Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Balandžio » 2

Kad vaisiai ir daržovės nesutrikdytų žarnyno veiklos

“Nors savo sūnui duodu tik švariai nuplautus vaisius ir daržoves, jis vis tiek skundžiasi, kad skauda pilvą. Kodėl?”

Pradėjus mažylį maitinti šviežiu maistu, jo organizmas patiria nemenką stersą. Gal pilvo skausmus sukelia pesticidai ir trąšos, kurie naudojami auginant derlių.

Ilgiau laikomame augalinės kilmės maiste susikaupia toksinių medžiagų. Vasarą net vandenyje yra daugiau priemaišų.

Todėl reikia vaiką maitinti tik šviežiu maistu, o jo gaminimui naudoti tik filtruotą vandenį.

Kad gamtos dovanos nesutrikdytų žarnyno veiklos

“Ką daryti, kad šviežios daržovės nesutrikdytų kūdikio žarnyno veiklos?”

Prie šviežių vaisių, daržovių ir uogų kūdikį reikia pratinti pamažu, pradedant nuo tų, kuriuose yra mažiau rupios ląstelienos: nedidelių šviežių agurkėlių, braškių, aviečių.

Galima duoti ir truputį ridikėlių bei morkų. Jeigu kuri nors daržovė sutrikdo kūdikio žarnyno veiklą, reikia jos atsisakyti arba labai sumažinti jos kiekį.

“Girdėjau, kad braškės daugeliui vaikų sukelia alergiją. Nors mano vaikai nėra alergiški, nedrįstu jiems duoti daug šių uogų. Ar aš neapsirinku?”

Jūs visiškai be reikalo nerimaujate.
Jeigu vaiko organizmas gerai toleruoja braškes, tegu privalgo iki soties. Braškės minkštos, švelnios, vitaminingos ir labai naudingos jaunam organizmui. Šios uogos išvalo organizmą.

Svarbu, kad vaikas valgytų tik prisirpusias, o ne žalias uogas. Alergiją dažniausiai sukelia ne pačios braškės, o ekologiškai pavojingos medžiagos, kuriomis apdorojamos uogos norint ilgiau jas išsaugoti.

Todėl pirktų braškių negalima vaikams duoti labai dažnai, o užaugintas savame darže jie gali valgyti kiek panorėję. 

“Mano mama serga gastroenteritu. Ką daryti, kad šia liga nesusirgčiau ir aš?”

Iš tikrųjų, gastroenteritas yra paveldima liga, todėl šia liga sergančių tėvų vaikams reikia būti labai atsargiems: mažiau valgyti riebaus ir kepto maisto, vienu metu nesuvalgyti daug šviežių vaisių ir daržovių, riboti baltyminį, riebų maistą ir angliavandenius, visiškai atsisakyti karštų sumuštinių (“hamburgerių”), kolos ir kitų gazuotų bei stipriai dažytų gėrimų. Gali pakenkti ir konservai bei rūkyti gaminiai.

“Ar įmanoma neutralizuoti pirktose daržovėse esančius nitratus?”

Kad tokios daržovės mažiau pakenktų organizmui, reikia jas valgyti po truputį.

Vaikams reikia duoti tik nuluptų daržovių, nes dauguma nitratų susikaupia žievelėje.

Norint išvalyti nitratais užterštą organizmą, reikia gerti tokią arbatą: 1 valgomąjį šaukštą žemuogių lapų bei lakišiaus žolės lygių dalių mišinį užpilti 1 stikline verdančio vandens.

“Ar galima šviežius vaisius bei uogas valgyti užgeriant pienu? Girdėjau, kad toks mišinys sutrikdo žarnyno veiklą...”

Saldžios minkštos uogos puikiai dera su pienu. O štai abrikosų, obuolių, kriaušių geriau su juo nemaišyti. Juos geriau valgyti su grietine, jogurtu, pasukomis.

Arbūzų ir melionų negalima maišyti su jokiais pieno produktais, nes gali sutrikti žarnyno veikla. Geriausia juos valgyti vienus.

Kad gamtos dovanos nesutrikdytų žarnyno veiklos

“Kaip malšinti vaiko pilvo skausmą laukiant medikų pagalbos?”

Iškylaujant gamtoje ar dirbant sode, reikia visuomet turėti aktyviosios anglies.

Reikia stebėti, kad vaikas nevalgytų nešvarių vaisių arba uogų ir kad nepersivalgytų.

Jeigu vis dėlto suskaudo pilvukas, pradėjo pykinti, pasidarė silpna, reikia vaikui duoti 2 tabletes aktyviosios anglies.

Galima išvirti jonažolių arba mėtų arbatos (1 valgomasis šaukštas užpilamas 1 stikline verdančio vandens) ir duoti vaikui po 2-3 valgomuosius šaukštus per dieną prieš valgį.

Gydant negalima vaikui duoti šviežių vaisių ir daržovių, geriau maitinti jį virtų daržovių tyrėmis, girdyti kompotais ir kisieliais.

Jeigu per parą vaiko savijauta pagerėja, galima nurimti, o jeigu nepagerėja, reikia ieškoti medikų pagalbos.

“Mano vaikai nemėgsta žalių daržovių salotų. Kaip juos pripratinti?”

Nedaugelis vaikų mėgsta valgyti žalias daržoves, bet būtina juos pripratinti.

