Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2017 » Birželio » 4

Sukurtas vaistas, super antibiotikas stipresnis 1000 kartų

Pasaulinė sveikatos organizacija yra nurodžiusi tris kritines bakterijas, kurių antibiotikai gali neveikti, tad naujasis vankomicinas – didelis išradimas. Taip LRT RADIJUI sako Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės Infekcinių ligų centro direktorius Arvydas Ambrozaitis.

„Pasirodo vis mažiau ir mažiau naujų antibiotikų – farmacijos bendrovės nenori investuoti į jų kūrimą, nes jie anksčiau ar vėliau pasidarys neveiksnūs. Taigi ši žinia tikrai gera“, – pabrėžia profesorius.

Sukurtas vaistas, super antibiotikas stipresnis 1000 kartų

– JAV mokslininkai sukūrė antibiotiko atmainą vankomiciną, galintį kovoti su superbakterijomis – organizmais, neįveikiamais taikant tradicinius gydymo metodus. Mokslininkų nuomone, tai leis išvengti atvejų, kai mikroorganizmai tampa atsparūs antibiotikui. Profesoriau, koks tai išradimas?

– Tai didelis išradimas ir didelis posūkis medicinoje. Šiuo metu mes turime daugiau kaip 200 antibiotikų, deja, dauguma jų tampa neveiksmingi, nes bakterijos darosi atsparios antibiotikams, todėl kai kurių bakterijų nepavyksta išnaikinti, kai kurių ligų nepavyksta išgydyti.

Mes puikiai žinome, kad vienas pagrindinių veiksnių, turinčių įtakos bakterijų atsparumo plitimui, yra netinkamas antibakterinių vaistų vartojimas. Antibiotikai gali veikti selektyviai, kai jautriausios bakterijos žūsta, o atsparios išlieka, ima daugintis, jų atsiranda tiek daug, kad jos pradeda plisti, ir antibiotikas, anksčiau buvęs veiksmingas, tampa neveiksmingas.

Dabartiniu metu pasirodo vis mažiau ir mažiau naujų antibiotikų – farmacijos bendrovės nenori investuoti į jų kūrimą, nes jie anksčiau ar vėliau pasidarys neveiksnūs. Taigi ši žinia tikrai gera.

– Sakoma, kad preparatas, sukurtas trijų vankomicino modifikacijų pagrindu, yra daugiau nei 1000 kartų veiksmingesnis už ankstesnę versiją. Ką tai reiškia?

– Senąją vankomicino versiją mes gana dažnai naudojame. Tai glikopeptidų grupės antibiotikas, naikinantis gramteigiamas bakterijas. Bet gramneigiami mikroorganizmai (pvz., auksinis stafilokokas) atsparūs vankomicinui.

Taigi šis vaistas, kuris, amerikiečių teigimu, yra 1000 kartų veiksmingesnis, manau, bus labai naudingas medicinos praktikoje. Bet kartu reikia pažymėti, kad jis kol kas nėra patvirtintas Europos medicinos agentūros Londone, ir mes kol kas neturime galimybės jį naudoti. Matyt, dar praeis laiko, kol antibiotiką bus galima naudoti ligoninėse.

– Kaip greitai šis medikamentas gali būti paleistas į apyvartą?

– Nuo vaisto sukūrimo iki jo panaudojimo klinikinėje praktikoje praeina apie 10 metų. Tiesiog reikėtų pasitikslinti, kuri dabar klinikinio tyrimo fazė. Tik atlikus trečios klinikinės fazės tyrimus, paprastai duodamas leidimas pardavinėti tą vaistą, jis tampa prieinamas praktikoje, ligoninėse. Galbūt, čia tik pirminiai duomenys, kurie dar turi būti patvirtinti su daugiau ligonių, kad būtų galima įsitikinti, ar pastebėjimai tikri.

– O kokių superbakterijų neįveikia dabartiniai antibiotikai?

– Pasaulinė sveikatos organizacija yra nurodžiusi tris kritines bakterijas – yra labai didelė rizika, kad antibiotikai joms gali būti neveiksmingi. Dvi bakterijos dažnai vadinamos hospitalinėmis, gali būti paplitusios ir ligoninėse, ypač intensyviosios terapijos skyriuose.

