Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2024 » Lapkričio » 1

COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys

Spalio 24 d. žurnale „Epidemiology and Infection“ paskelbto recenzuoto tyrimo autoriai iš Pietų Korėjos teigė, kad padidėjusi rizika labiausiai pasireiškė tarp 10-59 metų amžiaus žmonių, palyginti su 60 metų ir vyresniais.

COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys

Monrealis, Kalifornija - 2021 m. kovo 16 d: Vakcinų „Astrazeneca“, „Pfizer BioNTech“ ir „Moderna Covid-19“ buteliukai Shutterstock

Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizika susirgti ūmiomis širdies ligomis buvo didesnė nei tiems, kurie gavo kitų tipų vakcinas. Šiame straipsnyje nagrinėsime tyrimo išvadas ir jų reikšmę visuomenės sveikatai.

Naujo recenzuoto tyrimo duomenimis, žmonėms, gavusiems vieną mRNA COVID-19 vakcinos dozę, buvo didesnė ūmios širdies ligos rizika, palyginti su tais, kurie gavo vieną ne mRNA COVID-19 vakcinos dozę.

Pietų Korėjos tyrėjų komanda, spalio 24 d. paskelbusi ataskaitą žurnale „ Epidemiology and Infection“, teigė, kad padidėjusi rizika labiausiai pasireiškė tarp 10-59 metų amžiaus žmonių, palyginti su 60 metų ir vyresniais.

Tyrimo autoriai išanalizavo 3 350 855 žmonių, kurie nuo 2021 m. vasario mėn. iki 2022 m. kovo mėn. gavo vieną COVID-19 vakcinos dozę, sveikatos duomenis. Duomenis autoriai gavo iš Pietų Korėjos nacionalinės sveikatos draudimo tarnybos (NHIS).

Pietų Korėja skyrė penkių tipų COVID-19 vakcinas: „ Pfizer-BioNTech“ ir „ Moderna“ mRNA skiepus bei „ AstraZeneca“, „Janssen“ („Johnson & Johnson“) ir „Novavax“ nemRNA skiepus.

Tyrimo autoriai norėjo išsiaiškinti, ar pirmosios tam tikro tipo COVID-19 vakcinos dozės gavimas yra susijęs su ūminės širdies ligos išsivystymu per 21 dieną po vakcinacijos.

Jie taip pat siekė nustatyti, ar COVID-19 infekcijos išsivystymas per 21 dieną po pirmosios vakcinos dozės buvo susijęs su didesne ūminės širdies ligos rizika .

Norėdami tai išsiaiškinti, jie analizavo širdies nepageidaujamus reiškinius, „įskaitant ūminį širdies pažeidimą, ūminį miokarditą, ūminį perikarditą, ūminį perikarditą, širdies sustojimą ir širdies aritmiją, atsižvelgiant į vakcinos tipą ir COVID-19 per 21 dieną po pirmosios vakcinacijos dienos“, teigiama jų ataskaitoje.

„Rezultatai atskleidė didesnę širdies ligų riziką asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, nei kitų tipų vakcinas“, - rašė jie. „Asmenims, užsikrėtusiems SARS-CoV-2 vakcina, taip pat buvo nustatyta gerokai didesnė širdies ligų rizika nei neužsikrėtusiems“.

Tyrimo autoriai nenustatė statistiškai reikšmingos sąveikos tarp asmenų užsikrėtimo COVID-19 infekcija būklės ir gautos COVID-19 vakcinos tipo - tai reiškia, kad didesnė rizika nepriklausė nuo to, ar asmuo buvo užsikrėtęs ir COVID-19 infekcija, ir mRNA vakcina.

Tačiau jie nustatė, kad jaunesniems žmonėms, gavusiems mRNA vakcinas, buvo didesnė širdies ligų rizika, palyginti su 60 metų ir vyresniais asmenimis.

Dr. Peteris McCulloughas (Peter McCullough), paskelbęs Pietų Korėjos tyrimą savo tinklalapyje, sakė, kad visuomenės sveikatos agentūros niekada netyrė skirtingų COVID-19 vakcinos tipų lyginamojo saugumo.

Reikėtų „ištirti, kodėl agentūros pirmenybę teikė mRNA vakcinoms, nepaisant didesnės širdies ir kraujagyslių ligų rizikos“, - pridūrė P. McCulloughas.

Dr. Karlas Jablonovskis (Karl Jablonowski), Vaikų sveikatos apsaugos organizacijos vyresnysis mokslininkas, „ The Defender“ sakė, kad „apskritai“ tyrimas buvo „įtikinamas“. Jis teigė: „Šis tyrimas yra labai svarbus:

Padidėjusi ūmių širdies ligų rizika dėl mRNA produktų, palyginti su kitais, yra biologiškai tikėtina, net ir be gerai žinomų miokardito ir perikardito atvejų.

Šiame tyrime išryškėja populiacija pagrįsto metodo potencialas atskleisti tokią žalą.

Autoriai ragina atlikti daugiau tyrimų

Autoriai teigė, kad jų tyrimas turėjo tam tikrų apribojimų. Pavyzdžiui, jie nagrinėjo tik širdies nepageidaujamus reiškinius, apie kuriuos pranešta per tris savaites po pirmosios vakcinos dozės.

Jie paaiškino, kodėl jiems teko taip elgtis:

Mūsų analizėje su vakcina susijusiu nepageidaujamu įvykiu buvo laikoma nauja ūmi su širdies liga susijusi diagnozė, nustatyta per 21 dieną nuo pirmosios vakcinos dozės skiepijimo dienos.

Ši operacinė apibrėžtis buvo būtina, nes mums trūko informacijos apie konkretų ryšį tarp COVID-19 vakcinų ir diagnostinių kodų NHIS COVID-19 duomenų bazėje.

Atsižvelgdami į tai, kad „Pfizer/BioNTech“ rekomenduojamas intervalas tarp pirmosios ir antrosios vakcinos dozių buvo 21 diena, mes susikoncentravome ties infekcijomis, atsiradusiomis per 21 dieną po pirmosios vakcinos dozės.

Pasak jų, būtų buvę „ypač naudinga“, jei jų tyrime būtų buvę galima nagrinėti širdies nepageidaujamus reiškinius po antrosios dozės. Kiti neseniai atlikti tyrimai parodė, kad miokardito ir perikardito rizika yra didžiausia po antrosios mRNA vakcinų dozės.

Jie paragino atlikti daugiau tyrimų.

Jablonovskis sakė, kad tyrimo rezultatai gali būti iškreipti dėl „labai sudėtingo laiko matmens“.

„Autoriai atlieka neįtikėtiną darbą su turimais duomenimis“, - sakė jis. „Bet jei ne visos vakcinų rūšys buvo prieinamos tuo pačiu metu, jūs įvesite laiko nuokrypį.“ Jis pridūrė:

Autoriai galėjo nubraižyti diagramą, kurioje būtų pavaizduotas vakcinos tipo skiepijimas per tam tikrą laiką - ir netgi uždengti ją su sergamumu COVID-19 infekcija ir tiriamomis širdies ligomis.

Toks grafikas gali parodyti, kiek tyrimas yra jautrus laiko paklaidai.

Tyrimą finansavo Pietų Korėjos vyriausybė, gavusi Korėjos nacionalinio mokslinių tyrimų fondo dotaciją.

Tyrimo autorius korespondentas iš karto neatsakė į „The Defender“ prašymą pateikti komentarą.

Šį straipsnį iš pradžių paskelbė The Defender - Children's Health Defense's News & Views Website pagal Creative Commons licenciją CC BY-NC-ND 4.0. Prašome apsvarstyti galimybę užsiprenumeruoti The Defender arba paaukoti Children's Health Defense.

Tyrime, paskelbtame spalio 24 d., analizuoti daugiau nei 3,3 milijono asmenų sveikatos duomenys nuo 2021 m. iki 2022 m. Pagrindinė išvada – mRNA vakcinos, tokios kaip „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“, gali padidinti širdies ligų riziką, ypač 10-59 metų amžiaus grupėje.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 20:59, 01.11.2024
Naujo tyrimo duomenys rodo, kad mRNA COVID-19 vakcinos gali turėti rimtų pasekmių sveikatai! Sužinokite, kaip šie rezultatai gali paveikti jūsų sveikatos sprendimus ir kodėl svarbu toliau tirti skirtingų vakcinos tipų saugumą.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.07.2019 laikas 18:12 Receptai Kiaulienos kotletai su grikiais
Gaminame. Kiaulienos kotletai su grikiais. Kotletai patiekiami su bulvių koše arba virtomis bulvėmis ir mėgstamomis salotomis. Skanaus!

Skaityti daugiau

27.08.2018 laikas 09:34 Receptai Riebių plaukų priežiūra. Liaudiški patarimai plaukų gydymui

Riebių plaukų priežiūra liaudies medicinoje, Riebių plaukų priežiūra, receptai plaukų priežiūrai, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

...

Skaityti daugiau

09.09.2019 laikas 17:35 Receptai Smėliniai sausainiai su riešutais
Pagaminti skanius sausainius iš smėlinės tešlos gana paprasta. Patiekalo paruošimui reikia nedidelio kiekio ingredientų ir laiko. Tokie sausainiai taps puikia bet kokio stalo puošmena, o svarbiausia – kiekvienas, kuris jų paragaus...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
12.12.2024 laikas 18:11 Dar vienas Europos dešiniųjų lyderis, kuriam gresia baudžiamasis persekiojimas, šį kartą Austrijoje
Šiame straipsnyje nagrinėjame sudėtingą politinę situaciją Austrijoje, kurioje dešiniųjų partijų lyderiai, ypač Herbertas Kicklas, susiduria su teisinių iššūkių banga. Kicklo politinė karjera šiuo metu kyla į aukštumas, tačiau kartu jis patiria ir di...

Skaityti daugiau

12.12.2024 laikas 15:57 Danija įspėja dėl imigrantų neįgalumo pensijų augimo
Danijos vyriausybė skambina pavojaus varpais dėl vis didėjančio imigrantų iš ne Vakarų šalių skaičiaus, prašančių neįgalumo pensijų. Ši tendencija kelia nerimą tarp visuomenės ir politikų, ypač po to, kai buvo pateikta ataskaita, parodanti, kad imigr...

Skaityti daugiau

12.12.2024 laikas 15:45 Vokietijoje reidas po berniuko antikonstitucinių žinučių
Švento Mikalojaus dieną Vokietijoje kilo įvykių, kurie užkliuvo teisėsaugai. Policija surengė reidą 14 metų berniuko namuose Bavarijoje po to, kai jis socialiniuose tinkluose paskelbė frazę „#AllesFürDeutschland“ (Viskas Vokietijai). Ši frazė, siejam...

Skaityti daugiau

12.12.2024 laikas 15:37 Lenkijoje gresia ligoninių uždarymas: kas laukia pacientų?
Žiemos šventės artėja, tačiau Lenkijos sveikatos priežiūros sistema susiduria su rimtais iššūkiais. Dėl nesutvarkyto Nacionalinio sveikatos fondo biudžeto, gali būti uždarytos ligoninės ir klinikos, dirbančios pagal sutartį su Valstybine ligonių kasa...

Skaityti daugiau

12.12.2024 laikas 15:30 Užsienio gydytojų kalbos testas Vokietijoje: beveik pusė neišlaiko

Vokietijoje užsienio gydytojų kalbos egzaminas tampa rimta kliūtimi norintiems dirbti medicinoje. Neseniai atliktas žurnalo „Freilich“ tyrimas atskleidžia, kad beveik pusė gydytojų, siekiančių gauti licenciją, nesugeba įrodyti savo vok...

Skaityti daugiau