Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Religija » Peržiūrų: (49.0K) Komentarų: (2) (12.04.2017 - 08:01)

Ko negalima daryti Didijį ketvirtadienį

Greitai šv. Velykos. Prasideda Didžioji savaitė. Greitai šv.Velykos. Prasideda Didžioji savaitė. Štai ko kategoriškai nereikėtų daryti šios savaitės ketvirtadienį.
 
Ko negalima daryti Didijį ketvirtadienį:
 
– Pradedant nuo ketvirtadienio iki pat Velykų negalima nieko išnešti iš namų, ypač skolinti. Neduokite nieko, kad ir kaip jūsų prašytų: nei pinigų, nei kokių nors daiktų pasinaudoti. Negalima net su giminaičiais ar kaimynais dalintis virtuvės reikmenimis ar produktais.
 
– Iš didžiojo ketvirtadienio į penktadienį nakčiai negalima palikti užmerktų skalbinių, kurių nespėjote išplauti. Ir neplautų indų.

Ko negalima daryti Didijį ketvirtadienį – Kaip ir likusiais šios savaitės dienas, taip ir ketvirtadienį negalima švęsti švenčių, linksmintis, dainuoti, šokti.

– Būtina laikytis pasninko.

O štai ką reikėtų šį ketvirtadienį daryti:

– Labai svarbu šią dieną pradėti tvarkyti namus nuo pat ryto. Taip kad, jeigu jūs neturite laiko, nes reikia išeiti į darbą, patvarkykite namuose nors kažką. Pavyzdžiui, išplaukite indus ir išneškite šiukšles.

– Patys drąsiausieji gali išsimaudyti kokiame nors vandens telkinyje. Protėviai tikėjo, kad šis ritualas „nuplauna“ visas ligas.

Didysis ketvirtadienis – geriausia metuose diena pirmą kartą nukirpti kūdikiui plaukus. Anksčiau protėviai „sėkmei“ tą dieną kirpdavo net naminius gyvulius.

– Kad visada turėtumėte pinigų, šią dieną reikėtų juos visus perskaičiuoti tris kartus. Jeigu yra galimybė, net iššauti iš šautuvo ar nors perstatyti namuose baldus.

– Tai geriausia diena išsivadavimui nuo užnešto priešų pagadinimo. Reikia anksti ryte, dar iki saulės patekėjimo, nusiprausti. Prausiantis kalbėti paprastos maldos žodžius: „Nuplaunu tą, ką ant manęs užleido, tą, dėl ko kūnas ir sielą kankinasi. Viskas švariuoju ketvirtadieniu nusiplauna. Amen.“

– Jeigu jūs vieniša moteris, tam, kad atrastumėt savo laimę, šią dieną besimaudydama kalbėkite tokius žodžius: „Kaip gražus ir šviesus Didysis ketvirtadienis, taip ir aš, Dievo vergė (vardas) visiems būsiu nuostabi. Amen“

Didysis penktadienis – susijęs su atgaila. Tai labiausiai sielvartinga krikščionių kalendoriaus diena, nes tai Kristaus mirties ir palaidojimo diena. Dirbama mažiau, laikomasi tylos. Malkų kapoti, švarintis, tvarkytis jau negalima. Bažnyčioje buvo varomas Judošius už tai, kad išdavė Kristų. Tam maldininkai atsinešdavo lazdas, dažnai gražiai išraižytas, kad pamojuotų bažnyčios lauko durų link, kai tik kunigas baigdavo gesinti žvakes.

Didysis šeštadienis – taip pat atgailos diena. Iki pietų baigiama dirbti visi sunkesni darbai, iš bažnyčios parnešama ugnis, kartais šventintas vanduo, ruošiami velykiniai valgiai, marginami kiaušiniai, įrengiamos sūpuoklės (bet nesisupama). Pavakare visi išsimaudydavo pirtyje, įkurta šventinta ugnimi. Baigiasi Didžioji savaitė šeštadienio vidurnaktį, kai tikintieji sveikina vienas kitą džiugiai sakydami: „Kristus prisikėlė!“ ir skelbdami, kad prasidėjo svarbiausia krikščionių šventė Velykos.

Parengė: Būrėja Roma Vičienė, Mėnesiena: Būrimas kortomis

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

ŽYMĖS: Didysis ketvirtadienis, religija, velykos, Didžioji savaitė
reklama

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama


Skaityti daugiau ...
Ligos, mutacijos
Vaikas pasveiko be antibiotikų, ar žinote kodėl?...

Šiaulietis Gedas sutiko pasidalyti sėkmės istorija, kaip jo trejų metų sūnus pasveiko nuo ūminės viršutinių kvėpavimo takų infek...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Šampūnas iš valgomos sodos - plaukų augimo magija!...

Mes visi žinome apie sodos privalomus, mes galime naudoti kepimui ir valymui, bet ir gydant daugelį lygų, gydomųjų savybių pagal...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Spauskite šias vietas ir nugaros skausmas dings akimirk...

Nuolatinė stimuliacija šių trijų taškų, padės jums sumažinti nugaros skausmus ir sąnarių skausmą!

...
Medicinos naujienos
Geriau susilaužyti koją nei pažeisti kelio kremzlę...

Parkritus turbūt geriau susilaužyti koją nei pažeisti kelio kremzlę. Kremzlė, priešingai nei kaulai, nesugis ir neataugs, rodo n...
Komentarai: (2) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar
0 Spam
2
Aciu uz si puiku straipsni,mus musu tevai to moke,mes savo vaikus,aciu kad neleidziate uzmirsti musu tikejimo tradiciju,na o kas nepalaiko,nesupranta tai ir nesupras smile
avatar
0 Spam
1
Burtai, prietarai, kvailystės...
avatar