Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Balandžio » 19

Buvo slepiamas vaistų nuo epilepsijos šalutinis poveikis

Institucijos, kurios kontroliuoja vaistų paleidimą į rinką, žinojo, kad vienas iš vaistų nuo epilepsijos gali sukelti vaikui patologijas, jei jo motina vartoja jų nėštumo metu, bet tylėjo apie tai 40 metų, - tokia išvada padaryta apžvalgoje apie medikamento saugumą.

farmacija, natrio valproatas, epilepsija, vaistai, vaistų agentūros

Nuo tada, kai buvo pradėta prekiauti natrio valproatu (o tai buvo 1973 metais), Didžiojoje Britanijoje gimė apie 20 tūkst. kūdikių su patologijomis, kurių motinos vartojo minėto vaisto (prekyboje būna pavadinimais Epilim ir Depakote).

Jei vaikas, dar būdamas motinos įsčiose, buvo veikiamas valproatu, esama 10 proc. rizikos, kad jam susiformuos fizinės patologijos, ir 40 proc. rizikos, kad jis vėliau turės pažintinių problemų, pvz., sirgs autizmu arba jam bus sunku mokytis.

farmacija, natrio valproatas, epilepsija, vaistai, vaistų agentūros

Medikamento gamintojas Sanofi ir vaistų apyvartos priežiūros institucijos slėpė riziką, nes esą nenorėjo kelti „betikslio aliarmo", buvo kalbėta per Europos vaistų agentūros (angl. EMA) posėdį. Šios agentūros vaistų saugos komitetas išsiuntinėjo gydytojams įspėjamąjį laišką, kad medikamentas gali kelti grėsmę būsimam kūdikiui, bet nutarė, kad to nereikia nurodyti vaistų pakuotės lapelyje, kad „nebūtų jokios galimybės patiems pacientams pamatyti šią informaciją".

Moterys vis dar nesuvokia pavojaus, kokį kelia natrio valproato vartojimas nėštumo metu. Tyrimas, kuriame dalyvavo 2000 epilepsija sergančių moterų, atskleidė, kad 68 proc. jų to nežinojo, nors ir Medicinos produktų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra (angl. MHPRA), kuri buvo įsteigta vietoj Vaistų saugos komiteto, jau 2016 metais sukūrė informacinę medžiagą pacientams ir gydytojams.

The Guardian, 2017 m. rugsėjis

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.04.2020 laikas 17:48 Kokie vitaminai gali kovoti prieš vėžį?
Kai kurių gyventojų ir alternatyviosios medicinos šalininkų teigimu, ilgas junginių, turinčių priešvėžinį poveikį, sąrašas turėtų būti papildytas vitaminais. Panalizuokime šiuo požiūriu populiariausias maistines medžiagas....

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 16:03 Sakai – Natūralus Maisto Papildas
Garsusis senovės gydytojas ir filosofas Avicena daugelyje savo receptų minėjo sakų gydomąsias savybes. Savo moksliniuose traktatuose jis rašė, kad sakai stiprina kūną, skatina tulžies skyrimąsi, gerina regėjimą ir klausą....

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 14:49 Ilgiausiai išliekantis maistas – ką valgytume, jei įvyktų apokalipsė?

Kas būtų, jei civilizacija – tokia, kokią turime dabar – rytoj išnyktų? Ar maistas, kurį šiandien valgome, galėtų išsilaikyti taip ilgai, kad jį tolimoje ateityje atrastų archeologai? Ir jei taip – ar tas maistas dar būtų valgomas? Šiame straipsnyje sužinosite apie tai, koks val...

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 13:42 KoronaVirusas. Kieno Tai Darbas? - Elito Evakuacija Dėl Klimato 2 Dalis

Tai, prieš tai mes kalbėjome, kad koronavirusai iš esmes nėra baisūs, jei kalbam iš medicinos pusės. Vienintelis, kad gali nuo jo nukentėti, tai tie žmonės kurie turi silpną imunitetą. Mes galime pastebėti, kad daugiausia šiuo virusi yra užsikrėtę tai senesnio amžiaus žmonės, arba visai jauni vai...

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 19:56 Veido Valymas Procedūrą Namuose
Pabandykime veidą valyti namuose, neišėjus iš namų. Tik keli ingredintai ir jūsų veidas, bus daug šveisensi ir grąžesnis. Šią kaukę išbandė visos mano draugės, aš taip pat! Mes sužavėtos, rekomenduojame ir jums.

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 18:17 KoronaVirusas. Kieno Tai Darbas? - Epideminė Grėsmė 1 Dalis

Labai įdomu pažvelgti, kokios priemonės naudojamas, prieš koronavirusą ir iš kur jis iš viso atsirado, ir dėl ko visa tai buvo daroma. Jūs turite savo versija, o aš papasakosiu kitą versiją. Taigi...

Skaityti daugiau