Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2018 » Liepos » 5

Kodėl viduramžių pilyse buvo statomi sukti laiptai ir aplink pilį kasami grioviai? Paskirtis visai kitokia, nei manėte

Gal kai kas ir nėra buvę tikroje viduramžių pilyje, tačiau jos jau dešimtmečius yra mėgstamos Holivudo prodiuserių. Filmuose beveik visos pilys turi pakeliamus tiltus, neįveikiamas sienas ir pagal laikrodžio rodyklę besisukančius laiptus.

istorija, pilys, statiniai

Tačiau pastarasis elementas – ne Holivudo kūrėjų sumanymas, ši nedidelė detalė buvo labai gerai apgalvota tikrų pilių statytojų.

Viena iš priežasčių, kodėl laiptai sukosi pagal laikrodžio rodyklę buvo ta, kad kardu nuo priešų besiginantys vyrai turėjo didesnę judėjimo laisvę – jei jie būdavo dešiniarankiai.

Tokie laiptai apribodavo ir laiptais lipančių priešų galimybę tinkamai kovoti. Tam trukdydavo dešinėje pusėje esanti siena, kurios lenktumas neleisdavo užsimoti kardu. Taigi, ginantiems pilį šie laiptai suteikdavo pranašumą, o puolėjams būdavo sunkiau.

Be to, kai kuriose pilyse kiekvienas laiptelis būdavo statomas taip, kad skirtųsi jų dydžiai. Pilies gyventojai prie to jau būdavo pripratę, tačiau priešai to nežinodavo ir kovos metu paslysdavo, pargriūdavo nesėkmingai padėję koją – kas ginantiems irgi suteikdavo pranašumą.

Pilies gyventojams padėdavo ir kitos gudrybės. Dauguma pilių turėjo slėptuves bei slaptus praėjimus. Kai kurie koridoriai buvo skirti gyventojams pabėgti užpuolimo atveju, o kiti – kad apgulties metu galėtų nenutrūktų maisto tiekimas. Slapti praėjimai taip pat vesdavo į kameras, kuriose žmonės galėdavo pasislėpti arba rasti maisto ir vandens.

Tikriausiai visi yra matę, kad aplink pilis yra kasami grioviai. Tačiau jie skirti ne tam, kad pripildžius vandens, priešams būtų sunku perbristi ir patekti į pilį. Didžiausia pilies gyventojų baimė buvo ta, kad priešai išsikas tunelį ir tokiu būdu pateks į pilį. Vandens pilni grioviai padėdavo apsisaugoti nuo tokios taktikos.

Pagrindiniai pilies vartai taip pat būdavo spąstai priešams. Atsidarius vartams, už jų būdavo nedidelis kiemelis, kurio gale būdavo dar vieni vartai. Toks išplanavimas būdavo pasitelkiamas tam, kad jei priešai sugebėtų prasibrauti pro pirmuosius vartus, antrieji užsivertų ir priešai liktų įkalinti mažoje erdvėje.

Taigi, viduramžių pilys išties įspūdingi statiniai, kuriuose būdavo apgalvota kiekviena detalė – tam, kad gyventojai būtų maksimaliai apsaugoti.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.11.2021 laikas 19:53 Įžymus gydytojas įspėja, kad COVID-19 vakcinos nužudo žmones, nors jų pagrindinės ligos atrodo kaip priežastis
Žymus Pietų Afrikos gydytojas, atlikęs svarbų vaidmenį kuriant ankstyvąjį COVID-19 gydymą, sakė, kad dabartinės vakcinų kampanijos turi vieną tikslą: "kontroliuoti ir išžudyti didelę dalį mūsų gyventojų, niekam neįtariant, kad buvome apnuodyti"....

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 19:09 Dešimt OMICRON "varianto" prognozių 2022 m. ir vėliau...
Žiniasklaidos isterija dėl omikrono "variantų" yra gryna fikcija. Tai ne kas kita, kaip 1984 m. Orvelo stiliaus psichologinio terorizmo operacija, sukurta siekiant išlaikyti pasaulio gyventojus pavergtus ir paklusnius, kol teroristinės vyriausybės vykdo savo pasaulines depopuliacijos / genocido prog...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:16 Begalvių slėnis Kanadoje
Yra Žemėje vietų, kur dėl nesuprantamų priežasčių dingsta žmonės. Viena - iš jų - Begalvių slėnis Kanadoje. Pagal blogą reputaciją jis gali varžytis su Bermudų trikampiu.

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:14 Alternatyva prideginimui: gimdos kaklelio eroziją
Pastaruoju metu iš pacienčių moterų vis dažniau girdime apie gimdos kaklelio eroziją. Gaila, bet šia liga mūsų laikais serga ir suaugę moterys, ir visai jaunos merginos.

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 19:18 "Bayer" vadovas sako, kad "covid" mRNA injekcijos yra "genų terapija", klaidingai parduodama kaip "vakcinos"
Stefanas Oelrichas (Stefan Oelrich), Bayer farmacijos padalinio prezidentas, neseniai vykusioje globalistų sveikatos konferencijoje tarptautiniams "ekspertams" prisipažino, kad abi Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNA (angl. messenger RNA) "vakcinos" yra visai ne vakcinos, o užmaskuotos "ląstelių ir genų...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau

Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)
18.11.2021 laikas 22:59 Receptai | Patiekalai Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau