Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (541) Komentarų: (0) (13.05.2018 - 19:27)

Arsenas nedidelėmis dozėmis naikina mirtiniausią smegenų vėžio formą

Arseno nuodingumas priklauso nuo dozės - šią prielaidą tyrėjai dar kartą patvirtino įrodydami, kad nedideliu kiekiu arseno galima kovoti su viena agresyviausių smegenų vėžio formų.

moksliniai tyrimai, medicinos naujienos, arsenas naikina vėžį, arsenas

Arseno trioksidas jau daug metų taikomas retai pasitaikančiai kraujo vėžio formai gydyti, tačiau juo taip pat galima gydyti asmenis, kurie serga daugiaforme glioblastoma - sunkiausia ir labiausiai paplitusia smegenų naviko forma.

Vidutinė numatoma būsimo gyvenimo trukmė žmonėms, kuriems diagnozuota minėta liga, yra tik 15 mėnesių, tačiau JAV Šiaurės Vakarų universiteto Feinbergo medicinos mokyklos (Feinberg School of Medicine, Northwestern University) tyrėjai nustatė, kad arsenas gali pailginti šį laiką net 4 kartus.

Palyginti su dauguma tradicinių vėžio gydymo metodų, arseno didžiausias pranašumas yra gebėjimas kirsti kraujo-smegenų barjerą, tad jis yra efektyvesnis už bet kurį kitą tyrėjų analizuotą gydymo metodą. Reikia pasakyti, kad mokslininkai tyrinėjo daugiau nei 650-ies įvairių medžiagų antivėžinį potencialą.
Mol Cancer Res, 2017; doi: 10.1158/1541-7786.MCR-17-O397

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar