Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2018 » Balandžio » 19

„Stebuklingi vaistai" nuo vėžio, kurie neveikia

Naujieji „stebuklingi vaistai" nepadeda pacientams gyventi ilgiau ar pagerinti gyvenimo kokybės - rodo naujas tyrimas.

farmacija, stebuklingi vaistai, vėžys, vaistai, moksliniai tyrimai

Tai du svarbiausi bet kurio antivėžinio medikamento tikslai, deja, nė vienas iš Europos vaistų agentūros (angl. EMA) patvirtintų „stebuklingų vaistų" net po 3 metus trukusio vartojimo nepadeda pasiekti nei vieno, nei kito.

Nesėkmės temdo pradinius tyrimus, kurie buvo atlikti siekiant patvirtinti šių medikamentų vartojimą, - pasakoja britų tyrėjai iš Londono Karališkojo koledžo (King's College London). Mokslininkai patikrino duomenis apie 48 vaistus nuo vėžio, kurie buvo liaupsinami kaip „stebuklingi medikamentai" ir „didelis žingsnis pirmyn gydant vėžį" anksčiau, nei jie buvo patvirtinti. EMA patvirtino juos laikotarpiu nuo 2009 iki 2013 metų.

Iš tikrųjų tada, kai juos registravo, beveik nė vienas iš šių medikamentų neturėjo įrodymų, kad jis galėtų pagerinti numatomą gyvenimo trukmę ar gyvenimo kokybę. Mažai įrodymų dėl vaistų efektyvumo turėta ir 3 metus po leidimo gavimo.

Taip būna todėl, kad medikamentui planuojamas pasiekimas su vadinamaisiais surogatiniais žymenimis, o tai reiškia, kad jie pajėgė pasiekti iš anksto iškeltą tikslą, pvz., sumažinti naviko dydį. Paprastai tai vyksta laboratorijoje, bet bendras poveikis paciento būklei nestebimas. Maždaug 57 proc. registruotų medikamentų gavo leidimą kaip tik remiantis tokiais surogatiniais žymenimis.

Tokia praktika pavojinga ir brangiai kainuojanti. Pavojinga todėl, kad vėžiu sergantiems pacientams neduodami senesni, bet veiklesni vaistai, kurių efektyvumas turi įrodymų, o duodami nauji, „stebuklingi medikamentai", kurie iš tikrųjų neveikia. Nauji vaistai paprastai būna labai brangūs, o tai reiškia, kad už juos kas nors turi mokėti.

BMJ, 2017; 359: j4530

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau