- 13.03.2017
- 3.0 Reitingas
- 15885 Peržiūros
- Komentarai
Pagerinti sąnarių būklę ir net išgydyti artritą gali paprasčiausios šviežiai spaustos greipfrutų sultys, tikina žolininkė Nijolė Degutienė. Anot jos, yra daugybė kitų natūralių būdų, kurie gali ne tik numalšinti sąnarių skausmus, bet ir išgydyti kai kurias sąnarių ligas.
„Kai prieš 28-erius metus tapau sveikuole, prieš tai turėjau labai daug ligų. Viena iš jų – didžiulis artritas ant piršto sąnario. Negalėjau megzti, laikyti parkerio. Kai sužinojau, dvi savaites kiekvieną dieną gėriau greipfrutų sultis, ir artritas dingo. Greipfrutų sultys profilaktikai yra tas dalykas, kuris gali visai išgydyti artritą, tik ne visi žmonės gali gerti jų tiek daug“, – pasakoja žolininkė.
– Kaip malšinti sąnarių skausmą, kai juos ima skaudėti dėl šalčio?
– Ne tik šaltis į paviršių iškelia tas ligas, bet ir drėgmė. Lietuvoje tokie orai, kad žiema – jau kaip ir ne žiema. Pusę žiemos – drėgna, vyrauja rūkai. Sąnarių ligos lenda į paviršių ir kankina žmones. Jas šiuo metu reikia ypatingai prižiūrėti, nes tada galime jas pagydyti. Kai sąnarius skauda mažiau, nekreipiame dėmesio ir jų negydome.
Patys sumažinti sąnarių skausmą galime pačiomis elementariausiomis priemonėmis: kopūsto, krieno ar varnalėšos lapu. Žinoma, žiemą varnalėšų neturime, bet krienų buvo iki Naujųjų metų, o šiuo metu yra kopūstų lapų. Kai ant sąnario dedame vieną iš tų lapų, būtinai turime jį sudaužyti iki sulčių išsiskyrimo. Gerai ant varnalėšos lapo uždėti medaus. Jo taip pat galima uždėti ant kitų lapų, nes medus gydo. Jeigu nėra medaus ar jo nenorime, galime dėti tik lapą.
Kaip priklauso kompresui, po to būtina užvynioti polietileno plėvelę. (naudoju maistinę plėvelę, kuri labai gerai prilimpa.) Tada reikia užvynioti kažkuo šiltesniu. Atrodo, kopūstas – toks nekaltas augalėlis, bet skausmą nuima. Žmonės dar naudoja ir vaistus, kurie padeda malšinti skausmą. Gydant kompleksiškai, pasiekiamas labai geras rezultatas.
Kiekvienam žmogui gali padėti vis kitas augalas. Pastebėjau, kad vieni naudoja varnalėšą ir sako – man ji visada padeda. Būna vyresni žmonės, kurie turi daugiau ligų. Jie turėtų išbandyti įvairiausius augalus ir nustatyti, kuris jiems geriausias.
Dar vienas vaistas, kuris padeda praktiškai visiems ir ypač – vyresniems žmonėms, kurių kaulai labai pakenkti, – kaulažolės tepalas. Kaulažolės šaknelę nusiperkame arba išsikasame, sutarkuojame, įdedame į kiaulės taukus, palaikome 5–6 dienas (net galima palaikyti šiltoje vietoje) ir tepame. Neužtenka tik tepti šiuo tepalu. Po to reikia ištrinti kamparo spiritu. Patepimas tepalu, ištrynimas kamparo spiritu, vieno iš lapų uždėjimas duos rezultatą. Žmonės nori greito rezultato, bet išbandykite ir tai.
Kai skauda sąnarius ir nežinai priežasties, galvoji – ką man daryti, yra kita priemonė. Kai gegužę žydį kiaulpienės, surenkame žiedus ir užpilame obuolių actu. Prigrūdame pilną butelį žiedų, kad butelyje būtų pusė žiedų, pusė – acto. Palaikome maždaug dvi savaites šiltai (ne šviesoje, ne ant saulės, bet šiltai). Po to galima naudoti kokius dvejus metus. Kodėl reikia turėti daug priemonių sąnariams? Niekada nežinai, kuri priemonė padės.
– Dažnai būna taip, kad nevykusiai atsiremiame, kryptelime. Tada nesinori judinti sąnarių, nes labai skauda.
– Ne tik kryptelime, bet ir nukrentame, sutrenkiame kaulą. Visi šie atvejai skirtingi. Kai sutrenkiame kaulą, pati geriausia priemonė – auksinio ūso kompresas. Daug kartų mano šeimos nariai išnaudojo šią jo savybę. Nėra geresnės priemonės guzui, skausmui nuo sumušimo malšinti. Jis padeda netgi toje vietoje, kur, įtariama, yra įskilęs kaulas, bet negalima nieko daryti, nes tai, pavyzdžiui, – klubo kaulas.
Kompresą dedame labai paprastai: paimame lapą (labai gerai jį palaikyti šaldytuve, nes augale sukyla daug jėgų ir jis turi daugiau vaistinių medžiagų), jį sumušame su, pavyzdžiui, stikliniu buteliuku ir tada tą lapą dedame ant skaudamos vietos. Uždedame truputį didesnę polietileno plėvelę, po to – lipnų pleistrą, kurių yra pirkti metrais. Jį tiesiog iškerpame ir uždedame. Geriausia kompresą dėti nakčiai, nes sulėtėja kraujo apykaita ir medžiagos pakliūna į reikiamą vietą. Be to, naktį nejudi, vieta kompreso veikiama daug valandų. Kompresas toks veiksmingas, kad kartais užtenka vieno karto, ypač – jauniems žmonėms, ir nustoja skaudėti.
Minėjote pakrypimus, pasukimus. Tokiu atveju yra neseniai atsiradęs žolinis tepalas – „Velnio letenėlės“ iš Pietų Afrikos Respublikos. Jis veiksmingas tais atvejais, kai krypteli, pasuki sąnarį, pradeda skaudėti be priežasties ar ligos. Patepi du kartus, ir skausmas praeina.
Kai sutrenki rankos pirštą ar sąnarį ir jauti, kad pakreipei ar pasukai sausgysles (jeigu tai nutinka pirštams, jie būna sutraukti, negali judinti, pasukti), nėra geresnės priemonės sausgyslėms gydyti kaip galvijo tulžis su degtine. Senovėje buvo pirkti, o dabar reikia iš ūkininkų gauti tulžies, atskiesti degtine ir dėti kompresus nakčiai ant pažeistų sausgyslių vietų.
– Kai kurie žmonės vargsta nuo to, kad iškyla guzeliai, kurie paskui, pasirodo, yra kauliniai dariniai ant pėdų, riešų, alkūnių srityse. Paprastai tuos kauliukus žmonėms labai skauda. Kaip sumažinti skausmus?
– Jei kauliukai iškilo seniai, įmanoma sustabdyti jų augimą. Skausmą nuima 10 proc. jodo tirpalas. Pats paprasčiausias. Būna pirkti 5 proc. tirpalo. Norint įsigyti 10 proc. jodo tirpalo, reikia paprašyti, kad gydytojas išrašytų receptą. Jeigu tepama pačioje kauliuko atsiradimo pradžioje, jis iš viso išnyksta. Tepti reikia kokius du kartus per dieną. Negalima to daryti dažnai, nes jodas gali pakenkti odai. Jeigu kauliukai atsiradę seniai, šia priemone įmanoma sustabdyti jų augimą ir nuimti skausmą.
Būna, kai negali priminti kulno, skauda kaulą. Yra priemonė, kuri padeda. Imame 5 ml 10 proc. jodo ir ištirpiname jame 2–4 tabletes analgino. Prieš tai kulną patepame arnikų tinktūra, tada triname šiuo juodu. Jodas praranda spalvą, tampa baltas. Procedūras reikia daryti du kartus per dieną. Reikia turėti kantrybės.
– Yra ne viena sąnarių liga, kuri iškraipo sąnarius. Tos ligos sukelia didelių skausmų. Gydymą reglamentuoja gydytojas, žmonės geria vaistus, bet kokios priemonės padėtų malšinti skausmus?
– Net ir auksinio ūso kompresas padeda sumažinti sąnario skausmus, kai sergama artritu arba reumatu, bet labai gera priemonė – sutarkuotas imbieras su medumi. Sutarkuoji imbierą, pridedi medaus ir košelę valgai valandą prieš valgį su dviem gurkšniais vandens. Jeigu tai darai kasdien, skausmai apmalšta.
Kai bendrai sąnariuose yra ligų, geriame dirvinio asiūklio arbatą. Asiūklis turi silicio. Kai kaulai gauna silicio, jie tiesiog tampa kitokie: labiau kovoja su ligomis, valosi ir stiprėja. Asiūklio arbatos negalima gerti ilgai. Daugiausia – 10 dienų. Tada turime daryti pertrauką, nes jame esančių medžiagų tiesiog per daug. Žmogui negalima gauti tiek daug medžiagų vienu metu.
Arbatą pageriame, pavyzdžiui, savaitę, o tada savaitę negeriame, vėl pageriame, vėl – ne. Asiūklių vonios labai padeda esant įvairiems sąnarių skausmams, taip pat – artritui. Tik padaryti tą vonią nėra paprasta. Reikia sulaukti, kol užaugs asiūkliai. Tada reikia pačiam prisirinkti. Pirkti, ko gero, brangu, nes voniai reikia gero pluošto asiūklių. Jis – labai veiksmingas ir geriausiai iš visų žolių gydo sąnarių ligas.
Labai gera priemonė nuo artrito – ką tik išspaustos greipfrutų sultys. Yra žmonių, kurie negali vartoti greipfrutų, nes jų kasa bloga arba jiems labai daug metų. Kai prieš 28-erius metus tapau sveikuole, prieš tai turėjau labai daug ligų. Viena iš jų – didžiulis artritas ant piršto sąnario. Negalėjau megzti, laikyti parkerio. Kai sužinojau tuos dalykus, dvi savaites kiekvieną dieną gėriau greipfrutų sultis. Artritas dingo. Greipfrutų sultys profilaktikai yra tas dalykas, kuris gali visai išgydyti artritą, tik ne visi žmonės gali gerti jų tiek daug.
– Pakalbėjome apie kompresus, vaistažoles. Kas dar padėtų malšinti sąnarių skausmus?
– Dar yra tokia procedūra kaip skaudamų vietų įtrynimas. Trinti reikėtų tomis priemonėmis, kurios sukelia kraujagyslių išsiplėtimą, kad iš to sąnario būtų išnešiotos jame esančios nereikalingos medžiagos. Viena iš tokių priemonių – eteriniai aliejai.
Turime pasidaryti mišinį baziniame aliejuje. Pavyzdžiui, sumaišome 10 ml bazinio aliejaus (nesvarbu, kokio, bet organizmas geriausiai įsisavina eterinį aliejų su sezamų aliejumi), 10 lašų reikiamo eterinio aliejaus ir tada turime maždaug 4–5 proc. didesnę koncentraciją. Mišiniu triname sąnarius.
Ciberžolių eterinis aliejus – viena stipriausių priemonių sąnarių skausmams ir uždegimui slopinti. Taip pat yra kėnių aliejus, kurį visi žino. Jis labai skaniai kvepia. Levandų aliejus – labai universalus ir netgi tinka malšinti artrito, reumato skausmams. Citrinų, greipfrutų – visų citrusinių vaisių – eteriniai aliejai taip pat tinka. Nepatingėjus pasitrinti, galima įlašinti ir 2–3 aliejus į bazinį aliejų. Jeigu viską darysime kompleksiškai, po to dar patrinsime kitais tepalais ir mišiniais, uždėsime kopūstą, patrinsime kamparo spiritu, pamatysime, kad rezultatų pasieksime.
Rasa Pekarskienė, LRT Radijo laida „Sveikata“
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau