Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1.2K) Komentarų: (0) (09.08.2017 - 20:31)

Pačios pavojingiausios septynios operacijos! Pasitikrink!

Pavojingas septynetas! Esama 35 neatidėliotinų operacijų rūšių. Septynios iš jų yra daugumos komplikacijų ar mirties atvejų priežastys.

Pačios pavojingiausios septynios operacijos! Pasitikrink!

Paviršutiniškai pažvelgus į neatidėliotinų operacijų statistiką, atrodo, kad jos yra pavojingos. Pacientams, kuriems daromos tokios intervencijos, rizika mirti būna 8 kartus didesnė nei tada, jei jie sutiko su chirurgine operacija savo noru (t. y. ši buvo iš anksto suplanuota), o pusei šių pacientų formuosis komplikacijos. Be to, bent vienam iš 10 asmenų per kitas 30 dienų prireiks pakartotinio hospitalizavimo.

Tačiau iš tikrųjų dauguma neatidėliotinų operacijų nėra pavojingos, nes mirties atvejai ir komplikacijos susiję tik su septyniomis tokių operacijų rūšimis.

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad šis pavojingas septynetas sukelia 80 proc. mirties atvejų, komplikacijų ir pakartotinio hospitalizavimo atvejų, susijusių su neplanuotomis chirurginėmis operacijomis.

Mokslininkai iš Brigamo ir moterų ligoninės (The Brigham & Women’s Hospital) Bostone, JAV Masačusetso valstijoje, aptiko šį pavojingą septynetą nagrinėdami gydymo rezultatus 421 tūkstančio pacientų, kuriems per pastaruosius 4 metus buvo daryta viena iš 35 neatidėliotinų operacijų. Vidutinis mirštamumo rodiklis tik truputį viršijo 1 procentą, o komplikacijų rodiklis buvo 15 proc., tačiau didžiąją dalį tokių atvejų sukėlė 7 konkrečios intervencijos.

Gera žinia tokia, kad šią statistiką galima pagerinti. Nustačius, kurios chirurginės operacijos sudaro pavojingą septynetą, būtų galima patobulinti standartus ir gydytojų mokymą. Savo ruožtu asmenims, kurie žino, kad jiems bus daroma viena iš šių operacijų, patartina susipažinti su kitų pacientų patirtimi ir pasirinkti kompetentingą gydytoją, kuriam patikėti tai atlikti.

1. Intervencija. Laparotomija (pilvo ertmes atvėrimas)

Mirštamumas (%) - 23,7%

Komplikacijos (%) - 40,1%

2. Intervencija. Plonosios žarnos ekscizija (šalinimas)

Mirštamumas (%) - 6,47%

Komplikacijos (%) - 46.9%

3. Intervencija. Apendektomija (aklosios žarnos ataugos šalinimas)

Mirštamumas (%) - 0,08%

Komplikacijos (%) - 7,2%

4. Intervencija. Peritoninių (pilvo ertmes) sąaugų operavimas

Mirštamumas (%) - 1,6%

Komplikacijos (%) - 28%

5. Intervencija. Cholecistektomija (tulžies pūsles šalinimas)

Mirštamumas (%) - 0,22%

Komplikacijos (%) - 8,06%

6. Intervencija. Storosios žarnos ekscizija (šalinimas)

Mirštamumas (%) - 5,3%

Komplikacijos (%) - 42.8%

7. Intervencija. Kraujuojančios opos operavimas

Mirštamumas (%) - 6,8%

Komplikacijos (%) - 42%

Informacija: JAMA Surg, 2016; doi:10.1001/jamasurg.20160480

ŽYMĖS: intervencija, pavojingos operacijos, operacija, komplikacijos

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip sustabdyti galvos skausmą, migreną per 3 minutes!...

Kodėl jūs leidžiate pinigus brangioms tabletėms ir nuodijate savo organizmą skausmą malšinančiais vaistais tuo metu, kai jūs ...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
48 valandų dieta, pašalins toksinus iš organizmo, padės...

Šis nuostabus metodas padės jums numesti apie 3-4 kg per dieną, o nesilaikant giežtų dietų ir bado! Šie gėrimai rekomenduojami n...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Super arbata kuri gydo daugiau kaip 50 ligų!...

Gydytojai šokiruoti! Gydo daugiau kaip 50 ligų. Tai super arbata galinti nužudyti parazitus ir išvalyti toksinus iš kūno!...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Naudokite šio augalo lapus: atsikratysite raukšlių, spu...

Šiandiena pateiksime receptą kuris yra labai efektyvus naminis kremas, šviesina odą ir atsikrato strazdanų, aknės ir tamsių dėmi...