Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Liepos » 18

Širdies ligų simptomai ir gydymas

Teigiama, jog pasaulyje nuo širdies ir kraujotakos sistemos ligų miršta kas trečias žmogus. Be to, šios ligos komplikacijos pavojingos ir gali tapti invalidumo priežastimi. Širdies ir kraujotakos sistemos ligos pastaruoju metu - vienos dažniausių. Pagal kokius simptomus galima atpažinti širdies ligas ir ką daryti, kad širdies ir kraujotakos sistemos veikla pagerėtų.

Kada reikia kreiptis į kardiologą?

• Netikėtai užklumpa stiprūs galvos skausmai;

• dažnai svaigsta galva;

• širdis plaka neritmingai ir pernelyg dažnai;

• staiga atsiranda bendras kūno silpnumas;

• intensyvus skausmas kairėje krūtinės pusėje tiek įkvepiant, tiek ir iškvepiant.

Sergantiems ateroskleroze nuo vidinių kraujagyslių sienelių atplyšta aterosklerozinės apnašos, todėl padidėja trombų kraujyje susidarymo pavojus, kai kraujas nepasiekia vidaus organų ir gali staiga ištikti miokardo infarkto ar insulto priepuolis.

Sergantiems širdies ir kraujotakos sistemos ligomis svarbu tinkamai gydytis, vykdyti visus gydytojų nurodymus bei reguliariai kontroliuoti kraujospūdį. Deja, kartais ir
vartojant vaistus kraujospūdis išlieka labai aukštas, todėl gydytojas privalo pakoreguoti gydymą.

Fizinis aktyvumas

• Ne tik sveikiems, bet ir sergantiems širdies ir kraujotakos sistemos ligomis naudingas kasdienis fizinis aktyvumas. Naudinga kelis kartus per savaitę skirtingu greičiau nueiti 3-5 kilometrus.

• Širdžiai taip pat būtinas pilnavertis poilsis ir geras miegas.

• Nutukimas - vienas svarbiausių širdies ir kraujotakos sistemos ligų priežasčių, todėl kūno svorį būtina kontroliuoti.

Kraujo grupė ir širdies ligos

Mokslininkų teigimu, kraujo grupė turi įtakos širdies ir kraujotakos sistemos ligų vystymuisi.

Harvardo (JAV) universiteto mokslininkai atliko tyrimus, kuriuose dalyvavo po trisdešimt tūkstančių nuo 30 iki 75 metų amžiaus tiek vyrų, tiek moterų grupės. Žmones mokslininkai stebėjo ilgiau nei 20 metų.

Rinkdami duomenis mokslininkai atkreipė dėmesį į įvairius faktorius: mitybą, amžių, kūno masės indeksą, lytį, rasę, rūkymą, klimakterinį laikotarpį, ligų istoriją ir t.t.

Buvo nustatyta, kad IV kraujo grupės žmonės 23 proc. dažniau nei kiti serga širdies ir kraujotakos sistemos ligomis.

Tiems, kurių kraujo grupė III, pavojus susirgti širdies ir kraujotakos sistemos ligomis yra didesnis 11 proc., II kraujo grupės - 5 proc.

Mažiausias pavojus susirgti širdies ir kraujotakos sistemos ligomis yra tiems, kurių kraujo grupė yra I.

Kodėl taip yra, mokslininkai iki šiol tiksliai atsakyti negali, tačiau yra žinoma, kad II kraujo grupės žmonių kraujyje dažnai yra didesnis žalingojo cholesterolio, kuris gali užkimšti kraujagysles, lygis, o IV kraujo grupės žmonės dažniau serga uždegiminėmis ligomis, kurios gali pažeisti širdį, kraujagysles ir kraujotakos sistemą.

I kraujo grupės žmonių kraujyje gausiau yra medžiagų, kurios stabdo pernelyg spartų kraujo krešėjimą ir pagreitina kraujotaką.

Pasak JAV Raudonojo Kryžiaus duomenų, apie 45 proc. baltųjų. 51 proc. juodaodžių, 57 proc. lotynų Amerikos piliečių ir 40 proc. Azijos gyventojų kraujas yra I grupės. Tokius žmones mokslininkai vadina universaliais donorais, nes jų kraują galima perpilti visiems.

Mažiausiai paplitusi yra IV kraujo grupė. Tokį kraują JAV turi po 4 proc. baltaodžių ir juodaodžių, 2 proc. Lotynų Amerikos ir 7 proc. Azijos gyventojų.

Šiek tiek dažnesnė yra III kraujo grupė. Tokiai grupei priklauso 11 proc. baltaodžių, 19 proc. juodaodžių, 10 proc. Lotynų Amerikos ir 25 proc. Azijos gyventojų.

II kraujo grupei priklauso 40 proc. baltaodžių, 25 proc. juodaodžių, 31 proc. Lotynų Amerikos ir 28 proc. Azijos gyventojų.

Žalingi įpročiai

Kiekvienas mūsų norime, kad mūsų širdis būtų sveika. Visgi taip nėra, nes širdies ir kraujotakos sistemos ligomis serga kas trečias mūsų planetos gyventojas. Sveikas gyvenimo būdas pastebimai sumažina pavojų susirgti širdies ir kraujotakos sistemos ligomis.

Nekreipiate dėmesio į knarkimą

Knarkimas naktimis - tai ne vien tik moralinis diskomfortas; tai gali būti ir sunkesnių ligų, pavyzdžiui, obstruktyvinės miego apnėjos požymis. Apnėja - tai laikinas kvėpavimo sustojimas miegant, galintis ne tik padidinti kraujospūdį, bet ir pavojų sūsirgti širdies ir kraujotakos sistemos ligomis.

Alkoholis

Pasak mokslininkų, nedideli alkoholio kiekiai dažniausiai širdžiai nepakenks, tačiau gausūs alkoholio kiekiai didina ne tik kraujospūdį, bet ir riebalų kiekį kraujyje, todėl gali tapti širdies nepakankamumo priežastimi.

Jei dažnai persivalgote

Reguliarus persivalgymas pastebimai padidina pavojų susirgti širdies ir kraujotakos sistemos ligomis. Pasak mokslininkų, net 72 proc. vyrų ir 64 proc. moterų turi antsvorio ar net yra nutukę. Patariama valgyti mažesnėmis porcijomis, pernelyg gausiai nevartoti labai kaloringų angliavandenių, o vietoje saldžių gėrimų gerti vandens.

Jei nesilankote pas gydytojus

Širdies ir kraujotakos sistemos ligoms reikia skirti žymiai didesnį dėmesį. Daugelis mano, kad jie tikrai ne-susirgs nei širdies, nei kraujotakos sistemos ligomis, todėl dešimtmečiais nesilanko pas gydytojus. Atminkite, kad padidėjęs kraujospūdis ir žalingojo cholesterolio bei cukraus lygis, nutukimas ir rūkymas - tai veiksniai, didinantys pavojų susirgti širdies ir kraujotakos sistemos ligomis, todėl reguliariai profilaktiškai tikrinti sveikatą pas gydytojus - būtina.

Jei rūkote ar gyvenate su rūkančiuoju (-a)

Apie rūkymo žalą kiekvienas mūsų esame girdėję tūkstančius kartų.

Gydytojai teigia, jog nikotinas ir dervos - tai katastrofa širdžiai. Rūkymas skatina krešulių, kurie gali užkimšti kraujagysles, susidarymą kraujyje. Beje, kiekvienais metais nuo širdies ligų miršta 46 tūkstančiai nerūkančių, tačiau su rūkančiaisiais gyvenančių žmonių.

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau