Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (2.3K) Komentarų: (0) (16.01.2017 - 19:03)

Sveikatos radijas

Ar kambariniai augalai kenkia sveikatai?

Beveik kiekvienuose namuose yra įvairių kambarinių augalų – gėlių, medelių, kurie labai pagyvina bendrą vaizdą. Kambarinės gėles puošia namus, drėkina orą, sugeria kenksmingas medžiagas. Kai kurie mokslininkai tikina, kad kambariniai augalai veikia žmogaus nuotaiką, ramina arba suteikia trūkstamos energijos ir jie tiesiog būtini namuose.

Paskutiniais metais tapo itin populiaru namuose auginti egzotiškus, atvežtinius augalus, kurie gali būti nuodingi.

Ar kambariniai augalai kenkia sveikatai?

Kaip yra iš tikrųjų?

Dėl kambarinių augalų naktį išskiriamo anglies dioksido, kuris atseit gali pakenkti žmogui – tai klaidingas teiginys. Visi žalialapiai augalai, būdami šviesoje, t. y. maitindamiesi, anglies dioksidą sugeria ir išskiria deguonį. O naktį, tamsoje, jie iš tikrųjų išskiria anglies dioksidą, tačiau tiek nedaug, kad tai niekaip negali atsiliepti žmogaus sveikatai. Pavyzdžiui, vidutinio dydžio kambarinis fikusas per parą išskiria anglies dioksido 500 kartų mažiau nei žmogus, tuo pat metu esantis kambaryje.
Keletas didelių kambarinių augalų, augančių dideliuose kubiluose, iš esmės gali turėti įtakos padidėjusiai oro drėgmei, tačiau daugelyje mūsų gyvenamųjų patalpų oras labai sausas, ypač šaltuoju metų laiku, tad tai tik bus į naudą.

Be to, kambariniai augalai ne tik puošia mūsų namus, butus ir biurus, jie teigimai veikia ir mūsų sveikatą.

Teigiama, kad fikusas didina norą aktyviai veikti. Šalia šio augalo puikiai jaučiasi pasyvūs, uždari žmonės. Tačiau fikusas trukdo dirbti įtemptą protinį darbą, todėl geriausia jį laikyti toje biuro patalpoje, kur tenka bendrauti su lankytojais.

Įdomu, kad bugenvilijos, ciklamenai ir orchidėjos spinduliuoja energiją, kuri skatina “generuoti” naujas idėjas, padeda atsikratyti stereotipinio mąstymo.

Darbo stalą verta papuošti vazonėlyje auginama vienmete paprika. Mat ji stipriausiai veikia 1-3 m atstumu esantį žmogų, padeda, kai šis pritrūksta iniciatyvos ar negali susikaupti.

Nustatyta, kad kai kurie augalai stiprina bendrumo jausmą, skatina taikiai išspręsti konfliktus. Tipiškos “taikdarės” yra žydinčios gėlės – azalijos, stefanočiai, sanpaulijos, raktažolės, ciklamenai. Šie augalai spinduliuoja džiaugsmą, gerina nuotaiką. Tokioje aplinkoje pykčiui ir konfliktams paprasčiausiai nebelieka vietos. Be to, ginčams įsiplieksti neleidžia ir dracenos, monsteros, marantos.

Yra keletas augalų, kuriuos auginant reikia laikytis kai kurių saugos priemonių.

Fikusų nukritusį lapą suvalgęs arba baltų sulčių lyžtelėjęs mažylis gali atsidurti ligoninėje. Nuodų sudirginta gerklė patinsta ir kūdikis ima dusti.

Kambarinė gėlė sansevjera bei dracena turi labai nuodingų saponinų, nors spėjama, kad jos gali turėti ir kitų dar neatpažintų nuodingų medžiagų.

Daugelis mėgsta auginti raudonas ir geltonas uogytes (panašias į mažas paprikas), tai koralinė kiauliauogė, suvalgius didesnį kiekį šio augalo vaisių, galima rimtai apsinuodyti.

Krotonai, monsteros, kalijos, anturiai, klivijos, pachipodiumai turi medžiagų, dirginančių odą ir gleivinę.
Paparčiai sunokina sporas, kurios skraido kambaryje ir alergizuoja.


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar