Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (410) Komentarų: (0) (19.04.2018 - 20:10)

Antidepresantai didina pirmalaikės mirties riziką

Antidepresantai padidina ne tik savižudybės grėsmę. Žmonėms, kurie geria šiuos vaistus, kyla 33 proc. didesnė rizika mirti dėl bet kokios priežasties, tarkime, nuo infarkto, insulto ar kurio nors organo nepakankamumo.

farmacija, antidepresantai, mirties rizika, farmacijos naujienos

Daugumai organų, tarp jų širdžiai, inkstams, plaučiams ir kepenims, funkcionuoti reikalingas serotoninas - cheminė medžiaga, kurią antidepresantai slopina.

Vidutiniškai aštuntadalis amerikiečių vartoja SSRI (selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių), ir jiems gali kilti didesne pirmalaikės mirties rizika, - taip tvirtina tyrėjai iš Kanados Makmasterio universiteto (McMaster University), kur mokslininkai iš naujo peržiūrėjo anksčiau paskelbtus tyrimus, kuriuose dalyvavo tūkstančiai žmonių.

Vadovaujantysis tyrėjas dr. Paulas Andrewsas prisipažino, kad mokslininkams šie rezultatai kelia tikrai didelį nerimą. Jie verčia susimąstyti, kad negalima skirti antidepresantų, tiksliai nežinant, kaip jie veiks organizmą.

Antidepresantai visai nėra „gyvybės gelbėtojai", nes joks teigiamas efektas negali atsverti padidėjusios mirties rizikos. „Manau, kad žmonės gerokai mažiau pageidautų vartoti šių medikamentų, jei suvoktų, kiek nedaug žinoma apie jų įtaką kitiems organams, ne tik smegenims. Tai, ką žinome dabar, rodo didelę pirmalaikės mirties riziką", - sakė kita tyrėja Marta Maslej.

Paradoksalu, bet šie vaistai ne tokie pavojingi asmenims, kurie jau serga širdies liga ar cukriniu diabetu. Be to, SSRI skystina kraują, o tai naudinga kardiovaskulinėmis ligomis sergantiesiems. Savo ruožtu kitiems žmonėms iš antidepresantų galėtų būti daugiau žalos nei naudos.

Psychother Psychosom, 2017; 86:268-282Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: farmacija, moksliniai tyrimai, antidepresantai, mirties rizika, farmacijos naujienos, vaistai

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Ką žinote apie gydomasias sidabro savybės...

Visi gamtos turtai apdovanoti visatos energija. Vienų ji silpnesnė, kitų – stipresnė. Štai metalai ir akmenys tinka net...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Vienuolyno gydomosios priemonės: natūralus antibiotikas...

Šis netikėtinas receptas nuo viduramžių Europos, vieno garsaus vienuolyno. Bėgant metams, šis receptas tapo neatsiejamas natū...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Ausų gydymas natūraliais būdais...

Jei jūs kada nors patyrėte skausmą ausyse, tuomet turėtumėte žinoti, kad tai yra labai skausminga. Manoma, kad ausies skausmas y...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Išvalykite kūną nuo parazitų ir sumažink riebalų nusėdi...

Dauguma iš mūsų tikrai mėgsta saldumynus, tačiau liūdna tiesa yra ta, kad cukrus turi neigiamą poveikį mūsų sveikatai. Pernelyg...