Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 15

Dingęs 739-o reiso lėktuvas

Aviacijos katastrofų istorija žino ne vieną paslaptingą ir dramatišką įvykį. Vienas iš jų - paslaptingas keleivinio lėktuvo "Lockheed L-1049H" dingimas, skrendant virš Ramiojo vandenyno. 1962 metų kovo 16 dieną kartu su lėktuvu be pėdsakų dingo visi 1007 juo skridę žmonės.

1960 metais Šiaurės Vietnamo komunistai įvykdė keletą įžūlių diversijų, nužudydami 1400 Ngo Dinh Diemo vyriausybės valdininkus. Paaiškėjus, kas visa šalis netrukus gali atsidurti komunistų rankose, Vašingtone buvo nuspręsta padėti Pietų Vietnamui. 1961 metų gruodžio mėnesį buvo pasiųstos dvi JAV malūnsparnių kuopos ir dešimtys karinių patarėjų. Džono Kenedžio administracija norėjo visais įmanomais būdais pademonstruoti savo ryžtą atremti „komunistų agresiją“ Pietryčių Azijoje (paranormal.lt).

Lockheed, lėktuvas, paslaptingi dingimai, mistika

Blogą lemianti tyla

Tokios užduoties vykdymui bendrovė „Military Air Transport Service“ išsinuomojo didžiulį keturių variklių lėktuvą „Lockheed L-1049H“. Jo gabaritai ir komfortas leido be jokių trukdžių atlikti ypač tolimus skrydžius. Lėktuvu iš San Francisko per Ramųjį vandenyną į Saigoną turėjo būti nuskraidinti 93 amerikiečiai ir 3 Pietų Vietnamo kariškiai.

Prieš penkis metus pagamintas lėktuvas priklausė aviacijos bendrovei „Flying Tiger Line“. Visi techniniai parametrai buvo normos ribose. Ekipažą sudarė profesionalūs pilotai, kuriais tikrai galima pasitikėti. Be to, atsižvelgiant į ilgą skrydžio trukmę, ekipažą sudarė dvi komandos - pagrindinė ir dubliuojanti. Lėktuvo ekpažui vadovavo 48-ių metų amžiaus Gregoris Tomas, kurio skraidymo patirtis siekė 20 tūkstančių valandų. Jis vadovavo antrajam ir trečiajam pilotams, dviem borto inžinieriams, dviem šturmanams ir keturioms stiuardesėms.

1962 metų kovo 14 dieną, anksti ryte į lėktuvą „Lockheed“ sulipo 96 keleiviai, apsirengę karine forma. 05:45 lėktuvas, skrendantis 739 reisu, pakilo iš Treviso karinės bazės aerodromo ir pasuko link Havajų salų.

Po neilgo nusileidimo Honolulu laineris perskrido į Veiko salą, o po to pasiekė Guamą. Nusileidimų metu techniniai specialistai tikrino lėktuvo parametrus, atliko smulkius remonto darbus ir papildė degalų bakus. Pagaliau, kovo 15 dieną apie 13 valandą lėktuvas su keleiviais pakilo iš Guamo aerodromo ir pasuko į savo galutinį tikslą.

Praėjus pusvalandžiui nuo pakilimo lėktuvo ekipažas, neaiškindamas priežasties, paprašė leidimo pakilti iš įprastinio 3000 metrų aukščio į 5500 metrų aukštį. Guamo aerodromo dispečeris leido atlikti šį manevrą. 14:22 lėktuvo ekipažas susisiekė su antžemine tarnyba ir informavo, kad skrydis vyksta normaliai. Tai buvo paskutinis ryšio seansas.

Sprogimas danguje

Kai po valandos dispečeris radijo ryšiu bendravo su 400-ju reisu skrendančio bendrovės „American Overseas Airlines“ lėktuvo ekipažu, išgirdo statinius trukdžius. Buvo panašu, kad kažkas bando užmegzti ryšį. Užbaigęs seansą, dispečeris nusprendė užmegzti ryšį su „Lockheed“, tačiau lėktuvas su kariškiais nebeatsakė. Po kelių nesėkmingų bandymų susisiekti buvo paskelbta abejones kelianti situacija (INCERFA), o 16:30 ji buvo pakeista į avarinę situaciją (ALERFA). Kai 739-ju reisu skrendantis lėktuvas numatytu laiku neatskrido į Filipinus, situacija buvo pakeista j ypatingą (DETRESFA).

Išliko viltis, kad lėktuvas galėjo nusileisti vandenyno paviršiuje. Beveik iš karto j tikėtiną kritimo rajoną buvo pasiųsti 48 lėktuvai ir 8 laivai. Ištyrus didžiulę 373 tūkstančių kvadratinių kilometrų teritoriją nieko nebuvo aptikta - nei lainerio nuolaužų, nei kuro pėdsakų vandens paviršiuje. Didžiulis lėktuvas dingo be pėdsakų.

Beje, kažkas vis tik „buvo“. Tą vakarą, kai „Lockheed“ dingo iš radarų ekrano, jo tikėtino kritimo rajone plaukė tan-keris iš Kalifornijos „Lenzen“. Laivo ekipažas naktiniame danguje pastebėjo ryškų sprogimą. Kapitonas nusprendė pasukti laivą ta kryptimi, kad suteiktų pagalbą nukentėjusiesiems. Tačiau penkių valandų trukmės įvykio vietos paieškos baigėsi be rezultatų. Susisiekti radijo ryšiu su Guame ir Maniloje esančiomis tarnybomis taip pat nepavyko. Laive buvo nuspręsta, kad jie matė iš poligono paleistos raketos sprogimą.

Planet Today News Dokumentika. Mirties mašinos.

Rasti lainerio liekanų taip ir nepavyko. Šio įvykio tyrimą atlikusi komisija išnagrinėjo dokumentus apie lėktuvo techninę būseną, pokalbius su dispečeriais, pilotų dosjė, tačiau taip ir nesugebėjo nustatyti, kas įvyko danguje virš Ramiojo vandenyno. Buvo iškelta ne viena versija - fiuzeliažo suirimas, variklio gedimas, žmogiškasis faktorius, diversija ir pan. Nė viena versija nebuvo patvirtinta įrodymais.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
06.07.2020 laikas 20:15 Kaip Atsikratyti Kojos Nykščio Deformacijos Liaudies Metodu. Dėl tam tikrų priežasčių gydytojai apie tai nutyli!

Nuospaudos yra labai dažna problema, kuria dažniausiai serga moterys nei vyrai. Susikaupusios druskų nuosėdos, atsirandančios dėl kai kurių uždegiminių procesų arba dėl nešiojamų nepatogių, aptemptų batų.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 18:56 Pasirinkite žibintą: štai kas jūsų laukia artimiausioje ateityje

Tai psichologinis testas – pranašystė. Pažvelkite į paveikslėlį ir pasirinkite tą žibintą, kuris jums patiko pačią pirmą sekundę.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 16:01 Didžiulis paukštis pagavo "ryklį" prie JAV krantų

Paukštis, sugavęs didžiulę žuvį buvo nufilmuotas Mertl paplūdimyje (Mertl Bičas), kuris randasi rytinėje JAV pakrantėje, Horry grafystėje, pietų Karolinoje.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 11:23 Nepaaiškinama apie: Skrajojantis olandas
Iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas jūreiviai pasakoja legendą apie Skrajojantį olandą. Jo paveikslas visada priverčia dažniau plakti širdį. Su juo susijusi paslaptis ir romantika visada audrindavo fantaziją. Ir ne veltui: legenda iš tikrųjų yra labai poetiška. Kasmet pasaulio vandenynuose pradingsta...

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 17:10 Q naujienos: Infodemija - tylėk, arba aš tave nužudysiu

Q Naujienos: Infodemija - Tylėk, Arba Aš Tave Nužudysiu. Laidos tema - Trampas, Russian, Hussein, Delusion, Coup, Obama, Trump, Q Naujienos, News.

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 14:40 Liaudies gydytojas: kaip išvengti skydliaukės ligų
Skydliaukė – belatakė liauka, esanti priekinėje kaklo srityje, kuri sintetina ir išskiria į kraują hormonus, reguliuojančius augimą, vystymąsi, medžiagų apykaitos intensyvumą, psichinę ir lytinę veiklą. Jei skydliaukės veikla sutrinka, sutrinka ir vidaus organų darbas, todėl žmogų pradeda kamuoti įv...

Skaityti daugiau