Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Liepos » 2

Nustatyta, kad "ekologiškuose" kopūstuose yra kancerogeninių ‘amžinųjų cheminių medžiagų’

Naujoje nerimą keliančioje ataskaitoje teigiama, kad daugumoje JAV parduodamų ekologiškų kopūstų yra mirtinai pavojingų kancerogeninių "amžinų cheminių medžiagų".

kopūstuose yra kancerogeninių

Septyniuose iš aštuonių JAV kopūstų mėginių, pirktų šalies maisto prekių parduotuvėse, rasta "nerimą keliančių kiekių" junginių, kurie žmonėms sukelia vėžį, teigia ataskaitą parengusios ne pelno siekiančios organizacijos "Alliance for Natural Health" (Aljansas už natūralią sveikatą) įkūrėjas Robertas Verkerkas (Robert Verkerk). (Mano komentaras  - O, kas dedasi pas Lietuvos augintojus? Ar Lenkijos? Mes gi nežinome).

"Tai gana baisu ir nėra lengvo sprendimo", - sakė jis ir pridūrė, kad ataskaitoje pabrėžiama, jog FDA turi įgyvendinti griežtesnę PFAS tyrimų programą, skirtą Amerikos maisto produktų tiekimui.

Theguardian.com praneša: PFAS - tai maždaug 15 000 junginių, paprastai naudojamų dešimtyse pramonės šakų gaminiams, atspariems vandeniui, dėmėms ir karščiui, gaminti. Jie vadinami "amžinomis cheminėmis medžiagomis", nes natūraliai nesuyra ir yra susiję su vėžiu, inkstų ligomis, kepenų ligomis, imuniniais sutrikimais, apsigimimais ir kitomis rimtomis sveikatos problemomis.

Ataskaita parengta vis dažniau raginant imtis griežtesnių veiksmų dėl PFAS užteršto maisto, kuris laikomas svarbiausiu šių cheminių medžiagų poveikio būdu. Pastaraisiais mėnesiais atlikus nepriklausomus tyrimus PFAS rasta baltymų milteliuose, sulčių gėrimuose ir kituose maisto produktuose.

Anksčiau atlikti tyrimai parodė, kad PFAS yra daržovėse, augintose laukuose, kuriuose nuotekų dumblas buvo klojamas kaip alternatyva trąšoms, o FDA teigė neturinti "jokių požymių", kad PFAS, kurių aptikta 2018 m. netoli Šiaurės Karolinos PFAS gamybos įmonės augintose daržovėse, kelia grėsmę sveikatai.

Naujajame dokumente nustatytas net 250 dalių trilijonui (ppt) kiekis, nors JAV nėra nustatytos jokios PFAS kiekio maiste ribos. Tačiau Aplinkos apsaugos agentūra nustatė, kad praktiškai joks kai kurių PFAS junginių poveikis geriamajame vandenyje nėra saugus.

Kopūstai buvo išsiųsti į EPA sertifikuotą laboratoriją ir ištirti tuo pačiu metodu, kurį taiko FDA. Maišeliuose supakuoti ir nesupakuoti kopūstai buvo pirkti "Stop & Shop", "Whole Foods", "Weis" ir "Publix" maisto prekių parduotuvėse. Tarp prekinių ženklų, kurių kopūstai buvo užteršti PFAS, buvo "Nature's Promise Organic", "GreenWise", "By Nature" ir "Palmetto Gardens". Cheminių medžiagų nerasta tik "Baker Farms" nefasuotuose kopūstuose.

Ekologiškuose kopūstuose PFAS kiekis buvo didesnis, o tai, pasak Verkerk, buvo "šiek tiek šokiruojantis atradimas". Jis pridūrė, kad grupė atliko kopūstų tyrimus, nes "norėjo patikrinti archetipinę sveiką daržovę", kurioje yra daug baltymų, su kuriais jungiasi PFAS junginiai. Užteršimo šaltinis neaiškus, tačiau Verkerkas sakė įtariantis, kad dėl to greičiausiai kaltas užterštas vanduo, nors taip pat gali būti, kad kopūstai buvo auginami laukuose, kuriuose buvo paskleistas dumblas.

Europos Sąjungos toleruotinos savaitinės PFAS suvartojimo maiste normos rekomendacijoje rekomenduojama suvartoti ne daugiau nei kiekis, esantis maždaug dviejų "Publix" parduotuvėje pirktų kopūstų porcijų atitikmenyje, o tai ataskaitoje pavadinta "nerimą keliančiu" kiekiu.

Verkerkas sakė, kad nežino, kodėl FDA naujausiais tyrimais kopūstuose nerado PFAS, nors agentūros mėginiai istoriškai apsiribodavo tik keliais junginiais. Jos taikomas maisto produktų tyrimo metodas taip pat susilaukė kritikos iš mokslininkų, teigiančių, kad juo nustatomas tik itin didelis PFAS užterštumas, o mažesni, bet vis tiek pavojingi kiekiai praleidžiami.

Natūralios sveikatos aljansas planuoja ištirti daugiau daržovių ir maisto produktų ir daryti spaudimą FDA, kad ši išplėstų ir patobulintų mėginių ėmimo programą.

"Mes išanalizavome visus jų pirminius duomenis, ir jie yra pernelyg riboti", - sakė Verkerkas. "Jiems išeiti ir teigti, kad didžioji dauguma maisto produktų yra saugūs... remiantis, mūsų manymu, pernelyg ribotais duomenimis - tai labai skubota išvada, kuri gali labai suklaidinti visuomenę."

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. X(twitter) kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Įdomus pasaulis:
Skanaus:
01.12.2023 laikas 22:27 Receptai | Patiekalai Varškės rageliai prie arbatos. Skanūs kepiniai be kiaušinių
Taip skanu ir greita, kad kepu kasdien! Nebrangus receptas, prieinamas visiems.

Skaityti daugiau

01.12.2023 laikas 22:00 Receptai | Patiekalai Pyragas su kefyru, mėsos įdaru. Be orkaitės ir rūpesčių
Neįprastas, sotus ir labai skanus! Švelni kefyro tešla be mielių ir glajaus. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

30.11.2023 laikas 21:37 Receptai | Patiekalai Tai šedevras, o ne tik receptas. Subtilus keksas arbatai iš paprastų produktų
Tai pats geriausias keksas, kokį esu ragavęs! Minkštas, švelnus ir labai skanus, be to, jį lengva paruošti.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
03.12.2023 laikas 10:17 Islandija nebesiūlo "Covid" vakcinų gyventojams, nes padaugėjo staigių mirčių atvejų

Islandijos vyriausybė paskelbė, kad nedelsiant atsisakoma visų vakcinų "Covid-19", nes salų valstybės visuomenės sveikatos sistema susiduria su didžiuliu su vakcinomis susijusių staigių mirčių ir sužeidimų skaičiaus šuoliu.

...

Skaityti daugiau

03.12.2023 laikas 09:16 Horoskopas šeštadienis, gruodžio 3 d., 2023: prognozės visiems zodiako ženklams
Visi siekiame laimės ir harmonijos asmeniniame gyvenime, o kartais norime žinoti, kas laukia ateityje. Astrologija suteikia mums galimybę pažvelgti į ateitį ir gauti vertingų užuominų apie savo meilės likimą. Pažvelkime, ką žvaigždės mums žada 2023 m...

Skaityti daugiau

02.12.2023 laikas 09:02 Savaime sustiprėjančios RNR injekcijos artėja: Neapsakomas pavojus, svarbu žinoti
Kaip aptarta ankstesniame straipsnyje, "mRNA vakcinos" gaminamos ne iš pasiuntinių RNR, o iš modifikuotos RNR (modRNA). Šios vadinamosios vakcinos iš tikrųjų yra genų terapijos produktai (GTP), nes modRNA perima mūsų ląstelių programinę įrangą. Įšvir...

Skaityti daugiau