Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Gegužės » 3

Kodėl „dega" ausys: liaudies prietarai ir moksliniai faktai

Kai kurie žmonės tiki liaudies prietarais, o kai kuriems jie nieko nereiškia. Kiekvienam iš mūsų yra buvę situacijų, kai staiga „užsidega" dešinė ausis. Tai bando paaiškinti ir mokslininkai. Kiekvienas mūsų turime nuspręsti: tikėti šiais pastebėjimais ar ne.

Liaudies prietarai

Apie tai, kodėl „dega" dešinė ausis yra nemažai paaiškinimų, kurie neretai skiriasi vienas nuo kito. Pavyzdžiui, jei „užsidegė" dešinė ausis, tai požymis, jog kažkas karštai apkalba. Teigiama, jog labai jautrus žmogus savo pasąmonėje gali pajusti, kad yra apkalbamas, todėl jo dešinė ausis gali staiga „užsidegti".

Kodėl „dega" ausys: liaudies prietarai ir moksliniai faktai

• Teigiama, jog ausis pradeda niežėti ar jos parausta prieš lietų ar laukiant svarbių naujienų. Kiekvienas mūsų turime pasirinkti kuo tikėti ir kuo - ne. Tiesiog reikia prisiminti, ar nors viena pranašystė buvo išsipildžiusi.

• Jei „dega“ dešinė ausis, tai požymis, jog apie šį žmogų gerai kalba ar sako tiesą. Daugiausia tokiu prietaru tiki pagyvenę žmonės. Taip pat teigiama, jei žmogus teisingai supras, kas jį apkalba, ausis nustos „degti".

• Kairė ausis pradeda „degti", kai kažkas iš jo šaiposi ar negražiai apkalba.

• Sakoma, jog dešinė ausis pradeda „degti", kai kažkas svarsto žmogaus klaidas ir ant jo pyksta. Dažniausiai tokiais atvejais apkalba artimi žmonės; giminės, artimi draugai ar pažįstami.

• Pastaruoju metu atsirado ir dar vienas prietaras. Dešinė ausis pradeda „degti", jei kažkas nori prisiskambinti, bet tai jam nepavyksta.

Moksliniai faktai

Dešinės ausies „degimą" bando paaiškinti ir medikai.

Medikų nuomone, dešinė ausis pradeda „degti", jei žmogus pajunta didžiulę baimę, nes tada organizme pagausėja adrenalino, kraujas plūsteli link kokios nors kūno vietos. Tokia vieta gali būti - ausys, todėl jos parausta ir pradeda „degti".

• Kai kurie mokslininkai teigia, jog ausys „užsidega" dėl suaktyvėjusios galvos smegenų veiklos. Tiesa, su šia nuomone sutinka ne visi. Pavyzdžiui, ne visų laikančių egzaminus ausys parausta.

• Nemažai specialistų teigia, jog ausys parausta iš gėdos. Taip gali atsitikti, kai staiga prisimenamas žmogus, su kuriuo susiklostė puikūs santykiai, tačiau dėl kažkokių priežasčių su šiuo žmogumi jau kurį laiką nebendraujate. Tuomet kraujas aktyviau plūsteli į galvos smegenis, pradeda „degti" ausys ir jaučiamas lengvas gėdos jausmas.

• Jei ilgesnį laiką „dega" vos viena ausis, o kita - išlieka normali, tai geriausias sprendimas - apsilankyti pas gydytoją. Ausų paraudimą gali sukelti pergyvenimai, alergija ar net - liga.

• Kai žmogaus organizmui pernelyg karšta, jis bando vėsintis, todėl ausys, kaip ir bet kurios kitos kūno vietos, gali parausti.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-12-01 laikas 21:24 Receptai Labai Paprasti Skanūs Purūs Blynai Su Kefyru
Nebežinote, kaip palepinti artimuosius? Išbandykite blynus, užmaišytus su kefyru. Viskas, ko reikia gaminimui – visada yra po ranka. Ruošiami jie greitai ir paprastai, o rezultatas tikrai pradžiugins.

Skaityti daugiau

2019-06-05 laikas 22:07 Receptai Nuo tokių pyragaičių nestorėjama. Užsirašykite receptą – ir skanu, ir nekenkia!

Šaldytuve liko neišgerta kefyro stiklinė, o jūs nežinote, ką su ja daryti? Pasigaminkite šiuos skanius pyragėlius! Be to šie pyragėliai paruošiami neįtikėtinai greitai, nereikia mielių, nereikia sugaišti laiko pasigaminti tešlą...

Skaityti daugiau

2019-06-24 laikas 14:49 Receptai Bandelės iš vaikystės! Tas pats skonis ir kvapas!

Būtent tokias bandeles gamino mano močiutė. Magiškas kvapas buvo... Net ir dabar jaučiu jį, per nuotrauką ... Sudėkite bandeles su varške ant kepimo skardos, sutepkite tryniu, kurį pasilikome ir kepame orkaitėje, kuri yra įkait...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau