Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (742) Komentarų: (0) (19.04.2018 - 20:10)

Antidepresantai didina pirmalaikės mirties riziką

Antidepresantai padidina ne tik savižudybės grėsmę. Žmonėms, kurie geria šiuos vaistus, kyla 33 proc. didesnė rizika mirti dėl bet kokios priežasties, tarkime, nuo infarkto, insulto ar kurio nors organo nepakankamumo.

farmacija, antidepresantai, mirties rizika, farmacijos naujienos

Daugumai organų, tarp jų širdžiai, inkstams, plaučiams ir kepenims, funkcionuoti reikalingas serotoninas - cheminė medžiaga, kurią antidepresantai slopina.

Vidutiniškai aštuntadalis amerikiečių vartoja SSRI (selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių), ir jiems gali kilti didesne pirmalaikės mirties rizika, - taip tvirtina tyrėjai iš Kanados Makmasterio universiteto (McMaster University), kur mokslininkai iš naujo peržiūrėjo anksčiau paskelbtus tyrimus, kuriuose dalyvavo tūkstančiai žmonių.

Vadovaujantysis tyrėjas dr. Paulas Andrewsas prisipažino, kad mokslininkams šie rezultatai kelia tikrai didelį nerimą. Jie verčia susimąstyti, kad negalima skirti antidepresantų, tiksliai nežinant, kaip jie veiks organizmą.

Antidepresantai visai nėra „gyvybės gelbėtojai", nes joks teigiamas efektas negali atsverti padidėjusios mirties rizikos. „Manau, kad žmonės gerokai mažiau pageidautų vartoti šių medikamentų, jei suvoktų, kiek nedaug žinoma apie jų įtaką kitiems organams, ne tik smegenims. Tai, ką žinome dabar, rodo didelę pirmalaikės mirties riziką", - sakė kita tyrėja Marta Maslej.

Paradoksalu, bet šie vaistai ne tokie pavojingi asmenims, kurie jau serga širdies liga ar cukriniu diabetu. Be to, SSRI skystina kraują, o tai naudinga kardiovaskulinėmis ligomis sergantiesiems. Savo ruožtu kitiems žmonėms iš antidepresantų galėtų būti daugiau žalos nei naudos.

Psychother Psychosom, 2017; 86:268-282

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar