Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Balandžio » 21

Medicininiams bandymams žalia šviesa uždegta: skiepys be raštiško sutikimo

Seimas nusprendė, kad medicinos personalas atvykusius į vakcinacijos centrus galės skiepyti ir be raštiško jų sutikimo. Anot parlamentarų, pats faktas, kad jie atvyko, jau reiškia sutikimą.

Šią idėją Seime prastūmė parlamentaras, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, jo projektą savo parašu buvo parėmusi ir kolegė Agnė Širinskienė.

„Patys medikai skundžiasi, kad yra daug popierių pildyti. Kam teko skiepytis matėte, kiek yra įvairiausių formų, sutikimų ir panašiai pildoma. Tai tikslas yra palengvinti, pagreitinti vakcinacijos procesą. Bus laikoma, kad savanoriškai į sveikatos priežiūros įstaigą ar kitą sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus atitinkančią skiepijimo vietą skiepytis nuo užkrečiamosios pandemiją sukėlusios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ar karantinas, atvykęs pacientas yra informuotas ir sutinka, kad jis būtų paskiepytas", - paaiškino A.Veryga, pridurdamas, kad rašytinio sutikimo nereikės tik skiepijantis nuo koronaviruso.

Parlamentaras Valius Ąžuolas siūlė savo frakcijos kolegų siūlymui nepritarti. Ir davė palyginimą: ar būtų logiška, kad į banką pasiteirauti dėl paskolos atėjęs žmogus automatiškai jau būtų laikomas kaip sutikęs imti paskolą. Tačiau politikas padarė išvadą, kad tenorima iškišti kuo daugiau skiepų nuo "kovido", mat vien šiems metams jų užsisakėme 8 mln. dozių - gerokai daugiau nei reikia net ir skiepijant žmones po du kartus. Tačiau A.Veryga atkirto, esą dozių nebus per daug, nereikia skubėti jas dovanoti ar nurašyti, "nes gali reikėti revakcinacijos".

Parlamentaras Remigijus Žemaitaitis kritikavo idėją, pareikšdamas, kad iki šiol to dar nėra buvę. Teisės magistro laipsnį turintis politikas akcentavo: priėmus pataisas besiskiepijantis žmogus prisiims visą atsakomybę už galimas neigiamas skiepo pasekmes. O medicinos personalas, kvietęs skiepytis, galės net nebežiūrėti paciento ligos istorijos, nebereikės įvertinti, ar konkrečiam organizmui dėl jo savitumų vakcina nėra pavojinga. Todėl tai dar labiau pakirs pasitikėjimą vakcinomis. Tačiau parlamentarė (gydytoja radiologė) Jurgita Sejonienė kontrargumentavo, kad ir dabar, kai reikia raštiško pacientų sutikimo, niekas neprisiima atsakomybės už galimas rizikas.

Galų gale Seimas pataisoms po priėmimo pritarė, "už" balsavus 113-ai seimūnų, "prieš" - 4-iems ir tiek pat susilaikius.

Autorius: Danas NAGELĖ

Tekstas perpublikuojamas iš respublika.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.06.2021 laikas 23:15 X failai viename iš Kalifornijos greitkelių
Šiandien, keliuose ufologijos kanaluose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame vaizduojamas NSO arba į NSO panašus objektas, greičiausiai priklausantis JAV kariuomenei.  Vaizdo įraše įdomus ne tiek vaizdas, kiek visos istorijos liudytojo aprašymas - sunkvežimio vairuotojas, kurio konvojus nukentėjo nuo "ma...

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 22:15 Po vakcinos nuo kovido sukeltos ligos "banga" plinta Indonezijoje

Indonezijoje mažiausiai 350 gydytojų ir medicinos darbuotojų susirgo Wuhan koronavirusu (Covid-19), nors jau buvo "paskiepyti".

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 21:26 STUDIJA: Dėl kaukių vaikai susiduria su daugybe mirtinų ligų sukėlėjų
Nepaisant to, ką toliau tvirtina medicinos fašistai, veido kaukės yra visiškai neveiksmingos siekiant užkirsti kelią Vuchano koronaviruso (Covid-19) plitimui ir turi ilgalaikį neigiamą poveikį, ypač vaikams.

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 08:27 Nustatyta, kad antibiotikas novobiocinas naikina navikines ląsteles, turinčias DNR atstatymo sutrikimų
Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukurtas antibiotikas, kurį iš esmės išstūmė naujesni vaistai, efektyviai veikia ir naikina vėžio ląsteles, turinčias bendrą genetinį defektą, rodo Dana-Farberio (Dana-Farber Cancer Institute) vėžio instituto mokslininkų laboratoriniai tyrimai....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 23:18 Asmuo atskleidžia masoneriją, kaip seniausią pasaulyje slaptą religiją ir Liuciferio planus dėl "naujosios pasaulio tvarkos"
Buvęs aukšto rango masonas atskleidė, kad ši grupuotė iš tikrųjų yra seniausia pasaulio religija, ir atskleidė, kaip grupuotė planuoja įvesti Naująją pasaulio tvarką, drastiškai sumažindama pasaulio gyventojų skaičių....

Skaityti daugiau

Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)
18.06.2021 laikas 08:08 Receptai | Patiekalai Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)

Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:50 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas šamas
Itin paprasta bei greita žuvies - šamo iškepimo variacija orkaitėje, bet pavyksta super skaniai ir niekada nenuvilia. Šitaip pagamintą patiekalą tikrai nebus gėda patiekti ir užsukusiems svečiams, tik žinoma, tuo atveju reikės daugiau žuvies....

Skaityti daugiau

16.06.2021 laikas 21:55 Receptai | Patiekalai Sveiki jogurtiniai ledai su avokadu pagal Beatą
Tai kitokie, sveikesni ledai, kurie buvo pavadinti Joker pavadinimu. Nesu tikra, kodėl jie nusipelnė tokio pavadinimo, bet jie skanūs ir tikrai įdomaus poskonio.

Skaityti daugiau