Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (407) Komentarų: (0) (13.10.2017 - 13:51)

Įspėja dėl vaisiaus patologijų, kurias gali sukelti vaistai nuo epilepsijos

Jaunos moterys ir nėščiosios įspėjamos nevartoti vaisto nuo epilepsijos valproato, kuris rinkoje parduodamas pavadinimais Epilim, Depakine, Depakote ir Stavzor, nes esama dideles rizikos, kad jis gali sukelti vaisiaus patologijas. Vien Prancūzijoje konstatuota, kad 4100 vaikų turi „sunkių raidos nukrypimų".

Nors faktas, kad valproatas kelia patologijų riziką, buvo žinomas jau nuo XX amžiaus devintojo dešimtmečio, vaistų priežiūros institucijos delsdavo imtis priemonių, ir kai kurios vaistų aukos tvirtina, kad vaistų gamintojas taip pat nėra aiškiai įspėjęs visuomenės apie riziką.

Prancūzijos vaistų apyvartą prižiūrinti institucija - Nacionalinė medikamentų saugumo agentūra (L'Agence nationole de sėcuritė du mėdicament et des produits de santė) - konstatavo, kad dėl šio medikamento su sunkiais defektais, pvz., spina bifida, įgimtomis širdies ir genitalijų patologijomis, gimė 2150-4100 vaikų. Be to, naujagimiams, kurių motinos nėštumo metu gerdavo šio vaisto, buvo didesnė autizmo ir kitų raidos problemų rizika.

„Tyrimas patvirtina valproato vartojimo teratogeninį (įgimtas patologijas sukeliančias) poveikį", - prie tokios išvados priėjo agentūros mokslinis direktorius Mahmoudas Zureikas.

Kai kurios šeimos, turinčios vaikų su įgimtomis patologijomis, padavė vaistų gamintoją į teismą, tvirtindamos, kad įspėjimai dėl galimos rizikos nebuvo pakankamai rimti.

Valproatas išrašomas asmenims, kurie serga bipoliniais sutrikimais ar epilepsija, gydyti. Bipoliniais sutrikimais sergančioms moterims grėsme pagimdyti vaiką su įgimtomis patologijomis buvo mažesnė nei toms, kurios sirgo epilepsija, tačiau rizika vis tiek buvo 2 kartus didesnė nei moterims, kurios nevartojo šio vaisto.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: valproatas, farmacija, epilepsija, vaistai, patologija, moksliniai tyrimai

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar