Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2021 » Gegužės » 6

Melas apie COVID-19 vakcinas ir herpesą – ką reikėtų žinoti?

Kasdien naršydami socialiniuose tinkluose galėjote susidurti su antrašte, sakančia kažką panašaus į „herpesas galimai susijęs su vakcina nuo koronaviruso“. Kiti naujienų pranešimai teigia, kad herpesas gali būti „naujas šalutinis vakcinos poveikis“. Būkite tikri, vakcinos nuo koronaviruso tikrai nesukelia herpeso.

Tačiau pranešimuose išryškinami keli svarbūs dalykai apie vakcinas, imuninę sistemą ir keistą herpeso virusų pasaulį.

Naujos sensacingos istorijos yra pagrįstos teisėtu dokumentu, neseniai paskelbtu žurnale „Rheumatology“. Dokumente Izraelio mokslininkai išsamiai aprašo šešias autoimuninėmis uždegiminėmis reumatinėmis ligomis (AIIRD) sergančias moteris, kurioms netrukus po pasiskiepijimo „Pfizer“ vakcina išsivystė juostinė pūslelinė (juostinis herpesas).

Juostinė pūslelinė yra infekcija, kurią sukelia varicella zoster virusas, pasireiškiantis skausmingu bėrimu. Pirmiausia, žmonės dažnai painioja juostinę pūslelinę su herpesu, ir iš karto susikuria burnos ir lytinių organų pūslelinės infekcijos vaizdą. Nors abi infekcijas sukelia plačiosios herpeso virusų šeimos nariai, tačiau infekcijas, kurios pasireiškia pūslelinėmis ir lytinių organų pūslelinėmis, sukelia paprastasis herpeso virusas (1 ir 2 tipo), o ne varicella zoster virusas.

Nė viena iš pacienčių niekada gyvenime neturėjo juostinės pūslelinės, tačiau tai nereiškia, kad vakcina jas užkrėtė virusu. Varicella zoster virusas, atsakingas už juostines pūslelines, yra ir vėjaraupių sukėlėjas. Jei kada nors sirgote vėjaraupiais, varicella zoster virusas dabar ramiai tūno jūsų nervų sistemoje.

Infekcija gali vėl atsinaujinti juostinės pūslelinės pavidalu, tačiau tik jei imuninė sistema yra nusilpusi dėl streso ar kitų ligų. Vakcinos gali šiek tiek apkrauti imuninę sistemą, todėl kai kurie žmonės pasiskiepiję jaučiasi šiek tiek prastai. Pats koronavirusas gali sukelti juostinę pūslelinę, nes varicella zoster virusas naudojasi pažeista imunine sistema.

Mokslininkai pažymi, kad tyrimo planas nebuvo sukurtas siekiant nustatyti priežastinį ryšį tarp vakcinacijos ir juostinės pūslelinės, todėl neįmanoma konkrečiai pasakyti, kaip šie du veiksniai yra susiję. Daugelis ekspertų anksčiau spėjo, kad priežastinio ryšio iš viso nėra, o asociacija yra tik sutapimas.

Taip pat yra nustatyta, kad žmonėms, sergantiems autoimuninėmis uždegiminėmis reumatinėmis ligomis, yra didesnė juostinės pūslelinės protrūkio rizika. Iš tiesų, kai kurie šio naujojo tyrimo pacientai vartojo imuninę sistemą slopinančius vaistus, kad būtų nuraminta pernelyg aktyvi jų imuninė sistema, o dėl to jie galėjo tapti pažeidžiami varicella zoster virusui.

Juostinė pūslelinė yra neįtikėtinai dažna: beveik 1 iš 3 žmonių JAV per savo gyvenimą susirgs juostine pūsleline, praneša Ligų kontrolės ir prevencijos centras. Taigi, tai netgi negali būti laikoma staigmena, kad vos šešiems polinkį turintiems žmonėms po skiepo pasireiškia juostinė pūslelinė.

Nors ryšį tarp vakcinacijos nuo koronaviruso ir juostinės pūslelinės mokslininkai tikrai turėtų tirti toliau, galima sakyti, kad ši problema nėra tokia rimta, kaip buvo skelbiama kai kuriose antraštėse.

„Šiuo metu dar negalime sakyti, kad vakcina yra priežastis, – laikraščiui „The Jerusalem Post“ sakė pagrindinė dokumento autorė dr. Victoria Furer iš Tel Avivo-Sourasky medicinos centro. – Galime sakyti, kad kai kuriems pacientams gali tai pasireikšti.“

„Neturėtume gąsdinti žmonių, – tęsė ji. – Pagrindinė žinutė yra tokia – skiepykitės. Tai dabar svarbiausia.“

Tekstas perpublikuojamas iš tv3.lt

Straipsnio autoriaus nuomone gali nesutapti su svetaines administracijos nuomone, o taipogi ir su skaitytojo nuomone.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
05.07.2019 laikas 19:24 Receptai Saldžios duonos riekelės su cukrumi ir cinamonu
Gaminame. Saldžios duonos riekelės su cukrumi ir cinamonu. Iškeptas riekeles dedame į lėkštę. Jas galima patiekti su šviežiomis uogomis, bananais, arba apšlakstytas medumi ar tirpintu šokoladu. Labai paprasta ir skanu!...

Skaityti daugiau

10.01.2019 laikas 10:22 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis valgomaja morka

Valgomoji morka liaudies medicinoje, valgomaja morka, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina. Liaudiški patarimai kaip gydytis valgomaja morka.

Skaityti daugiau

23.08.2018 laikas 21:30 Receptai Liaudiški patarimai Tonzilito gydymui
Tonzilitas liaudies medicinoje, Tonzilitas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo tonzilito, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau

19.01.2025 laikas 22:31 Meilės transformacija: kaip vyras keičiasi, kai įsimyli
Meilė – tai jausmas, kuris transformuoja ne tik mūsų emocijas, bet ir elgesį. Kai vyras įsimyli, jis dažnai nustemba, kaip pasikeičia jo vertinimai ir prioritetai. Šis straipsnis nagrinėja, kaip meilė keičia vyrų požiūrį į moterų elgesį, ir kokius da...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 22:09 Draugystė ir meilė: Ar verta dirbti dėl santykių?
Draugystė ir meilė – tai dviejų skirtingų, tačiau labai artimų santykių formų junginys. Dažnai susiduriame su klausimu: ar verta pastangų, kai santykiai atrodo nebe tokie, kokie turėtų būti? Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip elgesys, abipusis palai...

Skaityti daugiau