Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Birželio » 6

Neįprastos nuošliaužos Norvegijoje gali pasikartoti ir kitur

Trečiadienį, 2020 m. birželio 3d. Norvegijos šiaurės Altos provincijoje įvyko nuošliauža, kurios metu į jūrą pateko 8 pastatai, kokios paskirties pastatai buvo mes nežinome:

Šio įvykio pasekoje, niekas sužeistas nebuvo ir tik šuo, vardu Raya, buvo išgelbėta sraigtasparnio pagalba.

Pasakyti, kad tai Norvegijoje precedento neturintis įvykis negalima, nes tose vietose kartas nuo karto būna tokių nuošliaužų. Pirmas panašus įvykis įvyko 1978 m. balandžio 29 d. Rissa savivaldybėje. Tada vienas žmogus mirė, o 13 mažų fermų pasiglemžė molis:

Nepaisant tokių reiškinių paplitimo Norvegijoje, šis įvykis nusipelno komentarų, visų pirma klausimų geologams apie žemės struktūrą.

Kai lygioje pievoje teką kokia natūrali ar dirbtinė upė – tame lauke susidaro vaga. Upė giliau ir giliau ardo krantus, rezultate daubos pakraščiai pradeda byrėti ir statyti tokiose vietose visiškai nerekomenduojama. Tačiau, po daugeli metų įsitvirtina tam tikras apkrovų balansas ir kraštai nustoja byrėti ir judėti. T.y. nėra nuošliaužų palei seną kanalą – tik tuo atveju, jei nesikiša žmogaus faktorius, pavyzdžiui, koks nors kvailas agronomas ar statybininkas be proto, kuris iškasė skylę kanalo krašte ir surengė kokį sąvartyną.

Tai liečia upes. Bet, jūrą nėra upė, jos krantas nesikeičia tūkstančius, jei ne milijonus metų, todėl, jei tokie nuotykiai su nuošliaužomis prasidėjo XX a. Norvegijoje – turėtų būti kažkokie paaiškinimai. Tai yra iš kur atsirado šis molis, uoliena, kuri taip staiga atitrūko ir išplaukė į jūrą?

Kospirologija, stichinės nelaimės, hipotezės

Ji ten gulėjo tūkstančius metų. Todėl kyla klausimas: iš kur Norvegijoje yra molis? Ar kas naktimis jį išbarsto? Ar tai kokia savotiška magma? Tai yra akivaizdus geologinis įvykis, kurio mokslas negali paaiškinti.

Nepaisant to, galima paaiškinti veiksnius, kurie galėjo paskatinti šią nuošliaužą nugarmėti į jūrą. Ten pastebimi du veiksniai, iš kurių pirmiausia – galimas sezonų pasikeitimas. O šiems kraštams tai nebūdinga. Šių metų pavasaris yra akivaizdžiai nenormalus – visur šalta, o visa gegužė lyja, kaip iš kibiro. Dėl to dirvožemyje kaupiasi drėgmė ir keičiasi dirvožemio fizinės savybės.

Antras veiksnys yra jūros lygio pakilimas, apie kurį daugelį metų visi kalba. Padidėjimas vis dar nedidelis, keli centimetrai. Manoma, kad jūros lygis gali pakilti ir 100 metrų, kuris nuskandins visus.

Tačiau, galimas dalykas, mums neteks laukti tokio vandens pakilimo. Jei padidės kritulių kiekis, smėliui, dirvožemiui, moliui po truputi mirkymui pakaks. Įmirkusi žemė, gali sukelti dideles nuošliaužas. Rezultate statė namus sausoje vietoje, o jie ėmė nuvažiavo. Todėl, dar prieš tai, kai pasaulio vandenynai pakils ir praris visus – žemėje gali prasidėti įgriuvos ir nuošliaužos. Tiesą sakant, jie jau prasideda, todėl stebėkime ir toliau kas dedasi pasaulyje. O jei turite savo nuomone, pasidalinkite komentaruose.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.07.2020 laikas 20:49 Kaip galima nuraminti nervus?
Šiais laikais sunku rasti žmonių, kuriems pavyksta išvengti nervinių sukrėtimų, stresų. Vieni tokioje situacijoje traukia iš kišenės cigaretes, kiti atsidaro barą su alkoholiniais gėrimais.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 20:27 Kai skauda galva po sunkios darbo dienos
Noriu papasakoti, kaip mane kolegė išmokė susitvarkyti su varginančiu galvos skausmu. Toks skausmas man dažnai prasideda po ilgalaikės įtampos, dažniausiai po sunkios darbo dienos. Kartą buvo labai daug darbo, kurį reikėjo skubiai padaryti. Man, kaip dažniausiai tokiais atvejais būdavo, pradėjo skau...

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 20:06 Kompresas iš košės nuo kosulio
Niekada neužmiršiu kaip mane vaikystėje gydė močiutė. Pakakdavo mažiausio peršalimo ir imdavau labai stipriai kosėti. Niekas negalėjo įveikti kosulio. Tačiau močiutė man padėjo.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 19:50 5 lašai jodo padės nuo slogos
Kad ir kas būtų sakoma, tačiau pati įkyriausia liga, kuria serga visi be išimties, yra sloga. Nors dabar per televiziją, spaudoje reklamuoja daugybę vaistų nuo slogos, tačiau jų poveikis mažai efektyvus.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 18:20 Banako šmėklos

Taip jau kartais nutinka, kad žmonės palieka gyventas vietas. Tada vietoje kažkada klestėjusio miestelio ar miesto lieka apleista, truputį paslaptinga ir baugoka vieta. Miestas vaiduoklis...

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 09:18 Mūsų fizinė sveikata priklauso nuo minčių
Senovės išminčiai mokė, kad mūsų fizinė sveikata tiesiogiai priklauso nuo psichinės būsenos. Kad atsikratytume ligos, reikia atsikratyti neigiamų minčių, baimės, nerimo, įvesti tvarką savo galvoje.

Skaityti daugiau