Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2018 » Liepos » 5

Kodėl viduramžių pilyse buvo statomi sukti laiptai ir aplink pilį kasami grioviai? Paskirtis visai kitokia, nei manėte

Gal kai kas ir nėra buvę tikroje viduramžių pilyje, tačiau jos jau dešimtmečius yra mėgstamos Holivudo prodiuserių. Filmuose beveik visos pilys turi pakeliamus tiltus, neįveikiamas sienas ir pagal laikrodžio rodyklę besisukančius laiptus.

istorija, pilys, statiniai

Tačiau pastarasis elementas – ne Holivudo kūrėjų sumanymas, ši nedidelė detalė buvo labai gerai apgalvota tikrų pilių statytojų.

Viena iš priežasčių, kodėl laiptai sukosi pagal laikrodžio rodyklę buvo ta, kad kardu nuo priešų besiginantys vyrai turėjo didesnę judėjimo laisvę – jei jie būdavo dešiniarankiai.

Tokie laiptai apribodavo ir laiptais lipančių priešų galimybę tinkamai kovoti. Tam trukdydavo dešinėje pusėje esanti siena, kurios lenktumas neleisdavo užsimoti kardu. Taigi, ginantiems pilį šie laiptai suteikdavo pranašumą, o puolėjams būdavo sunkiau.

Be to, kai kuriose pilyse kiekvienas laiptelis būdavo statomas taip, kad skirtųsi jų dydžiai. Pilies gyventojai prie to jau būdavo pripratę, tačiau priešai to nežinodavo ir kovos metu paslysdavo, pargriūdavo nesėkmingai padėję koją – kas ginantiems irgi suteikdavo pranašumą.

Pilies gyventojams padėdavo ir kitos gudrybės. Dauguma pilių turėjo slėptuves bei slaptus praėjimus. Kai kurie koridoriai buvo skirti gyventojams pabėgti užpuolimo atveju, o kiti – kad apgulties metu galėtų nenutrūktų maisto tiekimas. Slapti praėjimai taip pat vesdavo į kameras, kuriose žmonės galėdavo pasislėpti arba rasti maisto ir vandens.

Tikriausiai visi yra matę, kad aplink pilis yra kasami grioviai. Tačiau jie skirti ne tam, kad pripildžius vandens, priešams būtų sunku perbristi ir patekti į pilį. Didžiausia pilies gyventojų baimė buvo ta, kad priešai išsikas tunelį ir tokiu būdu pateks į pilį. Vandens pilni grioviai padėdavo apsisaugoti nuo tokios taktikos.

Pagrindiniai pilies vartai taip pat būdavo spąstai priešams. Atsidarius vartams, už jų būdavo nedidelis kiemelis, kurio gale būdavo dar vieni vartai. Toks išplanavimas būdavo pasitelkiamas tam, kad jei priešai sugebėtų prasibrauti pro pirmuosius vartus, antrieji užsivertų ir priešai liktų įkalinti mažoje erdvėje.

Taigi, viduramžių pilys išties įspūdingi statiniai, kuriuose būdavo apgalvota kiekviena detalė – tam, kad gyventojai būtų maksimaliai apsaugoti.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.07.2019 laikas 22:23 Receptai – Patiekalai Gaminame namuose. Lengvas ir skanus kefyrinis tortukas
Kefyrinis tortukas receptas. Paruošimas: Suplakame visus komponentus. Tešla gaunasi kaip tiršta grietinė. Dalijame tešlą į 2 lygias dalis, į vieną beriame 1 arbatinį šaukštelį kakavos. Iškepame 2 papločius, atvėsiname ir perpj...

Skaityti daugiau

04.07.2019 laikas 22:28 Receptai – Patiekalai Varškės desertas be kepimo! Labai skanūs varškės zefyrai.

Turbūt gana sunku rasti tokį, kuriam nepatiktų zefyrai. O vyresnė karta dar ir ilgesingai dūsauja: „Va seniau tai buvo zefyrai, o šiandien tai gryna chemija“. Iš dalies jie teisūs.

Skaityti daugiau

11.10.2019 laikas 07:20 Receptai – Patiekalai Kiaušiniais ir sūriu įdarytos orkaitėje keptos bulvės (video)

Bulves nuplaukite, subadykite šakute ir dėkite į 200°C įkaitintą orkaitę. Kepkite 30 – 40 minučių. Keptuvėje ant aliejaus apkepkite smulkiai pjaustytus svogūnus ir česnakus. Bulves dėkite atgal į orkaitę ir kepkite da...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.04.2024 laikas 07:30 Japonija pirmauja reikalaudama didžiosios farmacijos ir politikų atsakomybės už COVID marmalų genocidą

Žmonių, kurie mirė "pasiskiepiję" nuo Vuchano koronaviruso (COVID-19), artimieji reikalauja kompensacijų iš Japonijos vyriausybės, kuri, kaip ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, skiepus stūmė panašiu formatu kaip operacija "Warp Speed...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:07 Kodėl kai kurie COVID-19 "vakcinos" šalutiniai poveikiai primena ŽIV simptomus?

Žurnale "AIDS Research and Therapy" paskelbtame atvejo aprašyme atskleidžiama, kad Wuhan koronaviruso (COVID-19) "vakcinos" šalutinis poveikis beveik visiškai atitinka simptomus, susijusius su ūmia ŽIV (žmogaus imunodeficito vi...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 06:50 Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?
Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezi...

Skaityti daugiau