Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (1.0K) Komentarų: (0) (09.08.2017 - 20:31)

Pačios pavojingiausios septynios operacijos! Pasitikrink!

Pavojingas septynetas! Esama 35 neatidėliotinų operacijų rūšių. Septynios iš jų yra daugumos komplikacijų ar mirties atvejų priežastys.

Pačios pavojingiausios septynios operacijos! Pasitikrink!

Paviršutiniškai pažvelgus į neatidėliotinų operacijų statistiką, atrodo, kad jos yra pavojingos. Pacientams, kuriems daromos tokios intervencijos, rizika mirti būna 8 kartus didesnė nei tada, jei jie sutiko su chirurgine operacija savo noru (t. y. ši buvo iš anksto suplanuota), o pusei šių pacientų formuosis komplikacijos. Be to, bent vienam iš 10 asmenų per kitas 30 dienų prireiks pakartotinio hospitalizavimo.

Tačiau iš tikrųjų dauguma neatidėliotinų operacijų nėra pavojingos, nes mirties atvejai ir komplikacijos susiję tik su septyniomis tokių operacijų rūšimis.

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad šis pavojingas septynetas sukelia 80 proc. mirties atvejų, komplikacijų ir pakartotinio hospitalizavimo atvejų, susijusių su neplanuotomis chirurginėmis operacijomis.

Mokslininkai iš Brigamo ir moterų ligoninės (The Brigham & Women’s Hospital) Bostone, JAV Masačusetso valstijoje, aptiko šį pavojingą septynetą nagrinėdami gydymo rezultatus 421 tūkstančio pacientų, kuriems per pastaruosius 4 metus buvo daryta viena iš 35 neatidėliotinų operacijų. Vidutinis mirštamumo rodiklis tik truputį viršijo 1 procentą, o komplikacijų rodiklis buvo 15 proc., tačiau didžiąją dalį tokių atvejų sukėlė 7 konkrečios intervencijos.

Gera žinia tokia, kad šią statistiką galima pagerinti. Nustačius, kurios chirurginės operacijos sudaro pavojingą septynetą, būtų galima patobulinti standartus ir gydytojų mokymą. Savo ruožtu asmenims, kurie žino, kad jiems bus daroma viena iš šių operacijų, patartina susipažinti su kitų pacientų patirtimi ir pasirinkti kompetentingą gydytoją, kuriam patikėti tai atlikti.

1. Intervencija. Laparotomija (pilvo ertmes atvėrimas)

Mirštamumas (%) - 23,7%

Komplikacijos (%) - 40,1%

2. Intervencija. Plonosios žarnos ekscizija (šalinimas)

Mirštamumas (%) - 6,47%

Komplikacijos (%) - 46.9%

3. Intervencija. Apendektomija (aklosios žarnos ataugos šalinimas)

Mirštamumas (%) - 0,08%

Komplikacijos (%) - 7,2%

4. Intervencija. Peritoninių (pilvo ertmes) sąaugų operavimas

Mirštamumas (%) - 1,6%

Komplikacijos (%) - 28%

5. Intervencija. Cholecistektomija (tulžies pūsles šalinimas)

Mirštamumas (%) - 0,22%

Komplikacijos (%) - 8,06%

6. Intervencija. Storosios žarnos ekscizija (šalinimas)

Mirštamumas (%) - 5,3%

Komplikacijos (%) - 42.8%

7. Intervencija. Kraujuojančios opos operavimas

Mirštamumas (%) - 6,8%

Komplikacijos (%) - 42%

Informacija: JAMA Surg, 2016; doi:10.1001/jamasurg.20160480

Jei manote, kad matėte keistų skraidančių objektų, turėjote kontaktą su nežemiška gyvybe? Papasakokite savo istoriją skaitytojams. Turite sveikatos veiksmingą receptą, ligos istorija pasidalinkite savo pasakojimu.Siūlyti straipsnį

TEMOS intervencija, pavojingos operacijos, operacija, komplikacijos

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

reklama

PANAŠIOS NAUJIENOS:

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be nuorodos į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

reklama


Ekologiškų produktų, antikvaro, ezoterikos skelbimų portalas
paranormal.lt
Numerologija. Numerologijos paslaugos. Analizės....

Naujausia metodika, apjungianti rytų ir vakarų numerologiją. Tikslu - konkretu - kryptinga. Rusijos ezoterikos centro...

paranormal.lt
upėtakiai...

Dabartiniu metu parduodame vaivorykštinius upėtakius tvenkinių įžuvinimui. Turime žuvyčių nuo 10 gr. iki 300 gr. Dar tur...


//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos


paranormal.lt
Moteris iš Bosnijos išsigydė nuo vėžio be operacijos!...

Moteris iš Bosnijos pasidalino receptu, kuris išgelbėjo jai gyvybę: ji išsigydė nuo vėžio be operacijos! Neįtikėtina! Viena po...
paranormal.lt
Gydomieji grybai jūsų namuose...

Rimtai juos domėtis buvo pradėta XIX amžiaus pabaigoje Anglijoje. Buvo nustatyta, jog šis grybas – tai ne kas kita, kaip visiška...
paranormal.lt
Šešios mokslu patvirtintos rekomendacijos, kaip išvengt...

Jei manote, kad vėžys yra liga, kuri atsiranda iš niekur ir savo elgesiu jos kontroliuoti negalite – labai klystate. Da...

paranormal.lt
Daug žadantis atradimas: vėžines ląsteles pavertė sveik...

JAV mokslininkai atrado būdą, kaip išgydyti krūties, plaučių, šlapimo pūslės ir daugelio kitų rūšių vėžį. Jiems pavyko perpro...Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Lietuvoje papasakojo apie ateivius ... Svarstymai, ar egzistuoja nežemiška gyvybė, turi daugybę versijų. Mokslininkai vis ieško egzopl... (1226)
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (2299)