Ant stalo visuomet reikia turėti salotų ir valgyti jas vaikams matant. Iš pradžių mažyliams reikia duoti po truputį (1-2 šaukštus) salotų, arba leisti jiems išsirinkti tik patinkamų, pavyzdžiui, pomidorų, agurkų, ridikėlių.

Galima ant stalo padėti stambiai supjaustytų daržovių, - gal vaikams patiks jas kramsnoti? O vėliau reikia pamažu pratinti prie įvairių daržovių salotų.

“Iškylaujant gamtoje, sunku kontroliuoti vaikus. Jie paslapčiomis nuskina ir suvalgo vieną kitą nenuplautą uogą. Nerimauju, kad nesusirgtų... O gal miško uogos pakankamai švarios?”

Jeigu miškas toli nuo gamyklų ir automagistralių, vaikai gali skinti ir valgyti miško uogas - jos labai naudingos. Tik negalima pamiršti, kad pasitaiko ir nuodingų uogų.

Vaiko organizmui ypač naudingos mėlynės. Sezono metu vaikai turi jų valgyti kiek panorėję. Šios uogos atnaujina virškinamojo trakto gleivinę, malšina uždegiminius procesus, stiprina imunitetą, palankiai veikia regėjimą. Žiemą ne mažiau naudinga valgyti džiovintas mėlynes.

“Gyvename kaime, todėl vaikams kiekvieną vakarą duodu kildinto pieno. Tik nežinau, koks pienas jiems naudingesnis - karvės ar ožkos?”

Sveikiems vaikams naudingas karvės pienas, todėl jie gali gerti iki soties rytais ir vakarais. Bet susirgus vaikui bet kokia liga, pieno reikia atsisakyti.

Pastaruoju metu daugelis žmonių pamėgo ožkos pieną, kaip vaistą nuo visų virškinamojo trakto ligų ir alergijų.

Iš tikrųjų, šis pienas padeda daugeliui panašių ligonių. Bet reikia pasakyti, kad ožkos pienas yra labai riebus, todėl vaikams, sergantiems kepenų ar tulžies ligomis, jis gali ir pakenkti. Tokius vaikus geriau girdyti karvės pienu.

“Kada vaikui duoti vaisių, kad organizmas geriau juos pasisavintų: prieš valgį ar po jo?

Geriausia vaisius ir uogas vaikui duoti atskirai nuo kitų patiekalų. Pavyzdžiui, tarp pusryčių ir pietų, arba tarp pietų ir vakarienės.

Neverta sumaišyti keleto rūšių vaisių ar uogų - daugiausia dviejų. Vaisiai, kurie valgomi kaip desertas, blogiau pasisavinami. Geriau jau valgyti juos 20-30 minučių prieš valgį.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2017-11-15 laikas 11:13 Receptai Arbata nuo kosulio (šalpusnis, piliarožė, raudonėlis)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Kosulys. Ingredientai: šalpusnio lapai, piliarožės šaknys, raudonėlis.

Skaityti daugiau

2020-06-24 laikas 15:12 Receptai Jautienos šašlykas su aštriomis salotomis ir česnakinėmis bulvytėmis
Noriu pasidalinti nuostabia nuostabia naujiena - sausai brandintos jautienos išpjovos šašlyku, kurio pakuotėje rasite jau suvertus mėsos gabalėlius ant medinio iešmelio. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai tik įkaitinti žarijas, ...

Skaityti daugiau

2017-12-14 laikas 15:14 Receptai Šlapimą varantis nuoviras (kadagio, rugiagėlių, šventagaršvės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Inkstus. Ingredientai: kadagio uogų, rugiagėlių žiedų, vaistinės šventagaršvės.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-04 laikas 07:22 Kavos Tirščių Nauda Sode ir Namuose: 10 Praktinių Būdų

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kūrybiškai panaudoti kavos tirščius sode ir namuose, kokia jų nauda ir galimi trūkumai. Pasiruoškite atrasti ekologiškus sprendimus, kurie sutaupys pinigų ir suteiks jūsų kasdienybei natūralumo!

...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 18:24 NLO paslaptys: ar vyriausybės slepia tiesą apie ateivius?
Ar NLO yra tikra pas slapts, ar vyriausybės dezinformacija? Sužinokite apie nutekėjimus, politikų susidomėjimą ir galimas ateivių technologijas!

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:45 Vaikų auklėjimas: kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą
Kaip ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi? Sužinokite, kaip skatinti iniciatyvą, emocijų valdymą ir leisti vaikams būti savimi! Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsime jums suprasti, kaip ugdyti vaikų savivert...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:32 Zodiako ženklai ir mokslas: kuriems vaikams mokykloje sekasi lengviausiai?
Kuriems Zodiako ženklams mokykloje sekasi lengviausiai? Sužinokite, kaip Liūto, Mergelės, Šaulio ir Ožiaragio vaikai pasiekia akademinę sėkmę! Pasitelkdami astrologinius įžvalgas, naujus pavyzdžius ir praktinius patarimus, padėsime tėvams ir mokytoja...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:08 Meilė – tai ne kančia: griauname mitus apie santykius
Meilė nėra kančia! Šiame straipsnyje griauname mitus apie santykius, dalinamės patarimais, kaip kurti sveiką partnerystę, ir aptariame, kodėl priklausomybė nėra meilė. Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsi...

Skaityti daugiau