Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2016 » Lapkričio » 16

Ar vitaminai trumpina gyvenimą?

Informacinės priemonės ir gydytojai kala į galvą, kad laisvieji radikalai yra blogai ir reikia su jais visomis priemonėmis kovoti. Ir tai kovai pasiūlo įvairiausių „ginklų“ - antioksidantų – vitaminų ... A, C, E ..., beta karotino.... Tam, kad sustabdyti tą „oksidacinį procesą“, kuris esant kai kuriems susirgimams – vėžiui ar širdies - kraujagyslių ligoms, yra labai nepageidaujamas, bet vyksta intensyviai. Šis efektas pasiekiamas naikinant laisvuosius radikalus minėtais „ginklais“. Tik ar gerai tai daryti? O tai ir parodo ... laikas: danų mokslininkai pareiškė, kad kai kurie iš „ginklų“ ne ilgina gyvenimą, kaip buvo lig šiol kalama, bet atvirkščiai – trumpina jį.

Mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame dalyvavo 233 tūkst. žmonių, tarp kurių buvo ir ligoniai, ir sveikieji. Visi jie vartojo maisto papildus. Įvertindami įvairius faktorius, danų mokslininkai priėjo išvados, kad vitaminas A padidina priešlaikinės mirties riziką 16%, beta karotinas - 7%, vitaminas E – 4%. Vitaminas C niekaip neįtakoja į gyvenimo trukmę.

vitaminai

Taip pat specialistai nerado jokių įrodymų, kad antioksidantai efektingi ligų profilaktikai. Atvirkščiai – jie teigia, kad vitaminas A ir E trukdo natūraliems organizmo reguliacijos ir  apsaugos mechanizmams. Milijonai žmonių iš buteliukų ir indelių beria sau į maistą šiuos vitaminus, tačiau apie jų naudą ar žalą niekas rimtai ir nesidomėjo – svarbu kapsi pinigėliai kompanijoms, gaminančioms juos. Britų mokslininkai, savo ruožtu, neseniai pareiškė, kad reikia vitaminus gauti natūralius su maistu ir pakvietė būti apdairesniems, vartojant antioksidantų kompleksus iš vaistinės.

Tokios pačios nuomonės yra ir profesorė  Penny Kris-Etherton iš Pensilvanijos universiteto. Ji tvirtina, kad reguliarus vitaminų ir papildų vartojimas nesumažina susirgimo širdies ligomis rizikos, kaip manyta anksčiau. Profesorė teigia, kad sveikatinantis antioksidacinis efektas yra tik tada, kai sudėtinga cheminių medžiagų kombinacija yra natūraliame maiste.

Tai štai kaip  po šitos informacijos  susijaukė sveikatos žinių skyrelis  jūsų galvose. Vieni sakė vienaip, dabar kiti sako kitaip. O kaip gi yra iš tikro. O iš tikro reikia žiūrėti kaip šie vitaminai-antioksidntai dalyvauja konkretaus žmogaus metabolizme.

Vienu atveju tie patys vitaminai bus naudingi, kitu – priešingai, žalingi. Kiekvieno žmogaus organizmas yra tam tikro metabolizmo tipo – arba anabolinis, arba katabolinis.  Sveikame organizme vyksta nuolatinė šių dviejų antagonistinių fazių kaita. Hierarchiniuose organizmo lygiuose gali dominuoti priešingi procesai – pavyzdžiui, ląsteliniame gali dominuoti anabolizmas, o sisteminiame arba organiniame – katabolizmas. Vitaminai, o apskritai ir bet kuri kita cheminė medžiaga, organizmui yra naudingi tiek, kiek jie gali subalansuoti metabolizmo procesą. Todėl kategoriškai teigti, kad kažkuris vitaminas, cheminė medžiaga yra naudinga ar žalinga, yra neteisinga – reikia įvertinti ir organizmo metabolizmą vartojimo momentu ir tik tokių atveju galima bus tiksliai pasakyti koks bus poveikis organizmui.

Jeigu analizuoti šį konretų vitaminų A, E atvejį, tai reikia žinoti, kad vitaminas A yra katabolikas, o  Eanabolikas. Žmonėms, kurių organizmo metabolizmas yra subalansuotas,  šių vitaminų pavartojimas didelės žalos nepridarys, tačiau žmonėms, kurių organizmo metabolizme yra ryški vienos fazės dominantė – šie vitaminai gali arba gydyti, arba žaloti. Dominuojant katabolizmui, vitamino A vartojimas tik blogins situaciją, vartojant E – priešingai, gerins.

Vitaminas C metabolizme dalyvauja kaip neutralus agentas ir būtent dėl šios priežasties tyrėjams nepavyko nustatyti jo įtakos.

Gyvenimas yra nuolat kintantis procesas ir vienareikšmiškai, absoliučiai vertinti kokią įtaką darys vitaminas ar kita kokia medžiaga gyvenimo trukmei – negalima. Kiekvieno mūsų organizmas yra unikalus, nors ir paklūsta bendriems dėsniams. O jeigu tiksliau, tai unikalus yra kiekvieno iš mūsų nukrypimas nuo dėsnių ir todėl sugrįžimui prie jų reikalingas individualus situacijos įvertinimas.

 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.06.2019 laikas 09:43 Receptai Pyragėliai su bulvių įdaru
Keptuvėje kepti pyragėliai su bulvių įdaru. Skanaus!

Skaityti daugiau

12.11.2019 laikas 09:23 Receptai Orinis Apkepas Be Miltų Ir Manų
Suplak varškę, trynius, cukrų, grietinę, krakmolą ir vanilę viename dubenyje. Paimk antrą dubenį ir jame gerai išplak baltymus. Sumaišyk varškės masę su baltymais. Jei mėgstate, įdėkite razinų, ar kitokių džiovintų vaisių. Sud...

Skaityti daugiau

17.06.2019 laikas 12:42 Receptai Varškės spurgos
Gardžių varškės spurgų receptas. Gaminame. Varškės spurgos. Varškės spurgos apibarstomos cukraus pudra arba apšlakstomos lydytu šokoladu. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 21:54 Kodėl CŽV manė, kad Bormanas buvo sovietų šnipas, o SSRS - amerikiečių šnipas, ir kur dingo Hitlerio «rudasis kardinolas»
Martinas Bormanas, per visą Trečiojo reicho egzistavimo laikotarpį, tapo neatsiejamu Adolfui Hitleriui, tačiau jo paslaptingas dingimas paskutinėmis karo dienomis sužadino daugybę spekuliacijų. Kaip šis „pilkasis kardinolas“ įgijo tokį stiprų poveikį...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau