- 19.09.2018
- 0.0 Reitingas
- 2071 Peržiūr
- Komentarai
Anksčiau ar vėliau dauguma porų intymiuose santykiuose susiduria su monotonija. Vienus ji tenkina, kitiems virsta kartėliu ir užgesina aistrą. Kaip ją susigrąžinti? Individualiosios psichologijos analitikas, seksologas Viktoras Šapurovas teigia, kad harmoningiems santykiams svarbiausias partnerių emocinis artumas, nes be jo nepavyks aistros įžiebti jokiomis kitomis priemonėmis. Visgi vaidmenų žaidimai intymiam gyvenimui gali suteikti naujų spalvų.
Manoma, kad vaidmenų žaidimai lovoje labiausiai traukia jaunas ir eksperimentuoti linkusias poras. Ar jie gali sugrąžinti aistrą ilgai kartu esančioms poroms?
Seksualiniai vaidmenų žaidimai gali būti tik papildoma, o ne pagrindinė priemonė aistrai susigrąžinti. Tikėjimas, kad tokios priemonės kaip vaidmenų žaidimai, sekso žaisliukai, tam tikri medikamentai ar dar kas nors gali pakeisti intymius poros santykius, būdingas vartotojiškai visuomenei. Iš tiesų santykių pagrindas – partnerių emocinis ryšys ir jų tarpusavio artumas. Tai lemia apie 80 % porų kokybiškų santykių. Jeigu partneriai vienas kitam emociškai artimi, galima taikyti ir papildomas priemones aistrai sužadinti. Tokiu atveju vaidmenų žaidimai meilės guolyje tikrai gali būti veiksmingi. Jeigu artumo tarp dviejų žmonių nelikę, nepadės nei meilės žaidimai, nei romantiški vakarai, nei cheminės priemonės.
Ar vaidmenų žaidimai – tinkama papildoma aistros kurstymo priemonė droviems, eksperimentuoti nelinkusiems žmonėms?
Svarbiausia, kad vaidmenų žaidimai meilės guolyje būtų priimtini abiem partneriams ir tai nebūtų peršama per prievartą. Jeigu vienas ar abu mylimieji pastebėjo, kad jų seksualiniuose santykiuose pradėjo ko nors trūkti, bet vienas kitam vis dar yra emociškai artimi, galima mėginti siūlyti šią priemonę. Žinoma, drovūs asmenys su tokiu pasiūlymu gali ir nesutikti, juolab kad jiems gali būti sunku tai patiems pasiūlyti. Kita vertus, drovus asmuo seksualinius vaidmenų žaidimus gali įvertinti kaip galimybę perlipti per save ir realizuoti užslėptus troškimus. Kartais drovumas gali būti netgi naudingas atliekant tam tikrą vaidmenį, o retkarčiais gali kliudyti. Viskas priklauso nuo konkrečios situacijos.
Jeigu pora intymiame gyvenime niekada neeksperimentavo, netgi apie tai nediskutavo, gali būti nedrąsu pasiūlyti išmėginti ką nors naujo. Kaip tai padaryti?
Sunku rekomenduoti ką nors konkretaus, nes kol mylimieji vis dar vienas kitam artimi, tol gali rasti būdų, kaip pasiūlyti išmėginti ką nors naujo. Jeigu asmuo puikiai pažįsta savo partnerį, gali nuspėti, kaip jis reaguos į vienus ar kitus dalykus, kas jam atrodo priimtina, o kas ne. Todėl į tai būtina atsižvelgti. Pavyzdžiui, jei antroji pusė yra drovi, siūlant išmėginti vaidmenų žaidimus lovoje galima ją padrąsinti sakant: „Įsivaizduoju, kad galėtum puikiai jaustis ir atsiskleisti darydama (-s) tą arba aną…“, „Įsivaizduoju, kad tau tai patiktų…“ Svarbu, kad pasiūlymas arba užuomina nežemintų ir nepabrėžtų partnerio silpnybių ar trūkumų. Tarkime, nederėtų sakyti: „Esi nedrąsi (-us), todėl turėtume daryti tą arba aną, kad taptum drąsesnė (-is).“ Išgirdęs tokią frazę žmogus gali likti įskaudintas, o tai visiškai nedera su galutiniu vaidmenų žaidimo tikslu – tarpusavio artumo didinimu.
Tiesa, kad įsijautęs į kokį nors vaidmenį žmogus labiau atsipalaiduoja, mažiau varžosi dėl savo kompleksų, tarsi pabėga nuo savęs, todėl seksualiniai santykiai suteikia daugiau malonumo?
Iš tiesų vaidmenų žaidimai gali padėti atskleisti užslėptas savybes ir troškimus bei nugalėti tam tikrus kompleksus. Dėl to jie tinka žmonėms, kurie vaikystėje patyrė tam tikrų psichologinių traumų arba susidūrė su tam tikromis psichologinėmis problemomis, kurios vis dar daro įtaką suaugus. Pavyzdžiui, BDSM (angliška žodžių santrumpa apima surišimą ir discipliną, dominavimą bei nuolankumą, sadizmą ir mazochizmą) vaidmenų žaidimai traukia žmones, kurie vaikystėje patyrė seksualinę, fizinę arba psichologinę prievartą. Jie leidžia apsikeisti vietomis ir atlikti skriaudėjo vaidmenį. Be abejo, užsiimant tokiais žaidimais svarbu pajusti subtilią ribą tarp to, kas galima ir kur peržengiamos ribos. Žaidžiant vaidmenų žaidimus būtina stebėti partnerio reakciją, ar tai, kas vyksta, jam vis dar priimtina, ar abiem teikia malonumą.
Kokie seksualiniai vaidmenys populiariausi? Ką jie atskleidžia apie partnerių psichologiją?
Populiariausi tie seksualiniai žaidimai, kuriais užsiimdami partneriai iš esmės apsikeičia vaidmenimis, t. y. paklusnusis tampa dominuojančiuoju, stiprusis – auka ir pan. Pavyzdžiui, gyvenime drovus žmogus gali trokšti įkūnyti valdovą. Taip pat populiarūs vaidmenų žaidimai, leidžiantys pakeisti savo ar partnerio amžių, t. y. grįžti į vaikystę, paauglystę, apsimesti nepatyrusia mergaite arba berniuku. Šiek tiek panašūs ir kiti stereotipiniai vaidmenys: mokinys bei mokytoja, medicinos slaugytoja ir pacientas. Yra įvairių vaidmenų, todėl kai kurie jų tapo stereotipais. Vienos poros jais tenkinasi, o kitos, kurioms nestinga vaizduotės, susikuria savo variantų. Kaip ir bet koks kitas žmogaus pasirinkimas gyvenime, taip ir pasirinktas vaidmuo intymiuose žaidimuose gali atskleisti tam tikrus asmens bruožus. Mėgstami seksualiniai vaidmenys puikiai atskleidžia žmogaus psichologines problemas ir tai, ko jam trūksta bei kokie troškimai nerealizuoti. Įprastai partneriui užsiimant tokiais žaidimais išryškėję antrosios pusės bruožai nebūna staigmena, nes jie atsiskleidžia ir kitose gyvenimiškose situacijose. Ką nors netikėto apie partnerį užsiimant seksualiniais žaidimais galima sužinoti tik dėl to, kad anksčiau nebuvo užmegztas gana artimas ryšys arba antroji pusė nebuvo pastabi, pora gyveno įsispraudusi į pačios susikurtus rėmus.
Užsiimant vaidmenų žaidimais lovoje tarsi mylimasi su kitu žmogumi, o ne nuolatiniu partneriu. Galbūt taip pasąmoningai patenkinamas neištikimybės poreikis ir užkertamas kelias jai realiame gyvenime?
Iš tiesų seksualiniai vaidmenų žaidimai gali suteikti galimybę pamatyti partnerį naujomis akimis, ypač jei kasdieniame gyvenime stinga pastabumo mylimo žmogaus atžvilgiu. Visi žaidimai, kokiais tik galima užsiimti intymiame gyvenime ir kuriuos atliekant būtinos įvairios sekso pozos, skirti tam, kad žmonės daug metų norėtų būti kartu, mylėtų ir mylėtųsi vienas su kitu bei neieškotų kitų partnerių. Visa tai padeda atnaujinti santykius, neleidžia vienas kitam pabosti ir patenkina smalsumo poreikį. Taigi seksualiniai vaidmenų žaidimai iš tiesų gali sumažinti neištikimybės riziką – kam kažko ieškoti kitur, kai viską galima gauti iš partnerio?
Ar dažni vaidmenų žaidimai lovoje nepavojingi? Galbūt tai gali lemti negebėjimą susijaudinti įprastomis sąlygomis?
Vienas didžiausių pavojų – pradėti nepaisyti partnerio poreikių ir norų. Galima pernelyg įsijausti į tam tikrą vaidmenį ir, tarkime, valdovu jaustis ne tik per seksualinius žaidimus, bet ir kasdieniuose santykiuose, antrajai pusei primetant aukos vaidmenį. Tai gali sugriauti santykius. Dėl to būtina išlikti itin atsargiems ir nepamiršti, kad siekiate bendro tikslo – suartėti ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai. O tai įmanoma tik neperžengiant pavojingų ribų ir nekenkiant antrajai pusei.
Įdomu
- Apie 57 % moterų norėtų pasimylėti su partneriu apsimetant nepažįstamaisiais.
- Apie 10 % vyrų smalsu išmėginti vaidmenų žaidimus, kuriais užsiimant galėtų dėvėti moteriškus drabužius.
- Daugiau negu 36 % dailiosios lyties atstovių slapčia trokšta užsiimant seksu patirti švelnią fizinę prievartą. Daugiau nei 43 % vyrų mielai sutiktų taip elgtis.
- Apie 57 % stipriosios lyties atstovų norėtų pasimylėti su gerokai už save jaunesne moterimi, todėl jie itin mėgsta vaidmenų žaidimus, kai manipuliuojama partnerių amžiumi.
- Apie 62 % vyrų norėtų, kad jų partnerės įkūnytų visame pasaulyje žymias moteris.
- Apie 87 % stipriosios lyties atstovų žavi mintis įkūnyti paciento, kurį globoja seksuali medicinos sesuo, vaidmenį.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau