Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (600) Komentarų: (0) (01.08.2017 - 17:53)

Paskiepyti vaikai suserga kiaulyte

JAV sveikatos apsaugos pareigūnai pripažįsta, kad vaikai, kurie būna paskiepyti nuo epideminio parotito (kiaulytės), taip pat kartais suserga šia liga. Specialistai stengiasi suprasti pernai įvykusį protrūkį, kai įprastiniai skaičiai buvo viršijami 5 kartus. Dauguma atvejų (367) buvo fiksuota Vašingtono valstijoje, be to, beveik vien tarp paskiepytų vaikų, tačiau staigus sergamumo padidėjimas konstatuotas ir visose JAV - 2016 metais pranešta apie 5300 atvejų, palyginti su vos vienu tūkstančiu panašių atvejų prieš metus.

Paskiepyti vaikai suserga kiaulyte

Valstijos imunizacijos programos vadovas Paulas Throne'as pabrėžia, kad maždaug 90 proc. Vašingtono valstijoje kiaulyte susirgusių vaikų buvo paskiepyti ir buvo iki galo pabaigę visą rekomenduojamą vakcinacijos kursą.

Mokslininkai daro prielaidą, kad virusas galėjo mutuoti, todėl vakcina jo nebeveikia. Šiaip ar taip, dvi dozės MMR (tymų, epideminio parotito ir raudonukės) skiepo nuo šių ligų būna efektyvios tik 88 proc. atvejų.

Kiaulytė plinta vandens lašų pavidalu arba naudojantis užsikrėtusio asmens indais valgant ir geriant.

Infekuoti žmonės gali platinti ligą jau 7 dienas iki jiems patiems pasirodant kokiems nors simptomams ir dar 8 dienas po jų pasirodymo.

Kiaulytė gali sukelti seilių liaukų tinimą, karščiavimą, galvos skausmą ir nuovargį. Retais atvejais liga gali sukelti meningitą.

ABC News, 2017-02-07

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar