- 03.05.2017
- 4.1 Reitingas
- 58254 Peržiūrų
- Komentarai
Kai kurie žmonės tiki liaudies prietarais, o kai kuriems jie nieko nereiškia. Kiekvienam iš mūsų yra buvę situacijų, kai staiga „užsidega" dešinė ausis. Tai bando paaiškinti ir mokslininkai. Kiekvienas mūsų turime nuspręsti: tikėti šiais pastebėjimais ar ne.
Liaudies prietarai
Apie tai, kodėl „dega" dešinė ausis yra nemažai paaiškinimų, kurie neretai skiriasi vienas nuo kito. Pavyzdžiui, jei „užsidegė" dešinė ausis, tai požymis, jog kažkas karštai apkalba. Teigiama, jog labai jautrus žmogus savo pasąmonėje gali pajusti, kad yra apkalbamas, todėl jo dešinė ausis gali staiga „užsidegti".
• Teigiama, jog ausis pradeda niežėti ar jos parausta prieš lietų ar laukiant svarbių naujienų. Kiekvienas mūsų turime pasirinkti kuo tikėti ir kuo - ne. Tiesiog reikia prisiminti, ar nors viena pranašystė buvo išsipildžiusi.
• Jei „dega“ dešinė ausis, tai požymis, jog apie šį žmogų gerai kalba ar sako tiesą. Daugiausia tokiu prietaru tiki pagyvenę žmonės. Taip pat teigiama, jei žmogus teisingai supras, kas jį apkalba, ausis nustos „degti".
• Kairė ausis pradeda „degti", kai kažkas iš jo šaiposi ar negražiai apkalba.
• Sakoma, jog dešinė ausis pradeda „degti", kai kažkas svarsto žmogaus klaidas ir ant jo pyksta. Dažniausiai tokiais atvejais apkalba artimi žmonės; giminės, artimi draugai ar pažįstami.
• Pastaruoju metu atsirado ir dar vienas prietaras. Dešinė ausis pradeda „degti", jei kažkas nori prisiskambinti, bet tai jam nepavyksta.
Moksliniai faktai
Dešinės ausies „degimą" bando paaiškinti ir medikai.
Medikų nuomone, dešinė ausis pradeda „degti", jei žmogus pajunta didžiulę baimę, nes tada organizme pagausėja adrenalino, kraujas plūsteli link kokios nors kūno vietos. Tokia vieta gali būti - ausys, todėl jos parausta ir pradeda „degti".
• Kai kurie mokslininkai teigia, jog ausys „užsidega" dėl suaktyvėjusios galvos smegenų veiklos. Tiesa, su šia nuomone sutinka ne visi. Pavyzdžiui, ne visų laikančių egzaminus ausys parausta.
• Nemažai specialistų teigia, jog ausys parausta iš gėdos. Taip gali atsitikti, kai staiga prisimenamas žmogus, su kuriuo susiklostė puikūs santykiai, tačiau dėl kažkokių priežasčių su šiuo žmogumi jau kurį laiką nebendraujate. Tuomet kraujas aktyviau plūsteli į galvos smegenis, pradeda „degti" ausys ir jaučiamas lengvas gėdos jausmas.
• Jei ilgesnį laiką „dega" vos viena ausis, o kita - išlieka normali, tai geriausias sprendimas - apsilankyti pas gydytoją. Ausų paraudimą gali sukelti pergyvenimai, alergija ar net - liga.
• Kai žmogaus organizmui pernelyg karšta, jis bando vėsintis, todėl ausys, kaip ir bet kurios kitos kūno vietos, gali parausti.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau