Šeimos prakeiksmas – tai lyg pūliuojanti žaizda, skaudinanti ir luošinanti kelių kartų likimus. Šiandien prietaringų žmonių mažiau nei prieš porą šimtmečių, tačiau šeimos arba giminės prakeiksmas yra tai, kas verčia krūptelėti ir baimingai susigūžti net pačius drąsiausius. Regis, šiuolaikinis mokslas gali paaiškinti viską, tačiau antgamtiški dalykai vis tiek nenueina į antrą planą.

4 baisiausios šeimos prakeiksmų istorijos:

Grimaldžių prakeiksmas. XVII amžiaus italų jėzuitų kunigas Francesco Grimaldi užėmė mažą miestą – valstybę, įveikęs priešininkus. Persirengęs vienuoliu F. Grimaldi apgavo sargybinius ir jie atidarė tvirtovės vartus. Jo giminaitis princas Rainieris I pagrobė ir išprievartavo gražią mergelę. Siekdama keršto toji mergelė tapo ragana ir užtraukė prakeikimą visai Grimaldžių giminei, kad jie niekada nebūtų laimingi santuokoje. Prakeiksmas buvo prisimintas, kai princo Rainierio III žmona, garsi aktorė Grace Kelly Grimaldžių prakeiksmas žuvo automobilio avarijoje. Netrukus trys jų vaikai įsivėlė į skandalų ir nesėkmių virtinę. Vyriausioji duktė, princesė Karolina, išsiskyrė su pirmuoju vyru, antrą kartą ištekėjusi tapo našle. Kalbama, kad braška ir trečioji princesės santuoka. O jos jaunesnioji sesuo, princesė Stefanija, turėjo daugybę aistringų romanų, tarp jų su asmens sargybiniu, dramblių prižiūrėtoju, cirko akrobatu, ir susilaukė 3 nesantuokinių vaikų. Jų brolis, princas Albertas II, išsisuko nuo prakeiksmo ir yra sėkmingai vedęs buvusią olimpinių žaidynių plaukikę Charlene Wittstock, nors ir jų santuokoje yra kabliukų (princas praeityje buvo pagarsėjęs mergišius, o Ch. Wittstock vos neatšaukė vestuvių).

Kenedžių prakeiksmas. Manoma, kad viskas prasidėjo nuo Johno F. Kennedy prosenelio Thomaso Fitzgeraldo. 1842 metais jis atrado skrynią Airijos kaime su auksinėmis monetomis. Legenda byloja, kad monetos buvo užkeiktos, o kaimas netrukus sunaikintas. T. Fitzgeraldas su lobiu pabėgo į Bostoną, kur pradėjo verslą ir praturtėjo. Pagal kitą versiją prakeiksmas prasidėjo nuo J. F. Kennedy tėvo Josepho. Sklando kalbos, kad buvusio JAV prezidento tėvas keleiviniame laive liepė rabinui ir jo mokiniams nustoti melstis. Supykęs žydų dvasininkas prakeikė T. Fitzgeraldą ir jo būsimus palikuonis. Trečioje versijoje teigiama, kad žydų dvasininkas užtraukė prakeikimą Kenedžių giminei, nes Josephas Kennedy atsisakė padėti pabėgti jo sūnums iš koncentracijos stovyklos. Ketvirtoje versijoje teigiama, kad Kenedžius prakeikė visas žydų kaimas, kai paaiškėjo JAV prezidento tėvas tiekė ginklus naciams. Kenedžio prakeiksmas – tai virtinė nelaimių, persekiojančių šią garsią giminę. Keletas Kenedžių mirė labai jauni: broliai Johnas F. Kennedy ir Robertas F. Kennedy buvo nužudyti savo darbo kabinete, o Johnas F. Kennedy jaunesnysis žuvo 1999 metai lėktuvo katastrofoje. J. F. Kennedy seseriai Rosemarie buvo prievarta atlikta lobotomijos procedūra. Josephas Kennedy buvo nužudytas per II pasaulinį karą. Edwardui Kennedy jaunesniajam buvo amputuota koja, kai jam buvo 12. Michaelis Kennedy žuvo per nelaimingą atsitikimą slidinėjant.

Drakono prakeiksmas. Kovos metų legendos Bruce‘o Lee ir jo sūnaus Brandono davė peno konspiracijos teorijoms. Svarstoma, kad galbūt juos galėjo nužudyti kinų mafija arba Kung fu meistrai. Tačiau labai tikėtina, kad jie tapo šeimos prakeiksmo aukomis. Prakeiksmas prasidėjo nuo Bruce‘o Lee tėvo, Lee Hoi Chuen. Legenda byloja, kad vieną dieną Lee Hoi Chuen susipyko su grupe kinų prekeivių. Jie jį užkeikė, sakydami, kad visi vyriškos lyties atstovai jo giminėje mirs būdami jauni. Lee Hoi Chuen prakeiksmą priėmė labai rimtai – po to, kai mirė jų pirmagimis (turėjęs būti vyresniuose Bruce‘o Lee broliu), antrąjį vaiką Bruce‘ą namuose vadindavo moterišku vardu Sai Fon, kad nubaidytų piktąsias dvasias. Ši teorija dar labiau sustiprėjo po filmo „Drakonas“, kuriame pasakojama Bruce‘o Lee istorija. Filme buvo vaizduojamas į Bruce‘o Lee prototipas, kuris susikauna su demonu, prakeikusiu jo šeimą. Įdomu, kad filmas buvo išleistas likus dviem mėnesiams iki Brandono mirties (dar vienas kraupus sutapimas).

Nepalo karališkosios šeimos prakeiksmas. 2001 metais pasaulį sudrebino žinia, kai Nepalo kronpincas Dipendra nušovė savo tėvą, motiną ir 7 kitus karališkosios šeimos narius, prieš nukreipdamas ginklą į save. Spėjama, kad kronpincas išsikraustė iš proto, kai jo šeima atsisakė pripažinti jo nuotaką ir prieš žudynes labai daug gėrė. Princas patyrė trijų dienų komą. Per tas tris dienas jis buvo paskelbtas karaliumi, bet mirė taip to ir nesužinojęs. Tada karaliumi tapo jo dėdė Gyanendra ir valdė iki pat monarchijos panaikinimo 2008-aisiais. Prietaringų nepaliečių šie įvykiai labai nenustebino, nes buvo išpranašauta, kad monarchija žlugs po 200 metų. Pasak legendos, Nepalo pirmasis karalius, Prithvi Narayan Shah, kartą susitiko ir pasiūlė varškės jogui vardu Gorakhnathas. Tačiau jogas varškę greitai išspjovė ir vėl pasiūlė karaliui. Pasišlykštėjęs karalius atsisakė ir tuo įsiutino jogą. Gorakhanathas prakeikė karalių ir pranašavo, kad karalystė žlugs po dešimtos kartos. Kaip ir išpranašauta, Dipendra buvo dešimtosios kartos atstovas, o Gyanendra – devintosios ir jie buvo paskutinieji Nepalo monarchai.