Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Kovo » 19

100 dienų po vandeniu mokslininką atjaunino 20 metų

100 dienų po vandeniu mokslininką atjaunino 20 metų

Į pensiją išėjęs karinio jūrų laivyno naras Džozefas Dituri pateko į laikraščių antraštes, kai 2023 m. kovo 1 d. ėmėsi novatoriško eksperimento. Dituri apskaičiavo, kad 100 dienų, praleistų Atlanto vandenyne maždaug 9 metrų gylyje po vandeniu, gali pakeisti jo amžių ląstelių lygmeniu.

Eksperimento, kuris baigėsi praėjusių metų birželį, rezultatai buvo stulbinantys. Atlikus kraujo tyrimus paaiškėjo, kad Diturio organizme 50 proc. sumažėjo visų uždegiminių žymenų, o kamieninių ląstelių skaičius padidėjo 17 kartų, palyginti su tuo, koks buvo prieš pradedant eksperimentą. Be to, jo telomerai, kurie yra susiję su gyvenimo pratęsimu, taip pat rodė ženklų pagerėjimą.

Eksperimento pradžioje Diturio biologinis amžius buvo 56 metai, tačiau jis atrodė tik 44 metų. Tačiau išplaukus į vandenyno dugną jo biologinis amžius stebuklingai sumažėjo iki 34 metų. Naras užtikrintai teigė, kad būdamas po vandeniu jis iš tiesų tapo jaunesnis.

Chromosomų galuose esantys telomerai atlieka lemiamą vaidmenį ląstelių dalijimosi procese. Ląstelei dalijantis telomerai trumpėja, o galiausiai ląstelė žūsta. Kai kurie mokslininkai mano, kad telomerų išsaugojimas gali pailginti ląstelių gyvenimo trukmę ir sulėtinti senėjimo procesą. Nors ši teorija dar neįrodyta žmonėms, genų inžinieriai aktyviai tiria būdus, kaip pailginti telomerus ir taip kovoti su senėjimu.

Dituri pranešė, kad nors jo telomerai vis dar buvo trumpesni nei gimimo metu, jie gerokai pailgėjo, palyginti su prieš eksperimentą buvusiu lygiu. Jis taip pat pastebėjo, kad pagerėjo jo pažintiniai gebėjimai būnant po vandeniu.

Manoma, kad pastebėti biologinio amžiaus pokyčiai yra susiję su dideliu slėgiu po vandeniu. Verta paminėti, kad šiuolaikinėse hiperbarinėse kamerose paprastai naudojamas grynas deguonis, o povandeniniame slėgyje naudojamas mišinys, savo sudėtimi artimesnis įprastam orui.

Be to, kad pailgėjo telomerai, Dituri, būdamas po vandeniu, patyrė stulbinamą kamieninių ląstelių pagausėjimą 17 kartų. Kamieninės ląstelės turi unikalią savybę virsti įvairių tipų organizmo ląstelėmis, todėl yra neįkainojamos regeneracinėje medicinoje.

Nepaisant teigiamo poveikio sveikatai, apie kurį Dituri pranešė po eksperimento, jis ir toliau atsargiai vertina hiperbarinę terapiją. Tęsiant šios srities mokslinius tyrimus, dar daug ką reikia sužinoti apie šios revoliucinės terapijos taikymo galimybes.

P.S.: O, ką jūs manote apie tai? Dalinkitės komentaruose. Prisijunkite prie mano kanalų, kad sužinoti daug įvairių pasaulio įdomybių. :)

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.08.2019 laikas 20:40 Receptai Pusryčiai tinginiams – nerealiai skanu

Kvapnus ir sotus patiekalas, kuriuo galite maitinti visą šeimą! Receptas tinginiams, specialiai savaitgaliui! Per kelias minutes paruošite skanų patiekalą.

Skaityti daugiau

04.09.2019 laikas 15:02 Receptai Nesaldūs varškėčiai su žalumynais ir sūriu. Puikūs pusryčiai, priešpiečiai ar vakarienė!
Gali valgyti juos saugiai, kas laikosi dietos! Puikūs pusryčiai, priešpiečiai ar vakarienė! Norėdami sužinoti daugiau apie pasiruošimą, žiūrėkite vaizdo įrašą

Skaityti daugiau

08.06.2019 laikas 06:21 Receptai Varškės ir uogų vyniotinis, kas nori sulieknėti, ar tiesiog prižiūrintiems savo figūrą!
Pats paprasčiausias kepinys prie arbatos – tai lavašas, o dietiškiausias ir skaniausias variantas – tai vyniotinis iš lavašo su varškės įdaru. Į varškę galima dėti įvairias uogas, vaisius, daržoves, žalumynus, sūrį ir t.t. – įdaro...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau