūkstantmetį pagal šį kalendorių mes įžengėme 29 rugpjūčio 29 d. 2008 metais ir dabar pas mus, kaip ir turėtų būti 2012 metai.
Daugelis tyrinėtojų siūlo skirtingus pasaulio pabaigos scenarijus, taip pat ir šios datos grąžinimą. Kaip scenarijų siūlo žemės ir supermasyvios juodosios skylės sąveiką galaktikos centre, žemės susidūrimą su mitine planeta Nibiru, polių poslinkį, kuris praeina per majų ciklus ir panašiai.
Nepaisant to, su pasaulio pabaigos data tyrėjai nėra vieningi ir vienintelis dalykas, kuris aiškus: dabar kalendoriniai metai yra 2012 m., o apytiksli data yra gegužės 25 d. Taigi, jei visi šie skaičiavimai yra teisingi ir pasaulio pabaiga iš tikrųjų įvyks, tai nebus anksčiau nei gruodį. Ar tai tiesa, mes negalime nei paneigti, nei patvirtinti...
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau