- 13.05.2017
- 0.0 Reitingas
- 12727 Peržiūros
- Komentarai
Organizmo valymas
Ajurveda teigia, kad sveikata – tai tvarka organizme, liga – tvarkos suardymas. Dėl kūno ir proto (streso) nestabilumo pradedame sirgti. Tuo tarpu gerą sveikatą turinčio žmogaus negali paveikti net infekcinės ligos. Švarus, neužterštas organizmas ir ramios emocijos – pagrindiniai sveikatos faktoriai.
Ajurveda moko, kad iš negatyvių emocijų žmogus turi mokytis išsivaduoti, nes jų slopinimas sukelia disbalansą ir ligas kuriančius toksinus. Na, o sukauptus organizme šlakus (amą) reikia tiesiog fiziškai “išsišluoti” – išsivalyti badavimu, vaistažolėmis, vandens procedūromis ir kvėpavimu.
Ajurvedos propaguotojas, gydytojas D.Čopra siūlo paprastą ir kiekvienam priimtiną organizmo valymo būdą. Jis tikrai paprastas: kelias dienas dažnai, maždaug kas pusvalandį ar dažniau, gerti karštą virintą vandenį po kelis gurkšnelius (galite ir daugiau, jei norisi). Ne arbatą ar žolių nuovirus, bet karštą virintą vandenį. Tam reikalui užvirkite vandenį, pavirinkite kelias minutes ir supilkite į termosą. Pasidėkite jį, kad nepamirštumėte, matomoje vietoje ir kas pusvalandį atsigerkite.
Kuo pagrįstas šis organizmo valymo būdas? Karštas vanduo tirpdo šlakus (amą), o valymo poveikis sustiprinamas ir šiluma, ir reguliariu karšto vandens gėrimu. Svarbus ne išgerto karšto vandens kiekis, bet jo temperatūra ir reguliarus atsigėrimas. Tokį valymą galite kartoti kas mėnesį, po kelias dienas ar savaitę. Jei organizmas stipriai užterštas, galite pavalyti ilgiau – vanduo tikrai nepakenks. Valymo sustiprinimui kelis kartus į dieną (bet ne nuolat) į karštą vandenį galite įlašinti kelis lašus citrinos.
Dabar apie vaistažoles, kurios padeda valyti organizmą. Ajurvedoje plačiai naudojamas imbieras, juodieji bei raudonieji pipirai ir visi aitrūs bei aštrūs skoniai, kurie neutralizuoja toksinus. Galime juos naudoti, jei tinka, bet nepamirškime ir augalų, augančių tėvynėje – jie mums labiau dera.
Žarnyną valančios vaistažolės: liucerna, linų sėmenys, šaltekšnio žievė, šeivamedžio vaisiai, šermukšnio uogos, bruknių uogos, agrastų uogos, dilgelės lapai, gubojos šaknys. O taip pat virtos morkos, burokėliai, melionai, birios košės (perlinė, grikių), sėlenos.
Inkstus valančios vaistažolės: bruknių, juodųjų serbentų, beržų ir dilgelės lapai, dirvinis asiūklis, kadagio uogos, paprastasis kietis. Inkstų akmenis ir smėlį tirpdo meškauogės lapai ir takažolė.
Kraujagyslių ir limfos sistemą valančios vaistažolės: gudobelė, raudonėlis, kiaulpienės šaknys, dirvinis asiūklis, baltažiedė notrelė, kadagio uogos, valerijono šaknys, krapų sėklos, pušų spygliai.
Geriau gerti vieno iš žolinių komponentų arbatą, galite daryti mišinius, ypač su dilgelės lapais. Bendra taisyklė: šaukštelis vaistažolių ar uogų užpilamas stikline verdančio vandens, paliekama pritraukti 15-20 minučių ir geriama po pusę stiklinės pusvalandį prieš valgį 3 kartus per dieną. Linų sėmenų arbatą geriausia gerti vakare prieš miegą.
Kad organizmas neužsiterštų, atidžiai rinkitės maistą, gerkite pakankamai vandens, būkite gryname ore, pasirinkite tinkamą fizinį krūvį, venkite stresų ir atsisakykite žalingų įpročių.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau