Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1.2K) Komentarų: (0) (18.04.2017 - 10:05)

Aspirinas nėra joks stebuklingas vaistas ar išsigelbėjimas

Oficialus britų sveikatos apsaugos žinybos NHS patarimas kaip prevencinę priemonę vartoti aspiriną, remiantis naujausiais tyrimais, tėra laužtas iš piršto ir neduoda jokios apčiuopiamos naudos, skelbia „The Daily Mail“.

Tie pacientai, kurių arterijose formuojasi riebalų sankaupos, vartodami aspiriną sau nė kiek nepadeda, teigia naują tyrimą atlikę specialistai.

Pacientams, sergantiems periferinių arterijų liga, jau labai seniai gydytojai patardavo mažomis dozėmis vartoti aspiriną.

Buvo manoma, kad šis vaistas skystina kraują ir padeda užkirsti kelią mirtinų krešulių, sukeliančių insultą ir širdies smūgį, susidarymui.

Aspirinas

Atlikus net 11 senesnių klinikinių tyrimų apžvalgą, paaiškėjo, kad pacientams, kenčiantiems nuo periferinių arterijų ligos, aspirinas tikrai nėra tas „stebuklingas vaistas“, kuriuo laikytas iki tol.

Floridos sveikatos universiteto mokslininkai nustatė, kad aspirinas neturi nieko bendro nei su sumenkusiu mirtingumu, nei su mažesniu insulto ar širdies smūgio atvejų skaičiumi.

Nors ekspertai ir nepataria pacientams skubiai nutraukti aspirino vartojimą, jie tvirtina, kad jų gauti rezultatai naujausi šia tema.

Štai ką teigia tyrimo autorius mokslų daktaras Anthony Bavry: „Periferinių arterijų liga sergantys neretai, vartodami aspiriną, nesulaukia jiems žadamų rezultatų“.

Skaitykite Aspirinas. Svarbiausias insulto rizikos veiksnys

Jam pritaria ir kitas tyrime dalyvavęs mokslų daktaras Ahmedas Mahmoudas: „Aspirinas daugumai pacientų tikrai nėra joks stebuklingas vaistas ar išsigelbėjimas. Būtina iš naujo įvertinti turimus duomenis ir aiškiai įvardyti, kam gydymas aspirinu duoda naudos, o kam - ne“.

Per šešerius metus 7,7 proc. periferinių arterijų liga sergančių pacientų, vartojusių aspiriną, mirė. Kalbant apie kontrolinę grupę, šis skaičius siekia 8,5 proc. Nepaisant to, kaip rašoma specializuotame leidinyje PLOS ONE, tyrimą vykdžiusiems mokslininkams statistika nebuvo svarbiausias aspektas.

Svarbiausias lyginamąją analizę atlikusių mokslininkų tikslas buvo atkreipti dėmesį į faktą, kad neretai vaistas vartojamas be tikslo, o ne priversti žmones skubiai nutraukti aspirino vartojimą.

Skaičiuojama, kad vien Jungtinėse Valstijose nuo periferinių arterijų ligos kenčia per 8,5 mln. žmonių. Kalbant apie situaciją Jungtinėje Karalystėje, turima statistinių duomenų, jog šia liga serga kas penktas vyresnis nei 60 metų britas.

Tokiems asmenims dažnai rekomenduojama vartoti kraują skystinančius preparatus, pavyzdžiui, aspiriną. Toks gydymas buvo grindžiamas bendrosiomis visuomenės sveikata besirūpinančių institucijų rekomendacijomis.

Naujas tyrimas apie aspiriną atskleidžia daugiau įdomių detalių, pavyzdžiui, šis vaistas gali sukelti vidinį kraujavimą pilve. Itin retais atvejais įmanomas ir kraujavimas smegenyse, galintis sukelti insultą. Tyrimai atskleidė, kad aspirinas ne toks veiksmingas kaip kiti kraują skystinantys vaistai, pavyzdžiui, valfarinas.

Asocijuotas medicinos ekspertas „British Heart Foundation“ Mike‘as Knaptonas teigia: „Periferinių arterijų liga – varginantis ir pavojingas susirgimas, tai vienas iš dažniausių galūnių amputacijų ir infekcijų priežasčių“.

„Šis naujas tyrimas verčia abejoti šiuo metu galiojančiomis rekomendacijomis. Galima daryti išvadą, kad aspirinas nėra stebuklingas vaistas, padedantis periferinių arterijų liga sergantiems, tačiau būtina atlikti daugiau šį faktą patvirtinančių tyrimų“, – sako ekspertas.

ŽYMĖS: vaistas, arterijos, aspirinas, farmacija, periferinių arterijų liga, apie aspirina, medicina

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Naudingiausių košių reitingas!...

Sužinok, kokia košė pasigaminti šiandieną! Mes siūlome naudingiausių košių sąrašą. Kokia košė jums labiausiai patinka?

...
Ligos, mutacijos
Vatikanas pradės gydymą homoseksualams kunigams...

Trento mieste esančiame Venturini vienuolyne esą atsiduria vaikus tvirkinę, nuo narkotikų ar alkoholio priklausomi kunigai ir vy...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Paprastas būdas tuštintis ir atsikratyti toksinų šiuo m...

Jai maistą kurį jūs suvalgėte prastai virškina, tai gali sukelti gleivių kaupimąsi storoje žarnoje, kuri yra dar viena priežasti...
Medicinos naujienos
Londono universiteto chirurgai, vyrui atliko bioninio p...

Londono universiteto chirurgai, vyrui atliko bioninio penio operacija. Vyras gavo pirmąjį pasaulyje bioninį penį su mygtuku „įju...