Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Patarimai » 2023 » Spalio » 11

Kaip nusipirkti kokybišką medų?

Kaip nusipirkti kokybišką medų?

Medus - labai naudingas produktas. Jame gausu gliukozės ir fruktozės.  Tai medžiagos, kurios būtinos galvos smegenų mitybai. Meduje yra ne tik cukraus, bet ir baltymų, įvairių rūgščių, kalcio, natrio, magnio, geležies, sieros, chloro, fosforo. Meduje taip pat gausu B grupės vitaminų ir vitamino C.

Vienos unikaliausių medaus savybių - antibakterinės, todėl jo dažnai patariama vartoti peršalus. Be to, jis skatina gausesnį prakaitavimų. 
Svarbu, kad medų galima laikyti labai ilgai. Tiesa, medus yra unikalus tik tada, kai jame nėra pašalinių priedų ir kai medų paruošė sąžiningai ir patyrę bitininkai. Deja, kokybiško medaus gauti ne visada pavyksta. 

Bičių mityba cukrumi

Kai kurie bitininkai bites maitina cukraus sirupu. Bitės minta cukrumi, jį perdirba, sukrauna į korius, susidaro į medų panaši medžiaga; ji saldi, kvepia vašku ir medumi. Tačiau tai ne medus, o cukrus. Kai kas pataria medaus kokybę patikrinti jodu (kuris nustato krakmolą), nes teiginiai apie kvapą ir skonį neduoda garantijos. Cukraus medus labai panašus į natūralų. Suprasti, kad tai padirbtas medus, gali tik patyręs žmogus. Deja, net ir jis negali 100 proc. garantuoti, kad medus yra kokybiškas. 

Pirkdami medų mes gana dažnai klystame, todėl nusipirkti kokybišką medų nėra taip paprasta. 

Ar skystas medus - pats geriausias? 

Dažniausiai natūralus medus turi susicukruoti. Tai - normali medaus būsena. Cukraus kristalėliai skystame meduje pasirodo jau pirmojo mėnesio pabaigoje, o antrojo mėnesio pabaigoje medus jau pilnai susicukruoja. Todėl, jei rudenį perkate susicukravusį naujojo derliaus medų - tai normalu. Rudenį natūralus medus negali būti skystas. Jei žiemą ar rudens pabaigoje bitininkai parduoda skystą medų, tai priežastis sunerimti. Prieš parduodami bitininkai medų pakaitina, jis tampa skystas ir toks išbūna kurį laiką.

Kaip nusipirkti kokybišką medų?

Verta atminti, kad pakaitintas medus netenka savo naudingųjų savybių.

Todėl negalima teigti, kad skystas medus - pats naudingiausias. Be to, kai kurios medaus rūšys nesicukruoja, pavyzdžiui, akacijų medus. Tačiau tokį medų bitės gali sunešti tik pietiniuose kraštuose, nes pas mus neauga tiek akacijų, kad bitės galėtų prinešti medaus vien iš šių augalų. 

Ar tikrai nupirksite retų augalų medų? 

Gana dažnai medaus mugėse pardavėjai siūlo 20-30 rūšių medaus. Galima įsigyti grikių, liepų, pievų žiedų, kaštonų, akacijų, barkūnų, viržių ir kitų rūšių medaus. Jei paklausite, iš kur bitės suneša tiek rūšių medaus, pardavėjai neretai atsako, kad iš vienos vietovės. Iš tikrųjų, bitės gali surinkti įvairių rūšių medų: birželį žydi liepos, liepą - gauromečiai. Koriuose šie medūs skiriasi savo spalva, tačiau vienoje vietoje labai daug rūšių medaus bitės negali sunešti. 

Deja, daugybės rūšių medus gana dažnai būna tik pardavėjų pramanas. Pirkėjai mėgsta rinktis, tarkim, tarp kaštonų ir dobilų medaus, nes jie pasižymi įvairiomis gydomosiomis savybėmis. Tarkim, kaštonų medus malšina gerklės skausmus, o barkūnų - gydo slogą ir kepenų ligas. 

Teigiama, jog vienas geriausių pievų žiedų medus, suneštas iš įvairių augalų pievų. Tokio medaus gydomosios savybės ne ką prastesnės, nei, pavyzdžiui, levandų ar rugiagėlių. 

Ar verta orientuotis tik į skonį? 

Meduje svarbu viskas: skonis, aromatas, tekstūra ir net prieskonis. Labai dažnai paragavę medaus mes jaučiame tik saldų skonį, kuris nustelbia visas kitas jo savybes. Tačiau geros kokybės tikras medus turi būti ne tik saldus, bet ir skleisti ryškų medaus kvapą. Medus turi gerai laikytis ant šaukšto, net ir jį sukiojant, o nenubėgti. Be to, paragavus medaus turi lengvai perštėti gerklę. 

Ar verta taupyti?

Medus - palyginti brangus produktas, todėl išsirinkę pigų medų rizikuojate įsigyti falsifikatą. Tai gali būti medus, kurio stengėsi pagaminti kuo daugiau ir bites maitino cukraus sirupu. Jei medus išsuktas pernelyg anksti, jis taip pat būna pigesnis. Todėl reikia stengtis išsirinkti kokybiškiausią, o ne pigiausią medų. Beje, ir pats brangiausias medus gali būti nekokybiškas. Tai priklauso nuo įvairių sąlygų, pavyzdžiui, ar geri buvo metai bitėms. 

P komentaras: Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
19.05.2019 laikas 19:49 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis Valgomuoju česnaku

Valgomasis česnakas liaudies medicinoje. Netradicinė medicina. Česnakas laikomas geriausia priemone nuo aterosklerozės ir mažakraujystės. Prieš miegą pamirkykite delnus šiltame vandenyje su soda, po to ant nuospaudų uždėkite ma...

Skaityti daugiau

03.07.2019 laikas 21:08 Receptai Naminė „daktariška“ dešra. Kaip ją pasigaminti?
Virtą česnakinę dešrą pasigaminti labai paprasta ir tam nereikia specialių įrankių. Išsamesnę informacija apie dešros gamybą galite pamatyti toliau pateiktame vaizdo įraše. Skanaus!

Skaityti daugiau

23.08.2018 laikas 21:30 Receptai Liaudiški patarimai Tonzilito gydymui
Tonzilitas liaudies medicinoje, Tonzilitas, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo tonzilito, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau