Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Liepos » 21

Ištyrė 48 000 moterų ir 26 000 vyrų: pakeitus vos vieną porciją, mirties rizika sumažėja iki 17 proc.

Vos vieną mėsos porciją per dieną pakeitus į saują riešutų, ankstyvos mirtis rizika sumažėja iki 17 proc., rodo naujas tyrimas.

Mėsos porciją galima pakeisti į saują riešutų arba į šaukštą žemės riešutų sviesto, praneša dailymail.co.uk.

Riešutai

Tyrimui vadovavusi daktarė Mercedes Sotos-Prieto iš Ohajo universiteto teigė: „Norint sveikiau maitintis, nebūtina visiškai keisti mitybos.

Svarbiausi sveikos mitybos elementai – didesnės porcijos vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų gaminių, riešutų ir pupelių, mažesnės raudonos ir perdirbtų mėsos gaminių porcijos, mažiau saldžių gėrimų ir stipriai apdorotų kruopų ir grūdų, kaip antai, baltųjų ryžių ir baltų miltų.“

Kaip vyko tyrimas

Ohajo universiteto tyrėjų tyrime dalyvavo 48 000 moterų (30–55 m. amžiaus) ir 26 000 vyrų (40–75 m. amžiaus).

Tiriamieji iš pradžių ir kas ketverius metus pildydavo klausimyną. Tyrimas truko iš viso 12 metų. Tyrimo dalyvių prašyta atsakyti, kiek kartų per pastaruosius metus valgė vienų ar kitų produktų.

Paskui rezultatus lygino su trimis sveikos mitybos planais, kuriuos 2015 m. pateikė sveikatos apsaugos specialistai amerikiečiams.

Vienas iš naudingesnių sveikatai planų – Alternatyvios sveikos mitybos indeksas, kuriame – produktai, mažinantys chroninių ligų riziką. Antroje vietoje – Alternatyvi Viduržemio jūros dieta, kurios pagrindą sudaro daržovės, žuvis ir alyvuogių aliejus. Trečioje vietoje – kraujospūdį mažinanti dieta.

Pagrindiniai tyrimo rezultatai

Paaiškėjo, kad 20 poc. pagerinus mitybą ankstyvos mirties rizika sumažėja 8–17 proc.

Taip pat paaiškėjo, kad vieną mėsos porciją pakeitus sauja riešutų ar 1 šaukštu žemės riešutų sviesto, sveikata pagerėja 22 taškais iš 110 galimų.

Tyrimai parodė, kad tyrimo laikotarpiu suprastėjus mitybai, ankstyvos mirties rizika padidėdavo 6–12 proc.

Nė vienas mitybos planas nelaikytas sveikesniu už kitus, tiesiog Alternatyvios sveikos mitybos indeksas ir Alternatyvi Viduržemio jūros dieta 15 proc. sumažindavo ankstyvos mirties nuo širdies ligų ar širdies smūgio riziką.

Kraujospūdį mažinanti dieta neskatino valgyti daugiau žuvies ar kitų omega trys riebalų rūgščių turinčių produktų (chia sėklų), mažinti alkoholio.

M. Sotos-Prieto teigė: „Nebūtina laikytis konkrečios dietos, norint sveikiau maitintis. Esminiai sveikos mitybos pagrindai – didesnis kiekis vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų gaminių, riešutų ir pupelių, mažesnės raudonos ir perdirbtų mėsos gaminių porcijos, mažiau saldžių gėrimų ir stipriai apdorotų kruopų ir grūdų, kaip antai, baltųjų ryžių ir baltų miltų.“

Ištyrė 48 000 moterų ir 26 000 vyrų: pakeitus vos vieną porciją, mirties rizika sumažėja iki 17 proc.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.08.2020 laikas 21:46 Ar galima valyti kraują, šiuo liaudies receptu?
Šio gėrimo skonis primena į stiklinę sulčių! Pageidautina gerti mėnesį, tokiu būdu išvalomas kraujas, limfinė sistema, praeina įprastos ligos, galvos skausmai, normalizuojama medžiagų apykaita ir t.t.

Skaityti daugiau

03.08.2020 laikas 19:38 Hidroksichlorokvinas. Filmas, kuriuo pasidalino Trampas

Šį filmą iš visų socialinių tinklų nuolat šalina. Juo savo tviterio paskyroje pasidalijo ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Šis filmas – tai JAV gydytojų pasakojimas apie vaistą nuo Covid-19 – Hidroksichlorokviną.

...

Skaityti daugiau

03.08.2020 laikas 12:41 Prieš maždaug 720 milijonų metų Žemė užšalo į ledo gniužulą: kas sukėlė didžiausią ledynmetį Žemėje?
Žemę per jos gyvenimą nuolatos daužė įvairaus dydžio meteoroidai. Kai kurie krateriai matomi ir šiandien, bet tektoninis bei vulkaninis aktyvumas, atmosferiniai, biologiniai ir hidrologiniai procesai juos laikui bėgant užlygina. Tad nustatyti, kaip dažnai meteoritai krisdavo ant Žemės tolimoje praei...

Skaityti daugiau

03.08.2020 laikas 12:01 Ar sapnai gali kelti pavojų?

Galima drąsiai sakyti, kad ne, tačiau yra viena išimtis. Tai sąmoningo sapnavimo praktika, kuri atveria neįtikėtinų galimybių išnaudoti pasąmonės galias. Tačiau sakoma, kad tai – slidus kelias, vedantis beprotybės link. Ar pasinėrus į sąmoningus sapnus galima prarasti ryšį su realybe?

...

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 20:51 Q žinios: Teisingumas yra išties saldus
Q naujienos: Faučis atmeta Trampo kaltinimus; Pasakoja kaip jo vakcinos keis DNR; Sorošas perpumpavo dar ketvirtį milijardo BLM; Qanon paskyros grįžo į Twitter ir t.t

Skaityti daugiau

02.08.2020 laikas 15:43 Žemė pakeliui į asteroidų debesį?

Prasidėjus tikram pasauliniam karui dėl Sirijos, per pastarąjį dešimtmetį, visi, kas galėjo, kam reikėjo ir kam nereikėjo pradėjo siųsti ten savo žmones, armijas. Sąmokslo teorijos bendruomenėje dažnai kyla įtarimų, kad visi ten kažko ieško, su siaubinga jėga, net kovos vyksta. Ko ieško ten, nėra...

Skaityti daugiau