Acinetobacter baumannii – bakterija, labai atspari karbapenemų grupės preparatams. Ji sukelia plaučių uždegimą, žaizdų, kraujo infekcijas. Pseudomonas aeruginosa irgi atspari karbapenemų grupės antibiotikams ir taip pat sukelia plaučių uždegimą, kraujo infekciją, ausų uždegimą, odos bėrimus.

Trečia kritinė bakterija Enterobacteriaceae – bakterijų rūšis, gyvenanti žmogaus žarnų spindyje ir galinti sukelti gyvybei pavojingas būkles. Ši bakterijų grupė gali būti atspari karbapenemų ir cefalosporinų grupės preparatams.

Šaltinis: Lrt.lt
Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
16.10.2021 laikas 22:04 Sveikas 16-metis berniukas Kalifornijoje mirė gavęs antrąją "Pfizer" vakcinos nuo koronaviruso dozę
Visiškai sveikas 16 metų berniukas Kalifornijoje mirė nepraėjus nė mėnesiui po to, kai jam buvo suleista antroji Pfizer-BioNTech kompanijos Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinos dozė. Paauglys antrąją "Pfizer-BioNTech" vakcinos dozę gavo balandžio 3 d., o mirė balandžio 27 d....

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 20:34 Kaip nustatyti žmogaus charakterį pagal valgį?
Mums taip tik atrodo, kad mes viską žinome apie save. Kiekvienas žmogus - tai atskiras pasaulis, kurį reikia pažinti visą gyvenimą. Apie kažkokius charakterio bruožus mums papasakos artimieji ir draugai, kažką savyje mes pastebime patys, kažką nustatyti padeda įvairūs psichologiniai testai....

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 19:26 Su šeivamedžiu draugausi - ligų nežinosi!
Ne daug kas žino, kad, reguliariai vartojant juodauogius šeivamedžius, galima išgydyti mastopatiją, dusulį, krūtinės karkalus, kosulį, galvos skausmus, atkurti regėjimo ryškumą ir atmintį, išvalyti organizmą ir kraują, atsikratyti vidurių užkietėjimo, sulėtinti senėjimo procesus, įveikti pavasarinę ...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 18:33 Trečiojo Reicho skraidančios lėkštės

Iš įvairių informacijos šaltinių - liudininkų pasakojimų, istorinės ir mokslo populiarinimo literatūros, Trečiojo Reicho archyvinių dokumentų - galima sužinoti, kad prieš Antrojo pasaulinio karo pradžią ir per jį vokiečių mokslininkai ir inžinieriai sukonstravo, pagamino ir išbandė disko formos s...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 17:06 1993 metų filmas "Visa griaunantis" nurodė ateitį
Keista, bet dabar šis filmas, kažkaip įgauna naują prasmę apie ateitį, ir kur dabar valdžia keliauja ir kam tai naudinga. Štai keletas pastebėjimų iš daugelio. Jei pastebėsi, labai didelė policijos kontrolė. O, kaip vykdoma kontrolė?...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 16:27 Receptai | Patiekalai Kepta žuvis: Raudės ir kuojos keptos kepimo popieriuje (orkaitėje)
Kai tik mano virtuvėje atsiduria raudžių ar kuojų, iškart bėgu kepti žuvies pagal šį receptą. Jis mūsų šeimoje labai seniai pamiltas ir mes jo niekada nekeitinėjame. Didžiausią darbą už mane atlieka orkaitė, ingredientai visai paprasti ir man tai labai patinka. Mėginam!...

Skaityti daugiau

16.10.2021 laikas 16:27 Receptai | Patiekalai Perlinis kus kus arba kuskuso kruopų salotos su avinžirniais

Kadangi pasitaruoju metu sulaukiu prašymų pasidalinti ne tik įvairiais saldžiais ar rimtais patiekalais, bet ir kuo sveikesniu nuo šiol kartas nuo karto tą ir bandysiu padaryto. Aš savo virtuvėje tikrai labai mėgstu eksperimentuoti, išmėginti ne tik naujus kepinius, bet ir kitų patiekalų receptus...

Skaityti daugiau

14.10.2021 laikas 10:49 Receptai | Patiekalai Šaltalankių arbata su imbieru - nauda ir kaip paruošti?
Pirmiausia reikėtų žinoti, kad šaltalankio uogos yra itin naudingos ir savyje turi daugy gydomųjų savybių. Juose galite rasti įvairių vitaminų, mikroelementų bei organinių rūgščių.

Skaityti daugiau