- 06.04.2019
- 0.0 Reitingas
- 1330 Peržiūros
- Komentarai
Moteriškų lytinių organų ligos dažnai būna itin klastingos: jų simptomai pasireiškia tik tada, kai liga jau gerokai pažengusi, o gydymui skirti vaistai ir procedūros ne visada veikia taip efektyviai, kaip norėtųsi.
Kartais gijimo procesą galima paspartinti tinkamai subalansavus savo valgiaraštį ir gydytojo skirtas priemones derinant su vaistažolių bei maisto papildų terapija. Tik prieš pradedant ją taikyti labai svarbu pasikonsultuoti su jūsų ligos eigą stebinčiu gydytoju.
Endometriozė
Endometriozė – tai viena iš dažniausiai pasitaikančių moterų nevaisingumo priežasčių. Ši liga prasideda endomtriumo (gimdos vidinį paviršių dengiančio gleivinės audinio) fragmentams patekus už gimdos ribų, į dubens ertmę. Taip gali nutikti moters vidinių lytinių organų operacijos arba aborto metu. Endometriumo elementai gali patekti į dubens ertmę ir be traumų, įprasto mėnesinių ciklo metu. Patekę ant gretimų audinių endometriumo ląstelės ten prigyja, suveši ir elgiasi taip pat, kaip gimdos viduje: iš pradžių dauginasi, paskui, mėnesinių metu, atitrūksta, taip sukeldamos kraujavimą dubens ertmėje.
Natūralioji pagalba
• Vienas iš endometriozės požymių – stiprūs skausmai mėnesinių metu. Juos palengvinti galima ne tik vaistais. Jei viso ciklo metu moters organizmas gaus pakankamai polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, skausmai turėtų gerokai sumažėti. Šios rūgštys slopina uždegimo simptomus, kurie kaip tik ir apsunkina ligos eigą. Tam, kad organizme nepristigtų šių medžiagų, būtina bent 5 kartus per savaitę suvalgyti po 90 g riebios žuvies, po 50 g ikrų arba po 2 šaukštus linų sėmenų aliejaus.
• Sergant endometrioze pirmas patikimas vaistas būtų niacinas (vitaminas B3) – jis plečia gimdos kraujagysles, pagerina kraujo apytaką, malšina skausmą. Rekomenduojama išgerti po 100 mg šio vitamino kas 2-3 valandas skausmingų mėnesinių periodu. Tačiau jei sergate kokiomis nors kitomis lėtinėmis ligomis, ypač jei sutrikusi širdies veikla – būtinai prieš vartodama šį vitaminą pasikonsultuokite su gydytoju. Niaciną galima pakeisti ir žolelėmis – valerijono šaknimi, aviečių, žemuogių lapais, baltojo ąžuolo žieve. Jei mėnesinių metu jus vargina itin stiprus kraujoplūdis – padės dilgėlių ir trikertės žvaginės nuoviras.
Kiaušidžių policistozė
Susirgus kiaušidžių policistoze sutrinka kiaušialąstės subrendimo procesas: užuot vystęsi, kiaušialąstės užstringa tam tikrame etape ir ilgainiui formuojasi cistos. Pati kiaušidžių policistozė dažniausiai nesukelia jokių skausmų. Ji praneša apie save kitais simptomais: nereguliarus menstruacijų ciklas, bėrimai ant odos, padidėjęs vyriško tipo plaukuotumas, svorio priaugimas, nevaisingumas. Toli gražu ne visoms moterims ši liga pasireiškia iš karto – dažnai ja sergama apskritai be simptomų, tad kartais net diagnozę nustatyti būna keblu.
Sergant kiaušidžių policistoze moters organizme sumažėja hormonų, reguliuojančių ovuliaciją, kiekis, neišskiriama hormono progesterono. Nustatęs diagnozę gydytojas tikriausiai rekomenduos papildomai vartoti hormoninių priemonių, kurios padės atkurti sutrikusį ciklą.
Natūralioji pagalba
• Kiaušidžių policistozė taip pat provokuoja vyriškojo hormono testosterono kiekio šuolį, tad šio hormono koncentraciją tenka mažinti. Čia jums galėtų padėti linų sėmenys ir žalioji arbata. Medžiagos, kurių yra šiuose produktuose, padeda pašalinti iš organizmo vyriškųjų hormonų perteklių. Tam turėtumėte kasdien su maistu suvartoti po 2 šaukštus linų sėmenų aliejaus, išgerti po 300-400 mg žaliosios arbatos ekstrakto, kuriame būtų 80 proc. polifenolių.
• Taip pat rekomenduojama valgyti mažiau gyvulinės kilmės maisto, daugiau vaisių, daržovių, žuvies ir jūros gėrybių.
Kiaušidžių folikulo cista
Anaiptol ne visos kiaušidžių cistos yra nekenksmingos ir savaime išnykstančios. Pasak statistikos, tik apie 80 cistų iš 100 susiformuoja iš ovuliacijos metu nesprogusio folikulo. Tokia cista turėtų per 2 mėnesius visiškai išnykti. Tačiau jei cista niekur nedingo – ginekologai pasiūlys ją šalinti.
Natūralioji pagalba
• Medžiagos, gerinančios audinių atsistatymo procesą, gali paspartinti ir cistos išnykimą. Kai kurie medikai rekomenduoja tokiu atveju vartoti tokį vitaminų kokteilį: po 50 000 PV vitamino A, 2 gramus vitamino C ir po 400 PV vitamino E bei 200 mikrogramų seleno 1 mėnesį. Tuo pat metu stebimi cistos pokyčiai.
• Jei cista sukelia kokius nors skausmus, juos galima gydyti ricinos aliejaus kompresais. Šis senoviškas metodas padeda efektyviai pašalinti skausmą bei skatina nedidelių cistų (iki 5 cm) nykimą. Medvilninę servetėlę suvilgykite ricinos aliejumi, perlenkite 3 sluoksniais ir padėkite ją ant pilvo apačios, pridenkite polietileno plėvele, ant viršaus uždėkite šildyklę su karštu vandeniu. Kompresas laikomas 1 val., procedūra kartojama po 3 kartus per savaitę. Kai tik pastebimas pagerėjimas – kompresai retinami iki 1 karto per savaitę, kol cista visiškai išnyks.
Gimdos mioma
Gimdos mioma – viena labiausiai paplitusių moters lytinių organų auglių formų. Daliai turėjusiųjų šį nemalonumą ji gali pasikartoti, kai kuriais atvejais netgi supiktybėja. Jei anksčiau manyta, kad gimdos miomos pradeda varginti ne jaunesnes kaip 40 metų amžiaus moteris, dabar jau akivaizdu, jog ši liga vis labiau jaunėja, pasitaiko net gimdos miomas turinčių 17-18 metų merginų.
Manoma, kad tarp pagrindinių gimdos miomos atsiradimo priežasčių – uždegiminiai susirgimai ir abortai. Taip pat nustatyta, kad miomos dažniau vargina negimdžiusias moteris.
Natūralioji pagalba
• Jei mioma sukelia gausias ir skausmingas mėnesines, jums gali padėti vaistažolių ekstraktai. Visą pirmąją mėnesinių dieną kas dvi valandas rekomenduojama gerti po 20 lašų ambrozijos, trikertės žvaginės ir kraujažolės ekstraktų. Kitą dieną šių ekstraktų vartoti tik 1 kartą.
• Skausmus ir spazmus palengvins kvercetinas ir ginkmedžio ekstraktas. Vieną mėnesį pamėginkite kasdien išgerti po 800-1000 mg kvercetino, 1-2 g ginkmedžio ekstrakto bei 400 mg magnio ir 1000 mg kalcio.
• Kai kurie produktai (grūdai, vaisiai ir daržovės, avokadas, lašiša,alyvuogių aliejus, graikiniai riešutai) pristabdo estrogenų gamybą organizme (o būtent estrogenai skatina miomos augimą ir didėjimą). Tad pasirūpinkite, kad šių produktų netrūktų jūsų valgiaraštyje. Taip pat sumažinkite rafinuoto cukraus, sviesto, mėsos patiekalų kiekį.
Sergant ginekologinėmis ligomis svarbu stiprinti organizmą, gerinti kraujotaką mažojo dubens srityje. Vaistiniai augalai – kaip tik tai, ko reikia moteriškų ligų gydymui ir profilaktikai.
1. 1 arbatinis šaukštelis smulkintos ievos žievės užpilama 1 stikline vandens, užvirinama, perkošiama. Sergant lytinių organų ligomis rekomenduojama per dieną išgerti po 2 stiklines tokio nuoviro.
2. 40 g baltojo amalo lapų užpilti 1 l vandens, užvirti, perkošti. Šį nuovirą po truputėlį gurkšnoti visą dieną. Šį gydymą galima derinti ir su amalo lapų vonia (pasigaminti kiek stipresnį nuovirą, iš 60 g amalo lapų ir 1 l vandens ir perkošus supilti į šiltą vonią).
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau