Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (941) Komentarų: (0) (12.05.2018 - 21:40)

Paprastas vaistas nuo peršalimo stabdo vėžio raidą

Kas gi galėjo pagalvoti! Paprastas medikamentas, kurį vaistinėse galima nusipirkti peršalimo simptomams malšinti, gali sulėtinti vėžio plitimą. Prie tokių išvadų priėjo britų ir amerikiečių tyrėjai.

moksliniai tyrimai, medicinos naujienos, vaistai, vežys

Šis preparatas, N-acetilcisteinas, kuris sumažina edemą ir malšina nemalonius peršalimo simptomus, be to, ir neleidžia augti jungiamojo audinio vėžinėms ląstelėms, konkrečiai - stromoms.

Stromos dalyvauja vėžio plitimo procese, nes jose esama specialių baltymų nešiklių, kurie iš aplinkinių ląstelių tiekia vėžinėms ląstelėms energiją (ypač laktatą).

Anglijos Salfordo universiteto (University of Salford) tyrėjai konstatavo, kad medikamentai su N-acetilcisteinu sumažina šių nešiklių ląstelių skaičių 80 proc., taip uždarant vėžinių ląstelių energijos gavimo šaltinį.

Per laboratorinius eksperimentus vaistai nuo peršalimo buvo bandomi su krūties vėžio ląstelėmis, ir tyrėjai nustatė beveik visišką nešiklių genų skaičiaus sumažėjimą.

Tokius pačius neįprastinius rezultatus mokslininkai nustatė ir 12-ai moterų, kurios laukė krūties vėžio operacijos.

Moterims 3 savaites buvo duodama maksimali vaistų dozė, o prieš ir po to daroma biopsija. Tyrimai parodė, kad baltymų nešiklių skaičius buvo sumažėjęs 80 proc. Tai beveik visiškai sustabdė krūties vėžio augimą ir tolesnį plitimą, taip pat padarė naviką ne tokį agresyvu.

Didelis baltymų nešiklių skaičius liudija, kad vėžys gali būti mirtinas.

Tokios neįtikėtinai efektyvios ir netoksiškos chemoterapijos alternatyvos atradimas, tyrėjų nuomone, yra „didžiulis žingsnis pirmyn".

Semin Oncol, 2017; doi: 10.1053/j.seminoncol.2017.10.001

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: vežys, vaistai nuo vėžio, medicinos naujienos, vaistai, moksliniai tyrimai
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar