Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Medicina » 2023 » Birželio » 29

Nyderlandai pradeda eutanazuoti neįgaliuosius, kad ‘išgelbėtų planetą’

Nyderlandų gydytojams nurodyta pradėti eutanazuoti autizmą ir kitą nedidelę negalią turinčius piliečius, nebijant baudžiamojo persekiojimo, net jei pacientas nebenori mirti.

Nyderlandai pradeda eutanazuoti neįgaliuosius, kad ‘išgelbėtų planetą’

Remiantis Kingstono universiteto atlikto Nyderlandų eutanazijos atvejų tyrimo duomenimis, 2012-2021 m. Nyderlanduose buvo priverstinai eutanazuota apie 40 žmonių, kurie buvo pripažinti autistais arba turinčiais intelekto sutrikimų.

Penkių jaunesnių nei 30 metų žmonių, kuriuos nužudė gydytojai, vienintelė priežastis, dėl kurios buvo priimtas sprendimas nutraukti jų gyvybę, buvo nurodyta autizmas, nustatyta Jungtinės Karalystės tyrime.

Nypost.com praneša: Dėl šių atvejų ekspertai suabejojo, ar įstatymas, leidžiantis gydytojams mirtinomis injekcijomis žudyti savižudžius pacientus, pernelyg nutolo nuo pirminių ketinimų, kurie buvo numatyti 2002 m., kai jis buvo priimtas.

Kasperas Rausas (Kasper Raus), Belgijos Gento universiteto etikos ir visuomenės sveikatos profesorius, teigė, kad per pastaruosius du dešimtmečius Nyderlanduose ir Belgijoje, kur savižudybė su gydytojo pagalba taip pat yra įteisinta, labai pasikeitė pacientų, ieškančių savižudybės su gydytojo pagalba, tipai.

Kai Nyderlandai tapo pirmąja šalimi, įteisinusia žmogaus eutanaziją, diskusijose daugiausia dėmesio buvo skiriama vėžiu, o ne autizmu sergantiems žmonėms, sakė Rausas.

Pacientai turi atitikti griežtus reikalavimus, įskaitant nepagydomos ligos, kuri sukelia "nepakeliamas" fizines ar psichines kančias, reikalavimus, kad jiems būtų galima taikyti eutanaziją, tačiau galiausiai gydytojai nusprendžia, kas atitinka reikalavimus.

Nyderlandų vyriausybės eutanazijos peržiūros komiteto duomenimis, per maždaug 10 metų laikotarpį, į kurį buvo sutelktas tyrimas, Nyderlanduose beveik 60 000 žmonių nusprendė mirti eutanazijos būdu. Siekdamas skaidrumo, komitetas paviešino dokumentus ir duomenis apie 900 šių mirčių atvejų.

Kingstono universiteto mokslininkai išnagrinėjo tuos 900 atvejų ir nustatė, kad 39 iš jų sirgo autizmu arba turėjo intelekto sutrikimų. Iš šių 39 asmenų 18 buvo jaunesni nei 50 metų.

Daugelis pacientų kaip gyvenimo pabaigos priežastį nurodė įvairius psichinius, fizinius ir su amžiumi susijusius negalavimus, įskaitant nepakeliamą vienatvę.

Tačiau aštuoni žmonės vienintele savo kančių priežastimi įvardijo veiksnius, susijusius su jų intelekto negalia, pavyzdžiui, socialinę izoliaciją, įveikos strategijų stoką, nesugebėjimą prisitaikyti prie pokyčių ar pernelyg didelį jautrumą dirgikliams.

Viena iš pagrindinių ataskaitos autorių Irene Tuffrey-Wijne, Kingstono universiteto paliatyviosios slaugos specialistė, suabejojo autistų gyvenimo nutraukimo etika.

"Neabejoju, kad šie žmonės kentėjo, - sakė ji. "Bet ar tikrai visuomenė neprieštarauja tokiai žinutei, kad nėra jokio kito būdo jiems padėti ir geriau tiesiog mirti?"

Vienas iš aštuonių tyrime minimų žmonių buvo dvidešimtmetis autistas. Jis teigė, kad nuo vaikystės jautėsi nelaimingas ir, kaip rašoma jo atvejo užrašuose, iš jo buvo nuolat tyčiojamasi.

Vyras "troško socialinių ryšių, bet negalėjo užmegzti ryšių su kitais" ir galiausiai nusprendė, kad nori mirti, nes "taip gyventi metų metus buvo bjauru".

Olandų psichiatrą daktarą Bramą Sizzo (Bram Sizzo) ši tendencija sutrikdė.

"Kai kurie iš jų beveik džiaugiasi mirties perspektyva, - sakė B. Sizoo. "Jie mano, kad tai bus jų ir jų šeimos problemų pabaiga".

Tyrimo duomenimis, trečdaliu atvejų Nyderlandų gydytojai nustatė, kad autizmu ir intelekto sutrikimais sergantiems žmonėms "nėra jokių perspektyvų pagerėti".

Kembridžo universiteto Autizmo tyrimų centro direktorius Saimonas Baronas Koenas (Simon Baron-Cohen) nerimavo, kad tokią negalią turintys žmonės gali ne iki galo suvokti sprendimą nutraukti savo gyvenimą. Jis pavadino "bjauriu" faktą, kad jiems nesuteikiama daugiau pagalbos, o vietoj to jie eutanazuojami.

Nepriklausomos naujienos planet-today.com

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-06-05 laikas 09:14 Receptai Grikių miltų sausainiai
Sumaišyti miltus, cukrų, druską, sudėti sviestą ir viską sutrinti rankomis į trupinius. Trynius lengvai išplakti su grietinėle, supilti į miltus ir suminkyti tešlą. Iš jos padaryti du ritinėlius, suvynioti į maistinę plėvelę ir dė...

Skaityti daugiau

2020-06-23 laikas 11:00 Receptai Orkaitėje kepti kokosiniai vištienos kepsneliai

Vištienos krūtinėlę supjaustykite norimo dydžio gabaliukais. Juos užpilkite kokosų pienu ir palikite marinuotis bent valandą laiko. Dubenėlyje išplakite kiaušinius.

Skaityti daugiau

2020-11-07 laikas 09:50 Receptai Grietininis persikų pyragas

Šiandien, pagauta vasariškos nuotaikos, dalinuosi išties vasarišku receptu. Neužilgo parduotuves užplūs naujo sezono vaisiai, o persikai - vieni iš mano favoritų tiek kepime, tiek tarp užkandžių. Taigi šiuo pyrago rec...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau