Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (303) Komentarų: (0) (19.04.2018 - 19:21)

Buvo slepiamas vaistų nuo epilepsijos šalutinis poveikis

Institucijos, kurios kontroliuoja vaistų paleidimą į rinką, žinojo, kad vienas iš vaistų nuo epilepsijos gali sukelti vaikui patologijas, jei jo motina vartoja jų nėštumo metu, bet tylėjo apie tai 40 metų, - tokia išvada padaryta apžvalgoje apie medikamento saugumą.

farmacija, natrio valproatas, epilepsija, vaistai, vaistų agentūros

Nuo tada, kai buvo pradėta prekiauti natrio valproatu (o tai buvo 1973 metais), Didžiojoje Britanijoje gimė apie 20 tūkst. kūdikių su patologijomis, kurių motinos vartojo minėto vaisto (prekyboje būna pavadinimais Epilim ir Depakote).

Jei vaikas, dar būdamas motinos įsčiose, buvo veikiamas valproatu, esama 10 proc. rizikos, kad jam susiformuos fizinės patologijos, ir 40 proc. rizikos, kad jis vėliau turės pažintinių problemų, pvz., sirgs autizmu arba jam bus sunku mokytis.

farmacija, natrio valproatas, epilepsija, vaistai, vaistų agentūros

Medikamento gamintojas Sanofi ir vaistų apyvartos priežiūros institucijos slėpė riziką, nes esą nenorėjo kelti „betikslio aliarmo", buvo kalbėta per Europos vaistų agentūros (angl. EMA) posėdį. Šios agentūros vaistų saugos komitetas išsiuntinėjo gydytojams įspėjamąjį laišką, kad medikamentas gali kelti grėsmę būsimam kūdikiui, bet nutarė, kad to nereikia nurodyti vaistų pakuotės lapelyje, kad „nebūtų jokios galimybės patiems pacientams pamatyti šią informaciją".

Moterys vis dar nesuvokia pavojaus, kokį kelia natrio valproato vartojimas nėštumo metu. Tyrimas, kuriame dalyvavo 2000 epilepsija sergančių moterų, atskleidė, kad 68 proc. jų to nežinojo, nors ir Medicinos produktų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra (angl. MHPRA), kuri buvo įsteigta vietoj Vaistų saugos komiteto, jau 2016 metais sukūrė informacinę medžiagą pacientams ir gydytojams.

The Guardian, 2017 m. rugsėjisPatiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: moksliniai tyrimai, farmacijos naujienos, vaistų agentūros, epilepsija, farmacija, natrio valproatas, vaistai

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Medicinos naujienos
Ciberžolė gydo tris ligas: depresija, astma, egzema bei...

Pastaruoju metu visur mirga antraštės apie stebuklingas ciberžolės galias ir jos naudą sveikatai, šis prieskonis vadinamas na...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip sumažinti kraujospūdį per 5 minutes, be vaistų...

Labai paprastas ir veiksmingas būdas! Natūralus veiksmingas būdas, kurį naudoja kinų medicina sumažinant aukštą kraujospūdį p...

Medicinos naujienos
Prostatos gydymo šešėlinė pusė...

Šiame straipsnyje apibendrinta vertinga, kiekvienam vyrui reikšminga informacija apie tradicinius gydymo metodus ir įvairias alt...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip paruošti imbiero vandenį nuo migrenos, rėmens, sąn...

Kaip paruošti imbiero vandenį nuo migrenos, rėmens, sąnarių ir raumenų skausmo gydymui! Labai veiksminga priemonė! Geriau nei n...