Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Katastrofos » 2021 » Balandžio » 24

“Nojaus tvanas”: katastrofa, Juodąjį ežerą pavertusi jūra

Kiekviename anekdote yra dalis tiesos. Tą patį galima pasakyti ir apie mitus. Labai dažai juose yra tik dalis prasimanymo, o pagrindą sudaro realūs istoriniai įvykiai. Viena iš garsiausių biblinių legendų pasakoja apie pasaulinį tvaną, kuris vos nepražudė žmonijos...

Tokių legendų apie potvynius turėjo daugelis Artimųjų Rytų ir Viduržemio jūros regiono tautų (tarp jų ir senovės graikai). Mokslininkai seniai ieškojo įvykių, kurie galėjo suteikti peno tokioms legendoms, patvirtinimų. Dar XX a. trečiajame dešimtmetyje anglų archeologai (Leonardas ir Vulis) įrodė, kad Mesopotamijoje rado galingo senovėje vykusio potvynio pėdsakų. Panašių pėdsakų vėliau rasta ir kitose regiono vietovėse. Pasaulinių ar bent jau galingų katastrofų, susijusių su užtvindymu, rado bulgarų mokslininkai (P. Dimitrovas), rusų mokslininkai (V. Safronovas, A. Čepalyga ir kt.). Viena iš versijų teigia, kad legendos prototipu tapo Persijos įlanką užtvindę tirpstantys ledynai.

Tačiau, ko gero, pačią drąsiausią ir įtikinamiausią hipotezę apie legendos kilmę iškėlė JAV mokslininkai prieš maždaug 20 metų. 1999 metais amerikiečių geologai iš Kolumbijos universiteto Viljamas Raijanas ir Volteris Pitmanas paskelbė pagarsėjusią monografiją “Nojaus tvanas: nauji moksliniai įvykio, pakeitusio istoriją, tyrimai”.

Knygoje mokslininkai įrodo, kad prieš 5,5 tūkst. metų prieš mūsų erą vandens lygis Juodojoje jūroje pakilo 140 metrų. Raijanas ir Pitmanas tai pavadino “Juodosios jūros tvanu”. Buvęs milžiniškas gėlo vandens ežeras, kurio vandens lygis buvo žemiau vandenyno lygio, Juodoji jūra dėl bendro pasaulinio vandenyno lygio pakilimo susiliejo su Viduržemio jūra. Ištyrinėję Juodosios jūros pakrančių linijas ir nuosėdines uolienas, geologai nustatė, kiek buvo pakilęs vanduo. Didžiulė jūros dugno dalis anksčiau buvo sausuma, ir ten nesikaupė jūrinės nuosėdos. Jūros plotas padidėjo beveik 50 %. Visi, kas gyveno užtvindytose teritorijose (maždaug 155 tūkst. kvadratinių kilometrų), tapo šio grandiozinio įvykio aukomis. Laikas, kada nutiko Juodosios jūros potvynis, mokslininkų nuomone, maždaug sutampa su biblinio pasaulinio tvano laiku.

Katastrofą ir Viduržemio jūros vandens prasiveržimą link Juodosios jūros galėjo sukelti galingas žemės drebėjimas ir povandeninių vulkanų išsiveržimas (pavyzdžiui, prieš maždaug pusantro tūkstančio metų prieš mūsų erą išsiveržė Santorino vulkanas ir sukėlė Viduržemio jūros pakrantės užtvindymą). Dar viena pasekme Raijanas ir Pitmanas laiko Azovo jūros atsiradimą. Jų hipotezę patvirtina ne tik pakrančių linijos, paleografija ir paleobotanika (tyrinėjo, kaip keitėsi Juodosios flora ir fauna), bet ir įrodytas faktas, kad Juodosios jūros vanduo kažkada buvo gėlas, o pati jūra buvo labai panaši į jai artimą Kaspijos jūrą. Šie ežerai-jūros susiformavo, tirpstant ledynams po paskutinio ledynmečio. Juodosios jūros augalai ir gyvūnai maždaug prieš 5,5 tūkst. metų prieš mūsų erą buvo gėlavandeniai, paskui žuvo ir buvo pakeisti jūriniais. Išliko tik jų likučiai gėlavandeniuose, atsitiktinai išlikusiuose izoliuotuose užutekiuose ir upėse prie Juodosios jūros.

paranormal.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
29.11.2021 laikas 19:53 Įžymus gydytojas įspėja, kad COVID-19 vakcinos nužudo žmones, nors jų pagrindinės ligos atrodo kaip priežastis
Žymus Pietų Afrikos gydytojas, atlikęs svarbų vaidmenį kuriant ankstyvąjį COVID-19 gydymą, sakė, kad dabartinės vakcinų kampanijos turi vieną tikslą: "kontroliuoti ir išžudyti didelę dalį mūsų gyventojų, niekam neįtariant, kad buvome apnuodyti"....

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 19:09 Dešimt OMICRON "varianto" prognozių 2022 m. ir vėliau...
Žiniasklaidos isterija dėl omikrono "variantų" yra gryna fikcija. Tai ne kas kita, kaip 1984 m. Orvelo stiliaus psichologinio terorizmo operacija, sukurta siekiant išlaikyti pasaulio gyventojus pavergtus ir paklusnius, kol teroristinės vyriausybės vykdo savo pasaulines depopuliacijos / genocido prog...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:16 Begalvių slėnis Kanadoje
Yra Žemėje vietų, kur dėl nesuprantamų priežasčių dingsta žmonės. Viena - iš jų - Begalvių slėnis Kanadoje. Pagal blogą reputaciją jis gali varžytis su Bermudų trikampiu.

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:14 Alternatyva prideginimui: gimdos kaklelio eroziją
Pastaruoju metu iš pacienčių moterų vis dažniau girdime apie gimdos kaklelio eroziją. Gaila, bet šia liga mūsų laikais serga ir suaugę moterys, ir visai jaunos merginos.

Skaityti daugiau

19.11.2021 laikas 19:18 "Bayer" vadovas sako, kad "covid" mRNA injekcijos yra "genų terapija", klaidingai parduodama kaip "vakcinos"
Stefanas Oelrichas (Stefan Oelrich), Bayer farmacijos padalinio prezidentas, neseniai vykusioje globalistų sveikatos konferencijoje tarptautiniams "ekspertams" prisipažino, kad abi Pfizer-BioNTech ir Moderna mRNA (angl. messenger RNA) "vakcinos" yra visai ne vakcinos, o užmaskuotos "ląstelių ir genų...

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau

Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)
18.11.2021 laikas 22:59 Receptai | Patiekalai Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Kepta lašiša grietinėlės ir sūrio padaže (video). Skanaus!

Skaityti daugiau