Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2017 » Gegužės » 3

Kodėl „dega" ausys: liaudies prietarai ir moksliniai faktai

Kai kurie žmonės tiki liaudies prietarais, o kai kuriems jie nieko nereiškia. Kiekvienam iš mūsų yra buvę situacijų, kai staiga „užsidega" dešinė ausis. Tai bando paaiškinti ir mokslininkai. Kiekvienas mūsų turime nuspręsti: tikėti šiais pastebėjimais ar ne.

Liaudies prietarai

Apie tai, kodėl „dega" dešinė ausis yra nemažai paaiškinimų, kurie neretai skiriasi vienas nuo kito. Pavyzdžiui, jei „užsidegė" dešinė ausis, tai požymis, jog kažkas karštai apkalba. Teigiama, jog labai jautrus žmogus savo pasąmonėje gali pajusti, kad yra apkalbamas, todėl jo dešinė ausis gali staiga „užsidegti".

Kodėl „dega" ausys: liaudies prietarai ir moksliniai faktai

• Teigiama, jog ausis pradeda niežėti ar jos parausta prieš lietų ar laukiant svarbių naujienų. Kiekvienas mūsų turime pasirinkti kuo tikėti ir kuo - ne. Tiesiog reikia prisiminti, ar nors viena pranašystė buvo išsipildžiusi.

• Jei „dega“ dešinė ausis, tai požymis, jog apie šį žmogų gerai kalba ar sako tiesą. Daugiausia tokiu prietaru tiki pagyvenę žmonės. Taip pat teigiama, jei žmogus teisingai supras, kas jį apkalba, ausis nustos „degti".

• Kairė ausis pradeda „degti", kai kažkas iš jo šaiposi ar negražiai apkalba.

• Sakoma, jog dešinė ausis pradeda „degti", kai kažkas svarsto žmogaus klaidas ir ant jo pyksta. Dažniausiai tokiais atvejais apkalba artimi žmonės; giminės, artimi draugai ar pažįstami.

• Pastaruoju metu atsirado ir dar vienas prietaras. Dešinė ausis pradeda „degti", jei kažkas nori prisiskambinti, bet tai jam nepavyksta.

Moksliniai faktai

Dešinės ausies „degimą" bando paaiškinti ir medikai.

Medikų nuomone, dešinė ausis pradeda „degti", jei žmogus pajunta didžiulę baimę, nes tada organizme pagausėja adrenalino, kraujas plūsteli link kokios nors kūno vietos. Tokia vieta gali būti - ausys, todėl jos parausta ir pradeda „degti".

• Kai kurie mokslininkai teigia, jog ausys „užsidega" dėl suaktyvėjusios galvos smegenų veiklos. Tiesa, su šia nuomone sutinka ne visi. Pavyzdžiui, ne visų laikančių egzaminus ausys parausta.

• Nemažai specialistų teigia, jog ausys parausta iš gėdos. Taip gali atsitikti, kai staiga prisimenamas žmogus, su kuriuo susiklostė puikūs santykiai, tačiau dėl kažkokių priežasčių su šiuo žmogumi jau kurį laiką nebendraujate. Tuomet kraujas aktyviau plūsteli į galvos smegenis, pradeda „degti" ausys ir jaučiamas lengvas gėdos jausmas.

• Jei ilgesnį laiką „dega" vos viena ausis, o kita - išlieka normali, tai geriausias sprendimas - apsilankyti pas gydytoją. Ausų paraudimą gali sukelti pergyvenimai, alergija ar net - liga.

• Kai žmogaus organizmui pernelyg karšta, jis bando vėsintis, todėl ausys, kaip ir bet kurios kitos kūno vietos, gali parausti.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
19.09.2021 laikas 22:35 Sprogimas! Visuomenės sveikatos duomenys: 80 proc. mirusiųjų nuo COVID-19 rugpjūčio mėn. buvo paskiepyti žmonės
Paskelbti dar vieni įrodymai, patvirtinantys, kad Kovid-19 vakcinacijos programa yra didžiulė nesėkmė, kurie patvirtina, kad per visą rugpjūčio mėnesį 80 % žmonių, tariamai mirusių nuo Kovid-19, buvo paskiepyti nuo šios ligos....

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 19:44 Liaudiški mastopatijos gydymo metodai

Yra žinoma daug patikrintų liaudiškų metodų krūtų ligoms gydyti. Pateikiame keletą iš jų.

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 18:50 Gydymas bičių pikiu

Bičių pikis dar vadinamas bičių klijais. Apie gydomąsias bičių pikio savybes žinota dar senovės Graikijoje ir Romoje bei Rytų šalyse. Bičių pikiu įvairias ligas bando gydyti ne tik liaudies medicinos žinovai, bet ir gydytojai.

...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 10:07 Naujas Misūrio COVID informatorius: ligoninės meluoja visuomenei apie COVID ir galiu tai įrodyti

Ir net uždarius tris ketvirtadalius mūsų intensyviosios terapijos skyrių pajėgumų, jie vis tiek niekada nebuvo užpildyti daugiau nei 50 proc. dėl drastiškai sumažėjusių bendrų pajėgumų. Šios medicinos sistemos, teigiančios, kad yra perpildytos COVID pacientų, greičiausiai meluoja visuomenei

...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 09:32 Arizona padavė Bideno administraciją į teismą dėl COVID-19 vakcinos įpareigojimo; tikimasi, kad kitos valstijos paseks jos pavyzdžiu
Arizona ką tik tapo pirmąja valstija šalyje, pateikusia ieškinį dėl Prezidento Džo Bideno (Joe Biden) ekstremalaus vakcinų mandato, nukreipto prieš Amerikos darbuotojus. Antradienį valstijos generalinis prokuroras Markas Brnovičius (Mark Brnovich) pateikė 15 puslapių ieškinį....

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 12:52 Receptai | Patiekalai Sausainiai su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Visi draugai prašo sausainiu pagamintu su kefyru recepto. Paprasta ir skanu su obuolių įdaru

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 11:13 Receptai | Patiekalai Dietinis avižinių dribsnių pyragas be miltų ir cukraus

Mažo kaloringumo kepiniai pasirodo tokie pat skanūs kaip ir įprasti, originalaus ir neįprasto skonio.

Skaityti daugiau

16.09.2021 laikas 10:09 Receptai | Patiekalai Ypatingai gardūs blynai, kurie nelimpa prie keptuvės

Mano močiutė žino, kaip gaminami skaniausi blynai. Kiekvienas blynas yra tarsi meno kūrinys. Jie taip tinka prie arbatos, o jei dar pridėsite medaus…

Skaityti daugiau