Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Balandžio » 19

Antidepresantai didina pirmalaikės mirties riziką

Antidepresantai padidina ne tik savižudybės grėsmę. Žmonėms, kurie geria šiuos vaistus, kyla 33 proc. didesnė rizika mirti dėl bet kokios priežasties, tarkime, nuo infarkto, insulto ar kurio nors organo nepakankamumo.

farmacija, antidepresantai, mirties rizika, farmacijos naujienos

Daugumai organų, tarp jų širdžiai, inkstams, plaučiams ir kepenims, funkcionuoti reikalingas serotoninas - cheminė medžiaga, kurią antidepresantai slopina.

Vidutiniškai aštuntadalis amerikiečių vartoja SSRI (selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių), ir jiems gali kilti didesne pirmalaikės mirties rizika, - taip tvirtina tyrėjai iš Kanados Makmasterio universiteto (McMaster University), kur mokslininkai iš naujo peržiūrėjo anksčiau paskelbtus tyrimus, kuriuose dalyvavo tūkstančiai žmonių.

Vadovaujantysis tyrėjas dr. Paulas Andrewsas prisipažino, kad mokslininkams šie rezultatai kelia tikrai didelį nerimą. Jie verčia susimąstyti, kad negalima skirti antidepresantų, tiksliai nežinant, kaip jie veiks organizmą.

Antidepresantai visai nėra „gyvybės gelbėtojai", nes joks teigiamas efektas negali atsverti padidėjusios mirties rizikos. „Manau, kad žmonės gerokai mažiau pageidautų vartoti šių medikamentų, jei suvoktų, kiek nedaug žinoma apie jų įtaką kitiems organams, ne tik smegenims. Tai, ką žinome dabar, rodo didelę pirmalaikės mirties riziką", - sakė kita tyrėja Marta Maslej.

Paradoksalu, bet šie vaistai ne tokie pavojingi asmenims, kurie jau serga širdies liga ar cukriniu diabetu. Be to, SSRI skystina kraują, o tai naudinga kardiovaskulinėmis ligomis sergantiesiems. Savo ruožtu kitiems žmonėms iš antidepresantų galėtų būti daugiau žalos nei naudos.

Psychother Psychosom, 2017; 86:268-282

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.04.2020 laikas 17:48 Kokie vitaminai gali kovoti prieš vėžį?
Kai kurių gyventojų ir alternatyviosios medicinos šalininkų teigimu, ilgas junginių, turinčių priešvėžinį poveikį, sąrašas turėtų būti papildytas vitaminais. Panalizuokime šiuo požiūriu populiariausias maistines medžiagas....

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 16:03 Sakai – Natūralus Maisto Papildas
Garsusis senovės gydytojas ir filosofas Avicena daugelyje savo receptų minėjo sakų gydomąsias savybes. Savo moksliniuose traktatuose jis rašė, kad sakai stiprina kūną, skatina tulžies skyrimąsi, gerina regėjimą ir klausą....

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 14:49 Ilgiausiai išliekantis maistas – ką valgytume, jei įvyktų apokalipsė?

Kas būtų, jei civilizacija – tokia, kokią turime dabar – rytoj išnyktų? Ar maistas, kurį šiandien valgome, galėtų išsilaikyti taip ilgai, kad jį tolimoje ateityje atrastų archeologai? Ir jei taip – ar tas maistas dar būtų valgomas? Šiame straipsnyje sužinosite apie tai, koks val...

Skaityti daugiau

07.04.2020 laikas 13:42 KoronaVirusas. Kieno Tai Darbas? - Elito Evakuacija Dėl Klimato 2 Dalis

Tai, prieš tai mes kalbėjome, kad koronavirusai iš esmes nėra baisūs, jei kalbam iš medicinos pusės. Vienintelis, kad gali nuo jo nukentėti, tai tie žmonės kurie turi silpną imunitetą. Mes galime pastebėti, kad daugiausia šiuo virusi yra užsikrėtę tai senesnio amžiaus žmonės, arba visai jauni vai...

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 19:56 Veido Valymas Procedūrą Namuose
Pabandykime veidą valyti namuose, neišėjus iš namų. Tik keli ingredintai ir jūsų veidas, bus daug šveisensi ir grąžesnis. Šią kaukę išbandė visos mano draugės, aš taip pat! Mes sužavėtos, rekomenduojame ir jums.

Skaityti daugiau

06.04.2020 laikas 18:17 KoronaVirusas. Kieno Tai Darbas? - Epideminė Grėsmė 1 Dalis

Labai įdomu pažvelgti, kokios priemonės naudojamas, prieš koronavirusą ir iš kur jis iš viso atsirado, ir dėl ko visa tai buvo daroma. Jūs turite savo versija, o aš papasakosiu kitą versiją. Taigi...

Skaityti daugiau