Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (562) Komentarų: (0) (09.04.2018 - 15:03)

Mokslininkų išvada: vitaminų perdozavimas gali grėsti vėžiu

Trumpos naujienos. Nors manoma, kad vitaminai mums yra gyvybiškai reikalingi, piktnaudžiauti jais, ypač dirbtiniais, nepatartina.

Kas vartoja per daug vitaminų, tam gresia didesnė rizika susirgti vėžiu. Tai nustatė tyrimus atlikę JAV mokslininkai iš Kolorado universiteto vėžio centro, vadovaujami onkologo Timo Bayerso.

T. Bayersas su kolegomis išanalizavo surinktus duomenis apie onkologinių susirgimų atvejus iš pastarųjų 30 metų laikotarpio ir nustatė ryšį tarp vitamino E, betakarotino bei folio rūgšties perdozavimo ir vėžio.

Remiantis mokslininkų išvadomis, folio rūgšties perdozavimas net 56 procentais padidina tikimybę, kad pacientas susirgs vėžiu. Per didelės betakarotino dozės 20 procentų padidina plaučių vėžio ir širdies ligų riziką, o piktnaudžiavimas vitaminu E ypač pavojingas vyrams, nes 17 procentų padidina prostatos vėžio grėsmę.


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar