Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Hipotezės » 2021 » Spalio » 4

Neįprastas Antarktidos atšalimas gali sukelti Žemės sprogimą

Neseniai paskelbtame straipsnyje Čilės gyventojai džiaugėsi dėl baisaus dykumos žydėjimo, bet pagrindo šokti iš perspektyvos neturėtų, nes netrukus bus naujienų iš Antarktidos, nes orų anomalija Čilės Atakamos dykumoje ir Antarktida yra tiesiogiai susijusios. Ir taip, strangesounds.org šiandieną rašo taip

Per rekordiškai karštą vasarą didžiojoje Šiaurės pusrutulio dalyje, kurią siaubė niokojantys gaisrai, potvyniai ir uraganai, Antarktidą užklupo stiprus įšalas. Paprastai taip būna žiemos mėnesiais piečiausioje žemyno dalyje, tačiau 2021 m. buvo kitaip.

Šaltis buvo nepaprastas, net ir šalčiausioje planetos vietoje.

Amundseno-Skoto Pietų poliarinėje stotyje balandžio-rugsėjo mėn. vidutinė temperatūra - minus 78 laipsniai (minus 61 laipsnis Celsijaus) - buvo šalčiausia nuo 1957 m., t. y. 4,5 laipsnio žemesnė už rekordinę.

Nuomonės, hipotezės, konspirologija

Pirmą kartą apie šį rekordą sužinojome iš Stefano Di Battistos, paskelbusio Antarktidos temperatūros tyrimą, tviterio žinutės. Di Battistos informacijos teisėtumą patvirtino NASA Pasaulinio modeliavimo ir asimiliacijos biuro mokslininkas Richardas Calliseris.

Rugsėjo mėnesio vidutinė temperatūra taip pat buvo žemiausia kada nors Pietų ašigalyje užfiksuota temperatūra, el. laiške rašė Ohajo valstijos universiteto poliarinių sričių tyrėjas Davidas Bromwichas.

Nacionalinio sniego ir ledo duomenų centro duomenimis, itin šaltas oras virš Antarktidos padėjo padidinti jūros ledo lygį aplink žemyną iki penkto žemiausio per visą istoriją lygio.

Antarktidos plynaukštę ir toliau gaubia itin šalti orai. Ekstremalius orų reiškinius visame pasaulyje stebintis klimatologas Maximiliano Herrera "Twitter" parašė, kad ketvirtadienį (rugsėjo 30 d.) Rusijos Vostoko stotyje temperatūra nukrito iki minus -110,9 laipsnio (minus 79,4 laipsnio Celsijaus), t. y. tik vienu laipsniu (0,6 laipsnio Celsijaus) mažiau už pasaulio rekordą ir žemiausią kada nors spalio mėn. užfiksuotą temperatūrą.

Viskonsino universiteto Antarktidos meteorologijos ekspertas ir mokslininkas Matthew Lazzara pastaraisiais mėnesiais su nerimu stebėjo Pietų ašigalio temperatūrą savo biure Madisone. Viename interviu jis pasakojo, kad daug kartų temperatūra buvo apie minus 100 laipsnių. Per daugelį metų jis daug kartų keliavo į Antarktidą, kad galėtų atlikti tyrimus.

"Esant tokiai temperatūrai sunku skraidyti lėktuvu", - rašė jis elektroniniame laiške. "Nuo -50 °C iki -58 °C kyla pavojus, kad orlaivio hidraulika užšals arba degalai taps drebučiais."

Kokia šios šalčio anomalijos priežastis?

Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos duomenimis, sąlygos virš Antarktidos labai skiriasi nuo sąlygų didžiojoje likusioje planetos dalyje, kurioje birželio-rugpjūčio mėn. buvo užfiksuotas ketvirtas karščiausias laikotarpis per visą istoriją. Šiaurės pusrutulyje užfiksuota antra karščiausia vasara per visą istoriją.

Mokslininkai mano, kad labai stiprus poliarinis sūkurys arba stiprių vėjų žiedas stratosferoje aplink Antarktidą buvo Antarktidos atšalimo priežastis.

Stratosferos poliarinis sūkurys yra sezoninis reiškinys. Pietų pusrutulyje jis susiformuoja rudenį, išsilaiko per žiemą ir silpnėja, o pavasarį keičia kryptį.

"Sūkurio stiprumas priklauso nuo oro sąlygų žemėje, - sako NASA Pasaulinio modeliavimo ir asimiliacijos biuro mokslininkas Krzysztofas Warganas. Jis mano, kad stiprus sūkurys susijęs su žema paviršiaus temperatūra.

Taigi, manoma, kad nauji duomenys iš Antarktidos turėtų labai nuliūdinti Gretą, nes situacija mažai panaši į visuotinį atšilimą. Astronomai taip pat sunerimo dėl šios naujienos, nes Saulė pradėjo neįprastą aktyvumo ciklą, spinduliuotė didėja - ir štai visas žemynas mirtinai sušąla. Tačiau iš tiesų ši žinia turėtų kelti nerimą visiems Žemės planetos gyventojams apskritai. 

Minėtame straipsnyje Krzysztofas Warganas teisingai pradėjo viską aiškinti, pažymėdamas, kad atmosferos anomalijos yra susijusios su paviršiaus temperatūra, t. y. Antarktidos paviršius tapo šaltesnis. Bet kodėl? Ponas Kšyštofas toliau neaiškino, nes yra vertinamas mokslininkas ir nedega noru prarasti savo postą, nes kita tema - eretiška ir atperkanti. 

O esmė yra ta, kad didžiąją dalį energijos Žemė gauna iš mantijos, kurią kaitina branduolinės reakcijos, vykstančios Žemės branduolyje, o ne iš Saulės, kaip moksliniuose žurnaluose teigia šviesūs adeptai. Magma, kaip matyti iš ugnikalnių išsiveržimų, dideliame gylyje yra skysta kaip vanduo:

Todėl išcentrinė jėga stumia mantiją link ekvatoriaus ir stumia ją tolyn nuo polių:

Nuomonės, hipotezės, konspirologija

Todėl prie ašigalių taip šalta - litosfera storesnė, šaltesnė ir gauna mažiau energijos iš branduolio, nes dėl Žemės sukimosi iš ten išteka skystieji, t. y. karščiausi sluoksniai. 

Dabar mums sakoma, kad Antarktida tapo dar šaltesnė. Tai reiškia, kad arba Žemė sukasi greičiau, arba Žemės branduolys tapo šiek tiek karštesnis, į mantiją pridėjo lydalo ir pastūmė jį tolyn link ekvatoriaus. Kadangi neatrodo, kad diena sutrumpėjo, lieka antrasis variantas. Tai patvirtina išsiveržimas La Palmoje, kitų ugnikalnių aplink ekvatorių suaktyvėjimas - ten dabar veržiasi daugiau įkaitusios magmos. 

Ką tai reiškia trumpuoju ir ilguoju laikotarpiu?

Artimiausiu metu daugiau ugnikalnių bus Centrinėje Amerikoje, Viduržemio jūroje, Indonezijoje, visur, kur netoli ekvatorius ten ir ugnikalniai. 

Ką tai reiškia ilguoju laikotarpiu, nežinome. Niekas nežino, nes teorijos apie planetos sandarą yra labai miglotos ir prieštarauja viena kitai, kaip ir kitų mokslų teorijos. Tačiau iš patirties žinome, kad jei paimsite puodą su vandeniu, uždengsite jį dangčiu ir padidinsite po juo ugnį, viskas baigsis badu, vietiniu gaisru arba virtuve. 6 000 kilometrų spindulio puodo, pripildyto ne verdančio vandens, o skysto metalo, atveju jis tikrai smogtų smarkiau, todėl stebėkime, kaip tai vyksta. O, kas nori sužinoti Pasaulio naujienos kitaip... sekite mus.

Pasaulio naujienos kitaip

Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2021 laikas 10:22 Naujas tyrimas atskleidė, kad Kinija jau sėkmingai kontroliuoja orus

Kinijos Komunistų partija vasarą šventė šimtmečio jubiliejų. Ir dangus virš Pekino buvo giedras, taip pradžiugindamas dešimtis tūkstančių susirinkusiųjų.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:12 Tibeto ilgaamžiškumo paslaptys
Jų filosofinės praktikos, gyvenimo pagrindai ir paprasti praktiški patarimai pratęsė gyvenimus daugybei žmonių, kurie į tą išmintį įsiklausė. Šį kartą ir mes nusprendėme kreiptis pagalbos į tuos, kurie išmoko gyventi be ligų ir pilni jėgų sutikti šimto metų slenkstį....

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:04 Liaudiškos priemonės, kad kepenys neskaudėtų
Sumaišyti 1/2 stiklinės kopūstų sūrymo ir 1/2 stiklinės šviežių pomidorų sulčių. Gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną po valgio. Vartoti ilgą laiką.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 19:34 Apie burokėlių naudą, dilgėlės nuo skausmo, kraujospūdis
Burokėliuose yra daugybė vitaminų ir druskų: vitaminai C, B, B2, B3, B6, B9, geležies, vario, jodo, mangano, boro, vanadžio, fluoro, cinko druskos

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 18:34 Tiesa skaudina: Pfizer, Moderna COVID vakcinos sukelia širdies sutrikimų
Naujo tyrimo duomenimis, beveik 600 pacientų, gavusių "Pfizer" arba "Moderna Wuhan" koronaviruso (COVID-19) vakcinas, pasireiškė širdies ir kraujagyslių sistemos pažeidimo požymių, dėl kurių padidėjo širdies priepuolio ir kitų sunkių koronarinių problemų rizika....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:50 Receptai | Patiekalai Tailandietiškas vištienos troškinys su kokosų pienu ir raudonojo kario pasta
Toks tailandietiškas vištienos troškinys gali skambėti, jog yra pagaminamas gan sudėtingai, bet iš tiesų tai yra ganėtinai paprastas patiekalas su daug skonių ir aromatų. Tikrai daug savo brangaus laiko nesugaišite jį gamindami....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:25 Receptai | Patiekalai Brusketa (Bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela

Paprasta ir ganėtinai greitai pagaminama, bet tuo pačiu skani brusketa (bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela.

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:12 Receptai | Patiekalai Gedimino pica su saldžiųjų bulvių (batatų) pagrindu su mocarelos sūriu

Šiandien sužinosite, kad saldžiosios bulvės (dar kitaip vadinami batatai) puikiai tiks ne tik virimui, kepimui, sriuboms ir troškiniams, bet ir nuostabiai gali atstoti picos padą. Tai yra sveikesnė alternatyva tradiciniam, miltiniam picos padui.

...

Skaityti daugiau