Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Balandžio » 5

Ar visada po operacijos reikalingi antibiotikai?

Daugelis turbūt žino, kad ligoninėje po operacijos beveik visada kurį tai laiką į ligonio organizmą leidžiami antibiotikai. Kokiu tikslu? Kad užmušti bakterinę infekciją, kurios dažnai visai ir... nėra. Žinoma, nesidomintys mokslo naujienomis gydytojai šioje vietoje išreikš nepasitenkinimą: kaip taip gali būti, juk yra pakilusi kūno temperatūra, operacijos vietoje vystosi uždegimas, bujoja infekcija ir t.t. ?

Neadekvati ir žudanti organizmą žmogaus imuninės sistemos reakcija, kuri aktyvuojasi esant didelėms traumoms, paleidžiama paties traumuoto organizmo ląstelių, normalioje būsenoje gaminančių energiją visiems fiziologiniams procesams.

Ar visada po operacijos reikalingi antibiotikai?

Grupė mokslininkų iš JAV Misisipės Universiteto su traumų chirurgu Karlu Hauseriu (Carl Hauser) priešakyje įrodė, kad audinių pažeidimo metu esant didelėms organizmo traumoms į kraują yra išmetamos molekulės – baltymai ir DNR fragmentai – normalioje būsenoje jie būna izoliuoti mitochondrijų (specialios organelės ląstelėse, gaminančios energiją) viduje. Šios molekulės yra organizmo imuninės sistemos klaidingai traktuojamos kaip infekcinis užkratas ir yra aktyvuojamas imuninis atsakas su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis – aukšta temperatūra, uždegiminiai procesai, kurie gali sukelti organų darbo sutrikimus ir net organizmo mirtį.

Šį atradimą Hauseris padarė iš savo asmeninės praktikos. Keletą dešimtmečių atgal jam pakliuvo pacientas su sulaužytu dubens kaulu. Ligonis buvo arti mirties, o visi simptomai rodė esant stiprią bakterinę infekciją. Nežiūrint į tai, kad Hauseris ir jo kolegos atlikinėjo įvairius testus, aptikti infekcijos medikams nepavyko. Neturėdamas daugiau laiko apmąstymams ir eksperimentams, Hauserio komanda pašalino didelį kiekį sukrešėjusio kraujo iš organizmo ir paciento sveikata ėmė taisytis. Tokios pacientų būsenos yra sutinkamos dažnai ir vadinamos sisteminio uždegiminio atsako sindromu (SUAS), lydimos karščiavimo, tachikardijos, pasunkėjusio kvėpavimo ir, kaip pasekmės, organų darbo sutrikimų. SUAS yra labiausiai paplitusia mirties priežastimi reanimacijos skyriuose ir jo simptomai labai panašūs į stipraus infekcinio užkrėtimo, žinomo kaip sepsis, todėl buvo manoma, kad SUAS sukelia bakterijos, pakliūnančios iš pažeisto žarnyno į organizmo audinius. Tikrovėje šis spėjimas buvo teisingas toli gražu ne visais atvejais, todėl chirurgai ir sutelkė dėmesį į pažeistus organizmo audinius. Hauserio grupė iškėlė hipotezę, kad SUAS priežastimi gali būti ir mitochondrijos bei molekulės, išskiriamos jų į kraują pažeidus audinius, nes mitochondrijos – tai bakterijų palikuonys, ląstelių „pagautų“ ir „prijaukintų“ evoliucijos eigoje, kad šios visiems sudėtingiems organizmams gamintų energiją. Normalioje būklėje jos randasi ląstelių viduje ir organizmo imuninė sistema, analizuojanti infekciją organizme pagal ląstelių membranas, negali į jas reaguoti. Pažeisti audiniai gali būti šių organelių ir jų molekulių pakliuvimo į kraują šaltiniais, kas ir gali sukelti SUAS. Savo spėjimus mokslininkai patvirtino pacientų su stipriais vidiniais pažeidimais kraujo analize: mitochondrijų DNR ir jų baltymų koncentracija kraujyje viršijo normą tūkstančius kartų. Be to, bandymuose su pelėmis, įvedant joms į kraują mitochondrijų molekulių, buvo gauti rezultatai kaip ir SUAS atveju pas žmones – buvo pažeidžiamos kepenys ir plaučiai.

Taigi avarinių traumų atveju ar po operacijos ne visada gerą rezultatą galima pasiekti naudojant antibiotikus. Atvirkščiai – jie kartais situaciją gali tik pabloginti, nes sužalotą organizmą mechaniškai žalojama dar ir chemiškai. Reiktų pirma išsiaiškinti ar nėra SUAS, su kuriuo kovoti reikia visai kitokių priemonių.

Norintiems giliau pasikapstyt: Qin Zhang, Mustafa Raoof, Yu Chen, Yuka Sumi, Tolga Sursal, Wolfgang Junger, Karim Brohi, Kiyoshi Itagaki, Carl J. Hauser. Circulating mitochondrial DAMPs cause inflammatory responses to injury // Nature. 2010. V. 464. P. 104-107.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.07.2020 laikas 22:15 Kaip pakelti hemoglobiną be mėsos: produktų sąrašas, kuriuose yra daug geležies
Hemoglobino lygį taip pat galima pakelti šiais produktais: sėlenomis, kviečių košėmis, abrikosais, džiovintais abrikosais, tamsiuoju šokoladu, žaliaisiais obuoliais, grūdų duoną, raudonosiomis vynuogėmis, burokėliais, ankštiniais augalais, migdolais, granatomis, slyvų sultimis, slyvomis, razinomis, ...

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 20:15 Kaip Atsikratyti Kojos Nykščio Deformacijos Liaudies Metodu. Dėl tam tikrų priežasčių gydytojai apie tai nutyli!

Nuospaudos yra labai dažna problema, kuria dažniausiai serga moterys nei vyrai. Susikaupusios druskų nuosėdos, atsirandančios dėl kai kurių uždegiminių procesų arba dėl nešiojamų nepatogių, aptemptų batų.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 18:56 Pasirinkite žibintą: štai kas jūsų laukia artimiausioje ateityje

Tai psichologinis testas – pranašystė. Pažvelkite į paveikslėlį ir pasirinkite tą žibintą, kuris jums patiko pačią pirmą sekundę.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 16:01 Didžiulis paukštis pagavo "ryklį" prie JAV krantų

Paukštis, sugavęs didžiulę žuvį buvo nufilmuotas Mertl paplūdimyje (Mertl Bičas), kuris randasi rytinėje JAV pakrantėje, Horry grafystėje, pietų Karolinoje.

Skaityti daugiau

06.07.2020 laikas 11:23 Nepaaiškinama apie: Skrajojantis olandas
Iš kartos į kartą, iš lūpų į lūpas jūreiviai pasakoja legendą apie Skrajojantį olandą. Jo paveikslas visada priverčia dažniau plakti širdį. Su juo susijusi paslaptis ir romantika visada audrindavo fantaziją. Ir ne veltui: legenda iš tikrųjų yra labai poetiška. Kasmet pasaulio vandenynuose pradingsta...

Skaityti daugiau

05.07.2020 laikas 17:10 Q naujienos: Infodemija - tylėk, arba aš tave nužudysiu

Q Naujienos: Infodemija - Tylėk, Arba Aš Tave Nužudysiu. Laidos tema - Trampas, Russian, Hussein, Delusion, Coup, Obama, Trump, Q Naujienos, News.

Skaityti daugiau