Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2018 » Balandžio » 19

Buvo slepiamas vaistų nuo epilepsijos šalutinis poveikis

Institucijos, kurios kontroliuoja vaistų paleidimą į rinką, žinojo, kad vienas iš vaistų nuo epilepsijos gali sukelti vaikui patologijas, jei jo motina vartoja jų nėštumo metu, bet tylėjo apie tai 40 metų, - tokia išvada padaryta apžvalgoje apie medikamento saugumą.

farmacija, natrio valproatas, epilepsija, vaistai, vaistų agentūros

Nuo tada, kai buvo pradėta prekiauti natrio valproatu (o tai buvo 1973 metais), Didžiojoje Britanijoje gimė apie 20 tūkst. kūdikių su patologijomis, kurių motinos vartojo minėto vaisto (prekyboje būna pavadinimais Epilim ir Depakote).

Jei vaikas, dar būdamas motinos įsčiose, buvo veikiamas valproatu, esama 10 proc. rizikos, kad jam susiformuos fizinės patologijos, ir 40 proc. rizikos, kad jis vėliau turės pažintinių problemų, pvz., sirgs autizmu arba jam bus sunku mokytis.

farmacija, natrio valproatas, epilepsija, vaistai, vaistų agentūros

Medikamento gamintojas Sanofi ir vaistų apyvartos priežiūros institucijos slėpė riziką, nes esą nenorėjo kelti „betikslio aliarmo", buvo kalbėta per Europos vaistų agentūros (angl. EMA) posėdį. Šios agentūros vaistų saugos komitetas išsiuntinėjo gydytojams įspėjamąjį laišką, kad medikamentas gali kelti grėsmę būsimam kūdikiui, bet nutarė, kad to nereikia nurodyti vaistų pakuotės lapelyje, kad „nebūtų jokios galimybės patiems pacientams pamatyti šią informaciją".

Moterys vis dar nesuvokia pavojaus, kokį kelia natrio valproato vartojimas nėštumo metu. Tyrimas, kuriame dalyvavo 2000 epilepsija sergančių moterų, atskleidė, kad 68 proc. jų to nežinojo, nors ir Medicinos produktų ir sveikatos priežiūros produktų reguliavimo agentūra (angl. MHPRA), kuri buvo įsteigta vietoj Vaistų saugos komiteto, jau 2016 metais sukūrė informacinę medžiagą pacientams ir gydytojams.

The Guardian, 2017 m. rugsėjis

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau