Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Žmonės » 2024 » Lapkričio » 16

Kaip neturtinga mergaitė iš Makleodų klano tapo JAV visuomenės veikėja: kas buvo Donaldo Trumpo motina ir kuo į ją panašus sūnus

Donaldas Trumpas: Makleodų giminės paveldas ir charizma

Donaldo Trumpo sėkmė JAV prezidento rinkimuose kelia daug klausimų, o viena iš jų – kas slypi po jo charizmos ir nenuspėjamumo? Edinburgo universiteto tyrimai ir Makleodų giminės istorija suteikia vertingų įžvalgų apie tai, kaip šeimos paveldas ir asmeninės savybės formavo Trumpo asmenybę ir profesionalų kelią. Šiame straipsnyje pažvelgsime į Trumpo motinos Mary Ann istoriją ir jos šaknis Škotijoje, mėgindami suprasti, kaip šios aplinkybės galėjo paveikti jo gyvenimą.

2024 m. JAV prezidento rinkimų kampanija baigėsi įtikinama Donaldo Trumpo pergale, nepaisant jo kriminalinės praeities, apkaltos ir gausybės skandalų. D. Trumpo sėkmę galima sieti su jo charizma, emocionalumu, nenuspėjamumu, pasitikėjimu savimi ir gebėjimu kurti kovotojo įvaizdį - savybes, paveldėtas iš škotų protėvių iš motinos pusės - įtakingo Makleodų klano.

Paskutinysis iš Makleodų giminės, ant šeimos herbe pavaizduoto liepsnojančio kalno

Mary Ann savo protėvių namuose ir laive išvykstant į Jungtines Amerikos Valstijas

Makleodų giminės sala ir herbas

Manoma, kad kalnuotosios Škotijos Makleodų giminės, kuriai priklausė Donaldo Trampo motina, protėviai buvo senovės šiaurės karaliai. Šios giminės kilmę gaubia paslaptis, tačiau žinoma, kad jos protėvis Laudas, gyvenęs XIII a. ir valdęs Skaju salą bei dalį Hariso ir Luiso salų, buvo jauniausias Olafo Juodojo, vieno iš paskutiniųjų Norvegijos karalių, sūnus. Iš Laudo vardo kilo giminės pavadinimas su priešdėliu „Mac“, kuris verčiamas kaip sūnus.

Vėliau Makleodų giminė suskilo į dvi šakas, iš kurių vieną tęsė Skajaus saloje gyvenantis lordas Tormodas Makleodas, o kitą - Luiso saloje gyvenantis lordas Torkilas Makleodas. Abu jie pasižymėjo karingu temperamentu ir nuolat kariavo tarpusavyje. Net Torkvilo Makleodo giminės herbas, kuriame pavaizduotas liepsnojantis kalnas, simbolizavo šio klano karingumą.

XVII a. Škotijoje prasidėjo pilietinis karas, kurio metu klanų interesai trumpam pasitraukė į antrą planą ir tarp jų buvo paliaubų laikotarpis. Tačiau vėliau nesantaika atsinaujino su nauja jėga, ir XVII a. pabaigoje Torkvilo Makleodo palikuonys, kuriems anksčiau priklausė dideli žemės plotai, prarado viską, įskaitant Luiso salą. Tačiau iki šiol saloje labiausiai paplitusi pavardė yra Makleodas.

Skurdas, išvykimas į Jungtines Amerikos Valstijas, tarnautojos darbas ir netikėtas Mary Ann Macleod likimo posūkis

Donaldas Trumpas su tėvais mokymosi karo akademijoje metu

Mary Ann savo protėvių namuose ir laive išvykstant į Jungtines Amerikos Valstijas

Šeima, kurioje 1912 m. gimė būsimojo JAV prezidento Donaldo Trumpo motina Mary Ann McLeod, yra viena iš paskutiniųjų tiesioginių šios senovinės giminės palikuonių per savo tėvą Malkolmą Makleodą.

Jos vaikystė prabėgo mažame žvejų kaimelyje Tonge, maždaug už trijų mylių nuo Stornovėjaus, pagrindinio Liuiso salos miesto. Makleodų šeimoje buvo dešimt vaikų, iš kurių Mary Ann buvo jauniausia. Jie gyveno itin skurdžiai, nors tėvas buvo žvejys, turėjo vietinį paštą ir nedidelę parduotuvę, tačiau pinigų šeimai išlaikyti apgailėtinai trūko.

Per Pirmąjį pasaulinį karą ir po jo salų gyventojų gyvenimas buvo labai sunkus, darbo rasti buvo neįmanoma, todėl daug jaunų žmonių turėjo palikti salas. Pirmoji į Ameriką išvyko viena iš vyresnių Makleodų seserų, o po metų į Ameriką išvyko ir septyniolikmetė Mary Ann, kuri bandė susirasti darbą.

Jai buvo nelengva, nes jos anglų kalbos žinios buvo labai prastos, visi šeimoje kalbėjo tik gėlų kalba. Niujorke Mary Ann gavo tarnaitės darbą turtingoje šeimoje, bet kai Amerikoje žlugo Volstrito akcijų rinka ir prasidėjo Didžioji depresija, ji neteko darbo.

Donaldo Trumpo tėvai per jo vestuves su Marla Maples

Mary Ann Amerikoje

Mary Ann kuriam laikui grįžo į savo namus Škotijoje, tačiau tuo metu ji jau buvo susipažinusi su vokiečių verslininkų sūnumi Fredu Trumpu, dar ne turtingu, bet sėkmingu jaunuoliu versle, kuris primygtinai siūlė jai grįžti į Niujorką ir už jo ištekėti.

Šeimyninė laimė, penkių vaikų gimimas ir meilė prabangai

Mary Ann su paskutine Trumpo žmona Melanija

Donaldas Trumpas su tėvais mokymosi karo akademijoje metu / Nuotrauka: lasprovincias.es

Mary Ann McLeod ir Fredas Trumpas susituokė 1936 m. sausį, jų santuoka pasirodė esanti laiminga, klestinti ir ilga. Jų šeimoje gimė penki vaikai - trys sūnūs ir dvi dukterys, iš kurių Donaldas Trumpas buvo ketvirtasis.

Iš karto po vestuvių pora apsigyveno Kvinse - turtingame Niujorko rajone, kur gyveno visą gyvenimą. Mary Ann, būdama įspūdinga ir žavi mergina, greitai įsiliejo į elitinę Niujorko visuomenę ir tapo prabangia „visuomenės veikėja“, pasižyminčia geromis manieromis. Donaldas Trumpas vėliau savo knygoje rašė, kad jis mokėjo padaryti įspūdį, o artistiškumą jis paveldėjo iš savo motinos.

Fredas Trumpas nuo jaunystės užsiėmė nekilnojamojo turto verslu, iš pradžių pardavinėjo nedidelius namus viduriniosios klasės amerikiečių šeimoms, o vėliau perėjo prie daugiaaukščių pastatų statybos ir pardavimo. Vėliau jis prisijungė prie savo sūnaus Donaldo verslo ir išmokė jį visko, ką mokėjo daryti.

Šeimos galvos verslas klestėjo, o Trampai gyveno pasiturinčiai, dideliame name su baltomis kolonomis, kuriame visada buvo tarnaičių, virėjų, namų tvarkytojų ir kito personalo. Mary Ann visada rengėsi stilingai, mėgo prabangą ir mokėjo sau nieko neatsisakyti, tačiau ji taip pat auklėjo savo vaikus, kad šie žinotų pinigų vertę ir sunkaus darbo svarbą.

Mary Ann Trump su sūnumi Donaldu

Donaldo Trumpo tėvai per jo vestuves su Marla Maples / Nuotrauka: allthatsinteresting.com

Visą gyvenimą ji išliko namų šeimininkė, tačiau jos interesų sfera toli peržengė šeimos ribas. Ji savanoriavo vietinėje ligoninėje, įsitraukė į švietimo įstaigų ir bendruomeninių organizacijų veiklą, aktyviai dalyvavo labdaringoje veikloje ir visada padėdavo kitiems.

Garbaus amžiaus škotė pasipriešino plėšikams ir patyrė sunkius galvos sužalojimus

Mary Ann Amerikoje

Mary Ann su paskutine Trumpo žmona Melanija / Nuotrauka: allthatsinteresting.com

Trampai buvo susituokę 63 metus ir mirė gerokai anksčiau, nei jų sūnus tapo Jungtinių Valstijų prezidentu, tačiau jie pagavo laikus, kai jis išgarsėjo versle ir tapo ryškia figūra politinėje arenoje.

Vis dėlto dėl savo vaikų Mary Ann teko išgyventi daug tragiškų akimirkų, išgyventi vyriausiojo sūnaus, mirusio nuo alkoholizmo, mirtį, būnant 42 metų, išgyventi Donaldo Trumpo skyrybas su pirmąja žmona, kurias lydėjo garsus skandalas pirmuosiuose visų Amerikos žiniasklaidos priemonių puslapiuose, o ją persekiojo paparacai. Tačiau ji mylėjo savo vaikus tokius, kokie jie buvo, ir jie jai atsakė tuo pačiu.

Fredas Trumpas, iki paskutiniųjų dirbęs nekilnojamojo turto srityje, mirė 1999 m. birželį, Mary Ann jį pergyveno tik metais. Prieš pat mirtį ji patyrė sunkią galvos traumą, kai pasipriešino plėšiko mėginimui pavogti jos rankinę. Rankinėje nebuvo nieko vertingo, tik išdidus škotų charakteris įveikė situaciją. Plėšikas buvo greitai sulaikytas, tačiau pagyvenusios moters sveikata buvo nepataisomai sužalota.

Makleodų giminės sala ir herbas

Mary Ann Trump su sūnumi Donaldu

Donaldas Trumpas mano, kad tėvas turėjo didžiulę įtaką jo, kaip verslininko ir politiko, formavimuisi, išmokė, kaip uždirbti pinigus, tačiau visa, kas geriausia, jis perėmė iš motinos, kuri buvo nuostabi moteris. Tačiau ji, pasak jo, buvo ir daugelio problemų jo asmeniniame gyvenime priežastis, nes jis nepaliaujamai lygino visas moteris su ja, o tai dažnai būdavo ne jų naudai.

Per savo inauguraciją 2017 m. Donaldas Trampas davė priesaiką, padėdamas ranką ant dviejų Biblijų: viena buvo ta, kurią kadaise naudojo Abraomas Linkolnas, kita - ta, kurią kadaise jam padovanojo motina, linkėdama laimingo gyvenimo, kuri jį pažinojo dar prieš jam tampant prezidentu.

Naujausi tyrimai rodo, kad asmeninės savybės, tokios kaip emocinė išraiška ir pasitikėjimas savimi, yra glaudžiai susijusios su asmenybe ir sėkme politikoje. Trumpo charizma ir gebėjimas bendrauti su rinkėjais gali būti aiškinami ne tik individualiomis savybėmis, bet ir šeimos istorija, kurioje pagrindiniai vaidmenys tenka jo škotų protėviams.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 16:27, 16.11.2024
Ar žinojote, kad Donaldo Trumpo charizma gali būti susijusi su jo škotų šaknimis? Sužinokite, kaip Makleodų giminės paveldas ir motinos įtaka formavo JAV prezidento asmenybę ir jo sėkmę! Pasidalinkite savo mintimis komentaruose!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.12.2019 laikas 22:46 Receptai Varškės Pyragas - Rumunų Skanėstas

Pieną sumaišyti su aliejumi, cukrumi ir kaitinti ant silpnos ugnies iki užvirimo. Tada palikti atvėsti. Tuomet sudėti likusius tešlai skirtus ingredientus ir gerai išminkyti. Gautą tešlą padalyti į 2 dalis. Vieną jų iškočioti i...

Skaityti daugiau

06.06.2019 laikas 13:20 Receptai Nostalgija. Labai paprastas skanių vaflių receptas
Sugrįžimas į vaikystę, kam mama kepė tokius vaflius. Gaminame. Vafliai. Ištirpiname sviestą ir paliekame, kad atvėstų. Kiaušinius išplakame, beriame cukrų, žiupsnelį druskos ir gerai išsukame mediniu šaukštu, kad cukrus ištirptų....

Skaityti daugiau

14.11.2017 laikas 11:38 Receptai Arbata mažinantį karščiavimą (mėlynės, šalpusnis, raudonėlis)

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas. Ingredientai: mėlynės, šalpusnio lapai, raudonėlis

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
16.11.2024 laikas 16:07 Kaip neturtinga mergaitė iš Makleodų klano tapo JAV visuomenės veikėja: kas buvo Donaldo Trumpo motina ir kuo į ją panašus sūnus
Donaldo Trumpo sėkmė JAV prezidento rinkimuose kelia daug klausimų, o viena iš jų – kas slypi po jo charizmos ir nenuspėjamumo? Edinburgo universiteto tyrimai ir Makleodų giminės istorija suteikia vertingų įžvalgų apie tai, kaip šeimos paveldas ir as...

Skaityti daugiau

16.11.2024 laikas 15:15 Mokslininkų tyrimas: kaip sensta smegenys ir kaip tai veikia intelektą
Mokslininkai vis dažniau nagrinėja, kaip smegenys sensta ir kaip tai veikia mūsų pažintinius gebėjimus. Naujausio Edinburgo universiteto tyrimo rezultatai atskleidžia, jog ankstyvosios vaikystės intelektas gali turėti didelę įtaką mūsų smegenų funkci...

Skaityti daugiau

16.11.2024 laikas 13:49 Alpėse turistai atsitiktinai aptiko fosilijų būtybių, kurios gyveno dar prieš dinozaurų atsiradimą.
2023 metais Italijos Alpių kalnuose įvyko neįtikėtinas atradimas — turistai aptiko senovinius gyvūnų pėdsakus, kurie buvo paslėpti po ledynais milijonus metų. Šis radinys atskleidžia naujų žinių apie mūsų planetos praeitį ir klimato pokyčius, kurie p...

Skaityti daugiau

16.11.2024 laikas 12:37 Senoviniai Antarktidos miškai: mokslininkai aptiko 90 milijonų metų senumo gintarą
Antarktida, šiandien žinoma kaip šalta ir ledo danga padengta žemynas, kadaise buvo visiškai kitokia. Mokslininkai atrado, kad prieš 83–92 milijonus metų čia klestėjo tropiniai miškai, o paslaptingas gintaras, rastas po ledo sluoksniu, atskleidžia ši...

Skaityti daugiau

15.11.2024 laikas 22:12 Nebaigtas obeliskas Aksume: Senovės Egipto paslaptys
Aksume, Egipto širdyje, stūkso nebaigtas obeliskas, kuris galėjo tapti didžiausiu žmogaus rankomis sukurtu paminklu. Ši paslaptimi apgaubta istorija atskleidžia ne tik senovės egiptiečių meistriškumą, bet ir neįvykdytų svajonių skaudulius. Kaip šis m...

Skaityti daugiau