Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Vasario » 16

JT vadovas - klimato kaitos sukeltas jūros lygio kilimas gali nušluoti iš žemėlapio ištisas valstybes

klimato kaitos sukeltas jūros lygio kilimas gali nušluoti iš žemėlapi

Pasak JT generalinio sekretoriaus Antonijaus Guterreso (António Guterres), kylantis jūros lygis gali nušluoti iš žemėlapio ištisas valstybes.

Reikalaudamas imtis skubių veiksmų, A. Guterresas JT Saugumo Tarybai sakė, kad klimato kaitos sukeltas jūros lygio kilimas grasina "biblinio masto masiniu iškeliavimu".

Apie tai praneša "The Guardian": Antradienį António Guterresas pareiškė, kad dėl klimato krizės jūros lygis kyla sparčiau nei per pastaruosius 3 000 metų ir dėl to beveik milijardas žmonių nuo Londono iki Los Andželo, nuo Bankoko iki Buenos Airių patirs "bėdų". Pasak jo, kai kurios valstybės gali nustoti egzistuoti, paskendusios po bangomis.

Kreipdamasis į JT Saugumo Tarybą, A. Guterresas sakė, kad reikia mažinti anglies dioksido išmetimą, spręsti tokias problemas kaip skurdas, dėl kurio didėja kylančių jūrų poveikis bendruomenėms, ir parengti naujus tarptautinius įstatymus, kad būtų apsaugoti tie, kurie liko be namų ar net be pilietybės. Jis teigė, kad jūros lygio kilimas yra grėsmę didinantis veiksnys, kuris, kenkdamas žmonių gyvybėms, ekonomikai ir infrastruktūrai, turi "dramatiškų pasekmių" pasaulinei taikai ir saugumui.

Esant dabartiniam pasaulinio klimato atšilimo lygiui, žymus jūros lygio kilimas jau dabar yra neišvengiamas, tačiau nesugebėjimo spręsti šią problemą pasekmės yra "neįsivaizduojamos". Guterresas sakė: "Žemai esančios bendruomenės ir ištisos šalys gali išnykti amžiams. Mes taptume biblinio masto masinio gyventojų išvykimo liudininkais. Be to, dar labiau paaštrėtų konkurencija dėl gėlo vandens, žemės ir kitų išteklių. Žmonių žmogaus teisės neišnyksta dėl to, kad išnyksta jų namai", - sakė jis. "Taip, tai reiškia tarptautinę pabėgėlių teisę."

Tarptautinė teisės komisija vertina teisinę padėtį. 2020 m. JT Žmogaus teisių komitetas nusprendė, kad vyriausybėms neteisėta grąžinti žmones į šalis, kuriose dėl klimato krizės gali kilti grėsmė jų gyvybei.

Naujas Pasaulinės meteorologijos organizacijos (PMO) duomenų rinkinys rodo, kad jūros lygis sparčiai kyla, o pasaulinis vandenynas per pastarąjį šimtmetį įšilo greičiau nei bet kada per pastaruosius 11 000 metų. Jūros lygis kyla, nes šiltesnis vanduo plečiasi, o ledo kepurės ir ledynai tirpsta.

O, Jūs tikite mokslu?

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
20.03.2023 laikas 18:29 CBS orų pranešėja griūva tiesioginiame eteryje
Šeštadienio rytą tiesioginės transliacijos metu Los Andžele staiga nugriuvo meteorologė. Šokiruojančiame vaizdo įraše matyti, kaip Alissa Carlson Schwartz iš CBS filialo KCAL, ruošdamasi pateikti rytinį pranešimą apie orus, staiga išblykšta, jos akys...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 14:40 Vengrijos premjeras Orbanas: "Europa kenčia nuo karo psichozės"
Pagrindinė problema, su kuria šiandien susiduria Europa, yra karas, dėl kurio Vengrija atsidūrė sudėtingoje padėtyje, nes karo padariniai yra sunkūs ir neatidėliotini, sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas Ankaroje vykstančiame Turkij...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 12:12 Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą apsilankyti pirmą kartą per 25 metus

Daugiau kaip prieš savaitę Pekine, tarpininkaujant Kinijai, sudarę istorinį taikos susitarimą, Iranas ir Saudo Arabija, dešimtmečius buvę aršūs priešai, o prieš tai jų tautos šimtmečius varžėsi dėl religinio šiitų ir sunitų susiskaldymo, toliau si...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

20.03.2023 laikas 21:18 Receptai | Patiekalai Paimu kiaušinį, stiklinę pieno ir gaminu minkštas bandeles arbatai
Minkštos, purios ir labai skanios bandelės iš paprasčiausių produktų! Sėkminga tešla, kuri ilgai negenda (išbandyta per daugelį metų). Dalinuosi su jumis šiuo receptu.

Skaityti daugiau

19.03.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai «Mano vyras buvo sužavėtas, o svečiai paprašė recepto»: prabangus tortas be kepimo iš minimalių ingredientų (negali būti paprasčiau)

Šiandien pagaminau puošnų tortą arbatai iš minimalių produktų! Visi svečiai prašė recepto ir negalėjo patikėti, kaip lengva jį pagaminti. Jis pagamintas nekepant, iš paprastų produktų.

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 09:02 Receptai | Patiekalai Mielinė picos tešla su pienu
Galiu labai užtvirtintai teigti, kad pica yra vienas iš pačių mėgstamiausių patiekalų mano šeimoje. Tokia mielinė picos tešla su pienu man yra labiausiai pasiteisinanti ir tikrai labai pamilta. O štai priedų kuo puikiausiai galite...

Skaityti daugiau