- 02.03.2017
- 0.0 Reitingas
- 12395 Peržiūros
- Komentarai
Grybelis arba mikozė – tai lėtai, bet užtikrintai progresuojanti liga. Kaip atpažinti priešą ir jį nugalėti?
Grybelių sukeliamos infekcijos – plačiai paplitusi problema. Dažniausiai pažeidžiama pėdų oda ir nagai – mes avime avalynę uždarais galais, todėl kojos nuolat drėksta ir šyla. „Šiltnamio efektas“ sudaro idealias sąlygas daugintis grybeliams ir vystytis mikozei, tačiau tai – ne vienintelė priežastis. Ligą galima pasigauti nusilpus imunitetui, lankantis saunoje, baseine, apsiavus svetimą avalynę, padidėjus prakaitavimui ir patyrus pėdos mikrotraumą.
Grybelinė infekcija – ne juokai
„Grybelis? Kas jau kas, bet aš su šia problema nesusidursiu“, galvoja daugelis žmonių ir ignoruoja prasidedančios ligos simptomus. Mikozę sukelia patogeniniai grybeliai, pažeidžiantys pėdų odą (dermatomikozė) ir nagus (onichomikozė). Jeigu nekreipsite dėmesio į tai, kad pasikeitė nagų spalva, prasidėjo šerpetojimas ir niežulys, rezultatai jūsų tikrai nenudžiugins: netgi pačios gražiausios ir labiausiai išpuoselėtos kojos praras sveiką išvaizdą.
Grybelinės infekcijos simptomai
Kada galima įtarti mikozę? Kartais ją sunku atpažinti. Liga gali pasireikšti kankinančiu pėdų ir tarpupirščių niežuliu; nagai tampa matiniai, ima sluoksniuotis ir lūžinėti, deformuojasi nago plokštelė. Šie simptomai reiškia tiek ligos pradžią, tiek progresuojančią ligą. Grybelio pažeista pėdų oda ima trūkinėti ir skilinėti, padidėja kojų prakaitavimas, atsiranda aštrus ir nemalonus kvapas, kurio neina pašalinti jokiais įprastais būdais. Jeigu norite laiku pradėti gydymą, turite įdėmiai sekti savo sveikatą, prižiūrėti pėdas ir neignoruoti prasidedančios ligos simptomų.
Grybelis tampa nuolatinio diskomforto priežastimi: nustojame avėti atvirą avalynę, nebelankome baseino, bijome nueiti į paplūdimį. Toks elgesys atrodo savaime suprantamas – kam malonu žiūrėti į deformuotus nagus ir suskilinėjusius kulnus? Laimei, mūsų dienomis yra gana nemažai priemonių, padadeančių kovoti su šia problema.
Vieša paslaptis
Problemos maskavimas jos neišsprendžia. Gal nagų lakas padės kuriam laikui išvengti dygių žvilgsnių, tačiau liga tuo tarpu progresuos, o situacija blogės. Kuo vėliau pradėsite gydymą ir kuo didesni bus pažeisti plotai, tuo sunkesnė laukia kova. Grybelis savaime nepraeis, jį reikės gydyti!
Atsargiai: grybelis!
Grybelis yra užkrečiamas. Jeigu pastebite ligos simptomus, turite pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie savo artimuosius. Jūs rizikuojate užkrėsti šeimos narius, ypač tuos, kurie sulaukė garbaus amžiaus – juk užkratas plinta ir kontaktuojant su buitinėmis reikmėmis.
Mitai apie grybelio gydymą
Internete netrūksta patarimų, kaip kovoti su šia problema liaudiškomis priemonėmis. Vieni siūlo naudoti arbatos grybą, kiti – kavą. Dar kiti rekomenduoja jodą, propolį, obuolių actą ir daugelį kitų gydymo būdų. Vis dėlto visos šios priemonės veikia tik paviršių, o liga persikrausto giliau. Geriausiu atveju galima tikėtis laikino palengvėjimo, tačiau prarandamas laikas, leidžiami pinigai, o liga tuo tarpu progresuoja.
Kaip gydomas pėdų grybelis?
Gydymui galima naudoti įvairius priešgrybinius tepalus, kremus ir t.t. Tinka ir namų sąlygomis paruoštos acto vonelės (1 dalis acto ir 4 vandens), kuriose pėdas mirkyti reikėtų apie 10min, kelis kart per dieną. Bendrai gydymas turėtų užtrukti nuo savaitės iki mėnesio. Jei gydantis savarankiškai per savaitę ligos požymiai nesusilpnėja, būtina kreiptis į gydytoją dermatologą. Jeigu liga yra smarkiai išplitusi, o pažeidimai gilūs, ilgalaikiai ir dideli – vietinio poveikio preparatų nepakanka. Tačiau prieš pradedant sisteminio gydymo kursą , reikia atlikti laboratorinius kraujo tyrimus. Lamisil, Sporanox ar Diflucan yra ypač stiprūs cheminiai preparatai, kurių vartoti negalima esant pažeistoms kepenims. Jei pėdų grybelis pažeidė nagus ar kitą kūno dalį , gydymas turi vykti kompleksiškai. Deja, tokiu atveju gydymas prailgsta. Ypač sunku kovoti su nagų grybeliu – onichomikoze. Tokiu atveju, gydymas prailgsta iki kelių mėnesių.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau