Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Gruodžio » 22

Placebo tabletės padeda sergantiesiems vėžiu nugalėti silpnumą

Protas sugeba taip stipriai gydomai paveikti žmogaus kūną, kad net placebo tabletės, kuriose nėra veikliųjų cheminių medžiagų, leidžia asmenims, kurie nugalėjo vėžj, įveikti nuovargį - tai viena sunkiausių pasekmių po terapijos pabaigos.

Ko gero, labiausiai nustebino tai, kad vėžiu sergantiesiems buvo pasakyta, jog jie vartos placebo preparatą, bet jie vis tiek pajuto pokyčius. Kai kurie tyrimo dalyviai net prašydavo mokslininkų duoti jiems daugiau placebo tablečių, tačiau etikos sumetimais taip nebuvo daroma.

placebo, placebo tabletės, vėžys, placebas, terapija, medicina

Placebo tyrime dalyvavo 74 žmonės, kurie pasveiko nuo vėžio. Visi dalyviai skųsdavosi vidutiniu ar dideliu silpnumu, ir jiems buvo duodama „atvirai parodyto" placebo preparato (prieš pradedant tyrimą dalyviai buvo informuoti, jog tai placebas), arba jie laikydavosi anksčiau skirtos terapijos silpnumui mažinti.

Tyrėjai iš JAV Harvardo medicinos mokyklos (Harvard Medical School), kurie atliko šį tyrjmą, liepė pacientams vartoti placebo tabletes 2 kartus per dieną 3 savaites.

Praėjus 3 savaitėms, antra grupė, kuriai buvo paskirta standartinė terapija, pradėjo gerti tabletes, o pirma grupė liovėsi vartoti placebo tabletes, tačiau begrįžo prie standartinės terapijos.

Iki tyrimo pabaigos dauguma jo dalyvių pripažino „reikšmingą pagerėjimą" buvo sumažėjęs silpnumas, ir šis efektas išliko net 3 savaites po to, kai jie baigė gerti placebo tabletes.

„Placebo tablečių poveikis silpnumui buvo toks stiprus, kad kai kurie pacientai net klausė, ar negalėtume duoti jiems daugiau šių tablečių, tačiau etikos sumetimais to padaryti negalėjome"- sakė tyrimo vadovė dr. Teri Hoenemeyer.

Faktas, jog tyrimo dalyviai žinojo, kad jiems duodama placebo, nepaveikė tyrimo rezultato: „Tam, kad placebo preparatas duotų efekto, kartais visai nereikia kvailinti pacientų, nes šį efektą galbūt garantuoja automatinis neurologinis procesas. Šis atradimas labai svarbus. Jis galėtų pakeisti tai, kaip taikysime placebo poveikį per klinikinę praktiką."

Vėžiu sergantys asmenys dažnai skundžiasi, kad nemaloniausias simptomas po gydymo terapijos yra lėtinis nuovargis. Jiems tai atrodo dar sunkiau už pykinimą ir skausmą.

Konvencinė medicina gali mažai ką pasiūlyti nuo didelio silpnumo, o medikamentai, kurių galima skirti tokiais atvejais, sukelia panikos priepuolius, psichozes ir riet širdies nepakankamumą.

Sci Rep, 2018; 8:2784

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.09.2020 laikas 22:22 Patarimas, kaip nudažyti „žilus“ plaukus
Prieš trejus metus į koloristo Džeko Martino saloną atvyko klientė. Ji papasakojo, kad daugelį metų dažė žilus plaukus kaštonine spalva namų sąlygomis kas 3-4 savaites, bet dabar išėjo į pensiją , daug laiko praleidžia gamtoje ir nenori praleisti daug laiko bedažydama plaukus. „Ar jūs galite man pad...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:32 Biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus apie mityba
Biomedicinos mokslų daktaras, be galo charizmatiškas pašnekovas, ypatingos energijos žmogus Algirdas Amšiejus. Apie medų, mėsą, produktų dermes ir gyvenimo būdą, kurį kasdien sau susikuriame kiekvienas, pasikasdamas šaukštu. Algirdas sako, kad reikia valgyti viską ir yra kategoriškas prieš visas tas...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:12 Dilgėlių ir džiovintų ežiuolių arbata stiprina vaikų organizmo imunitetą

Geležies trūkumas vaikų organizme gali sukelti apatiją, dėmesio pablogėjimą, anemiją, imuniteto pablogėjimą.

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 19:49 Abrikosų vaisiai stiprina sveikatą ir padeda įveikti daug sunkių negalavimų
Abrikosai gali padėti atsikratyti daugelio sunkių negalavimų, pailginti gyvenimą. Pavyzdžiui, dauguma Pakistano Hunzos slėnio gyventojų, kurie valgo daug abrikosų, yra ilgaamžiai. Vidutinė jų gyvenimo trukmė yra 90 metų, bet dauguma sulaukia ir 100-120 metų....

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 18:59 Gamta gydo: nervus, atipinius simptomus, pilvo pūtimą, sąnarių skausmą

Trišakio nervo peršalimo neuralgija. Kai tik prisimenu, net krūpteliu. Stiprių skausmų priepuolius, kai atrodo, kad visas pasaulis nebemielas, teko patirti ir man Priežastis - stiprus peršalimas: perpūtė maršrutiniame taksi per karštį.

...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 17:55 Labai neįprastas NSO skrido virš Šiaurės Vokietijos ir Olandijos

Ankstų rugsėjo 22 dienos rytą Europos kosmoso agentūros kameros aptiko kažką stulbinančio ir neįprasto. Tačiau ESA greitai pateikė paaiškinimą, kas nutiko, ir tikina, kad tai tik meteoritas. Ar kada nors jūs matėte “akmenį iš kosmoso“, kuris skrieja virš horizonto, po to vėl įgyja auk...

Skaityti daugiau