Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2016 » Liepos » 4

Kuo skiriasi Kūdikių bumo, x, y, z kartų atstovai?

Ar žinojote, kad tai, kokie jūs esate, priklauso nuo to, kokios kartos atstovai esate? Kūdikių bumo, x, y, z kartų atstovai susiję vieni su kitais, bet turi nemažai skirtumų. Kiekvienoje kartoje pirmenybė skiriama skirtingiems dalykams. Tai, kokie mes esame, priklauso nuo to, kokioje aplinkoje augome, su kokiais sunkumais susidūrėme, kas mums buvo prieinama, ko mes troškome būdami vaikai. Tikriausiai nieko nestebina, kad vaikus, gimusius po karo, domino kiti dalykai, negu tuos, kurie auga apsupti naujausių technologijų ir kurie net naktį miega su mobiliaisiais telefonais!

Kūdikių bumo karta (gimę 1946 – 1964) – tai žmonės, gimę po II pasaulinio karo. Daugelyje Vakarų tautų pastebėtas gimstamumo padidėjimas, kai pasaulis pradėjo pamažu atsigauti po ekonominių sunkumų, pasibaigus II pasauliniam karui. Naujoji kūdikių bumo karta tapo beprecedenčio ekonominio augimo ir klestėjimo liudininkais. Jie atėjo į pasaulį tada, kai dar buvo gana sunkūs laikai, tačiau dėl išsilavinimo, vyriausybės subsidijų, kylančių nuosavybės kainų ir technologinės pažangos Vakarų Kuo skiriasi Kūdikių bumo, x, y, z kartų atstovai? piliečiai tapo sėkmingi ir ekonomiškai stiprūs. Daugelis kūdikių bumo kartos atstovų dabar jau yra sulaukę pensinio amžiaus ir Vakarų pasaulyje jie turi daugiau komforto ir prabangos dalykų negu ankstesnės kartos. Deja, Lietuvoje ir kitose posovietinėse šalyse žmonės su sunkumais susidūrė ir pasibaigus II pasauliniam kartui, todėl jie užaugo ir subrendo kitokie žmonės nei vakariečiai. Žymūs kūdikio bumo kartos atstovai: Steve‘as Jobsas, Billas Gatesas, Sylvesteris Stallone, Billas Clintonas, Donaldas Trumpas, George‘as W. Bushas, Eltonas Johnas ir kt.

X karta (gimę 1965 – 1980) – tai žmonės, gimę po kūdikių bumo, ir kuriuos suformavo jų jaunystėje vykę pasauliniai politiniai įvykiai. Tai tokie svarbūs istoriniai įvykiai kaip Vietnamo karas, Berlyno sienos griovimas, Šaltojo karo pabaiga, M. Thatcher vadovavimas vyriausybei D. Britanijoje. Visa tai padėjo sukurti tų laikų kultūrą ir suformavimo tik šiai kartai būdingas žmonių savybes. Jie tapo atviresni įvairovei, tapo tolerantiškesni skirtingoms religijoms, seksualinėms orientacijoms, žmonių klasėms, rasėms ir etninėms grupėms. Karjeroje šios kartos atstovams svarbiausia darbo saugumas ir atlyginimas. Dar kelios jiems būdingos savybės: skeptiškumas, neformalumas, linksmumas. Šie žmonės daug dirbdavo, todėl vaikus neretai palikdavo vienus namie. Jie atsargūs, konservatyvūs ir linkę taupyti. Keletas X kartos žymių atstovų: Davidas Cameronas, Sarah Jessica Parker, Robbie Williamsas, Jennifer Lopez.

Y karta (gimę 1980 – 2000) – šie žmonės į pasaulį atėjo po X kartos. Y arba vadinamoji tūkstantmečio karta. Ją suformavo technologijų perversmas, įvykęs jų jaunystėje. Šie žmonės užaugo kartu su technologijomis, todėl be jų jie sunkiai įsivaizduoja savo gyvenimo. „Apsiginklavę“ naujausiomis technologijomis ir elektroniniais prietaisais (išmaniaisiais telefonais, nešiojamaisiais kompiuteriais, planšetėmis ir kt.) Y kartos atstovai internete yra 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, 365 dienas per metus. Daugelis tūkstantmečio vaikų užaugo matydami sunkiai dieną, naktį dirbančius ir didelę įtampą patiriančius tėvus (Kūdikio bumo kartos atstovai) ir tai suformavo unikalų požiūrį į darbą ir poreikį rasti pusiausvyrą tarp darbo ir gyvenimo. Štai kelios Y kartos atstovams būdingos savybės: realizmas, pasitikėjimas savimi, linksmumas, socialumas. Šios kartos atstovų šeimos dažnai būna neilgalaikės, sutuoktiniai išsiskiria, sukuria naujas šeimas ir dalijasi vaikų auklėjimu bei priežiūra. Jie labai vertina išsilavinimą ir laiko tai viena didžiausių vertybių. Šie žmonės nėra linkę kaupti, pinigus jie uždirba tam, kad juos išleistų. Keletas Y kartos žymių atstovų: Beyonce Knowles, Kate Middleton, Justinas Timberlake‘as, Macaulay Culkinas, Justinas Bieberis.

Z karta (gimę po 2000) – tai X arba Y kartų atstovų vaikai. Tiesą sakant, dar nėra įmanoma šios kartos atstovų apibūdinti labai tiksliai, nes jie šioje Žemėje gyvena dar labai neilgai. Prognozuojama, kad Z kartos atstovai bus labai stipriai susiję vieni su kitais, gyvens naujausių technologijų komunikacijos eroje, jų gyvenimo būdas bus labai glaudžiai susijęs su technologijomis, dar labiau išaugs naudojimasis socialiniais tinklais ir tai taps nebeatsiejama jų gyvenimo dalimi. Tačiau kaip bus iš tikrųjų – parodys laikas. Vyriausi Z kartos atstovai dabar yra tik 16 metų. Keletas Z kartos žymių atstovų: Shiloh Jolie – Pitt, Blue Ivy Carter, Suri Cruise, Brooklynas Beckhamas.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.08.2020 laikas 12:02 Jūs žinote, kad mirsite, bet jūsų protas nenori to priimti - kodėl?

Visi žinome, kad kada nors mirsime – tačiau daug apie tai negalvojame. Kodėl taip yra? Mokslininkai sako, kad taip yra todėl, jog mūsų smegenys daro viską, kad tik negalvotume apie mirtį. Atliktas tyrimas parodė, kad smegenys mus saugo nuo egzistencinės baimės, priskirdama mirtį tiesiog nel...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 10:43 Sprogimas Beirute - nutylima incidento pusė
Nors oficialiai teigiama, kad rugpjūčio 4-osios vakarą Beiruto uoste nugriaudėjęs ir pusę miesto sugriovęs sprogimas kilo dėl netinkamai saugoto didžiulio kiekio amonio nitrato ir aplaidaus angarą virinusių darbininkų elgesio, saugumo srities ekspertas Audrius Butkevičius pateikė visiškai kitokią ši...

Skaityti daugiau

07.08.2020 laikas 10:23 Lemties ženklai – prietarai ar Visatos perspėjimas?

Anot ezoterikų, žmogui kasdien siunčiami pranašiški ženklai. Reikia išmanyti jų reikšmes, tuomet pavyks išvengti nelaimių. Dar pirmosios civilizacijos sukūrė sudėtingas simbolių sistemas, kuriose kiekvienas gamtos reiškinys, augalas arba gyvūnas turėjo konkrečią reikšmę.

...

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 19:19 Kaip numalšinti rėmenį be tablečių?
Ne retam turbūt teko patirti deginantį pojūtį ir skausmą skrandyje, dažniausiai atsirandantį po valgio arba stipraus fizinio krūvio. Rėmuo – vienas iš daugelio ligų simptomų. Dažniausiai ši nemaloni savijauta įspėja apie gastritą. Kaip atsikratyti šios varginančios savijautos be tablečių?...

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 19:07 Liaudies medicinos patarimai, kaip apsisaugoti nuo hepatito A?
Hepatitas A – infekcinė kepenų liga, kurią sukelia virusas. Plinta fekaliniu–oraliniu keliu, gali patekti į žmogaus organizmą per nešvarias rankas, neplautas daržoves ar vaisius, geriant šaltinio vandenį.

Skaityti daugiau

06.08.2020 laikas 07:24 Jonažolė liaudies medicinoje. Šis augalas neturi sau lygių pagal savo gydomąjį poveikį
Paprastoji jonažolė (lot. Hypericum perforatum L.) nuo seno plačiai naudojama liaudies medicinoje. Liaudiškai ji dar vadinama brandžole, joniuku, švento Jono žole, strudenėliu ir kt. Šio augalo vertingos ir gydomosios savybės buvo žinomos jau Senovės Graikijoje ir Romoje....

Skaityti daugiau