Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Lapkričio » 5

Mokslininkai aptiko erdvės ir laiko kristalus

Erdvės ir laiko kristalai yra kažkas iš mokslinės fantazijos srities, tačiau jie yra realus dalykas. Kaip parodė Jeilio universiteto mokslininkų atliktas tyrimas, erdvės ir laiko kristalai gali mus supti, būdami įkalinti visiškai įprastuose kasdien naudojamuose daiktuose.

technologijos, kristalai, laiko kristalai

Šių tyrimų metu mokslininkams pavyko - patiems sau netikėtai - aptikti aiškius erdvės ir laiko kristalų pėdsakus visiškai įprastos medžiagos kristale. Ši medžiaga įeina beveik į kiekvieno „Jaunojo chemiko“ rinkinį (paranormal.lt).

Paprastų kristalų struktūra sudaryta iš pakaitomis trimatėje erdvėje išsidėsčiusių kubo, šešiakampio ir kitokių formų dalelių, kurios sudaro kristalo tinklelį. Tačiau 2012 metais fizikas, Nobelio premijos laureatas Frankas Vilčekas (Frank Wilczek) iš Masačiusetso technologijos instituto pasiūlė koncepciją, teigiančią, kad gali egzistuoti kristalai, kurių struktūros elementai pasikartoja ne tik erdvėje, bet ir laike. Tai reiškia, kad šių kristalų struktūra ar kiti jų parametrai, pavyzdžiui, atomų sukimosi kryptis, cikliškai kinta griežtai nustatytu dažniu.

Erdvės ir laiko kristalų egzistavimas buvo patvirtintas 2016 metais, kai grupei tyrinėtojų iš Kalifornijos universiteto Berklyje pavyko pirmą kartą sukurti tokį kristalą laboratorijoje.

Tai įkvėpė mokslininkus iš Jeilio universiteto pradėti ieškoti panašių kristalų pėdsakų kitų tvirtų objektų viduje. Pirmasis toks pėdsakas buvo aptiktas monoamonio fosfato kristaluose. Ši medžiaga pasižymi tuo, kad labai gerai kristalizuojasi, todėl labai dažnai naudojama, siekiant praktiškai parodyti kristalų augimą. Erdvės ir laiko kristalų pėdsakų paieškai mokslininkai panaudojo įprastinį magnetinio branduolinio rezonanso įrenginį.

„Mūsų atliekami tiriamų kristalų parametrų tyrimai iš pat pradžių ėmė atrodyti įtartinai“, - pasakoja Šonas Baretas (Sean Barrett), šio projekto mokslinis vadovas. - Diskretinių laiko kristalų (discrete time crystal, DTC) pėdsakai buvo aptikti įvairiuose daiktuose, netgi vaikiškuose rinkiniuose kristalų auginimui“.

Mokslininkai, aptikę erdvės ir laiko kristalą, su juo atliko keletą eksperimentų ir patikrino keletą hipotezių apie šio reiškinio kvantinę prigimtį. Šis keistas radinys kelia dar daugiau klausimų nei pateikia atsakymų, ypač įvertinant tai, kad Berklio universitete mokslininkai erdvės ir laiko kristalus sukūrė gana ypatingose sąlygose.

Tačiau pagrindinis klausima yra šis: kaip tokie kristalai gali susiformuoti natūraliu būdu?

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau