Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 4

Pragaištingas Tiltas: Koks Logiškiausias Paaiškinimas?

Škotijoje yra tiltas, kurį daugelis vadina „savižudžių“ tiltu. Ne, jis traukia ne gyvenimu nusivylusius ar depresija sergančius žmones, o šunis. Teigiama, kad nuo šio tilto nušoko daugybė keturkojų mūsų draugų. Dalis jų šuolį išgyveno, tačiau dešimtims šuniukų nepasisekė, rašo „The New York Times“.

Kuo šis tiltas ypatingas ir ar tikrai šunims ant jo pasimaišo protas?

1895 m. pastatytas Overtouno tiltas jau pramintas „savižudžių šunų“ tiltu. Vietos gyventojai pasakoja, kad nuo šio tilto nušoko daugybė šunų. Natūralu, kad buvo sukurta pasakojimų apie vaiduoklius, kurie pradeda vaidentis šunims, dvasias, kurios gyvena tarpeklyje ir ieško naujų augintinių.

Pragaištingą tiltą 1895 metais liepė pastatyti vietinės parapijos kalvinistų pastorius. Viktorijos laikų tiltas buvo nutiestas 15 metrų virš Overtouno upės.

Netoli Milton kaimo stovintis arkinis Viktorijos laikų tiltas tapo mažiausiai 50 šunų mirties vieta. Nuo 1950 iki 1960 metų nuo šio tilto dėl kažkokių priežasčių į vandenį nušoko maždaug 50 šunų ir net tie, kurie išgyveno, rodėsi, kad nori nušokti dar kartą.

Visgi tai vaizdingi pasakojimai, o koks galėtų būti logiškesnis ir mokslo žiniomis grindžiamas atsakymas, paaiškinantis šio tilto fenomeną?

Dabartinis Overtouno dvaro šeimininkas Bobas Hillas pasiūlė realistiškesnį paaiškinimą. Jo teigimu, šunis suvilioja unikalūs kvapai, sklindantys iš po tilto.

Šunys užuodžia audinių ar kitų žinduolių skleidžiamą kvapą, užšoka ant tilto atbrailos, kuri yra smailėjančios fomos, ir nukrenta“, – aiškino jis.

Šunys, Tiltas, Škotija, Audinės, Overtouno tiltas

Dažniausiai šunys nuo tilto nušokdavo giedromis dienomis, kai būdavo palankiausios oro sąlygos specifiniam audinių kvapui sklisti. Drėgnomis dienomis jų kvapas sklinda daug silpniau.

Norėdamas įsitikinti tokių teiginių teisingumu, gyvūnų elgseną tyrinėjantis mokslininkas Davidas Sandsas atliko eksperimentą, kurio metu stebėjo šunų reakciją į pelių, voverių ir audinių skleidžiamus kvapus. Šunis labiausiai domino ir keistai elgtis priversdavo būtent audinių skleidžiamas kvapas.

Tačiau audinės gyvena daugybės Škotijos upių pakrantėse, kyla klausimas, kodėl šunys taip dažnai nešokinėja nuo kitų tiltų. Be to, su audinių kvapo teorija nesutinka ir vietos medžiotojai, kurie aiškina, kad šiose vietovėse audinių yra gana mažai.

Pasak mokslininko, šio tilto architektūra yra gana unikali – tilto sienos neleidžia šunims matyti, kas yra už jų, o užšokę ant jų šunys gali tiesiog neišlaikyti pusiausvyros.

Visgi kol kas oficialios institucijos, besirūpinančios augintinių gerove, nepateikė oficialaus paaiškinimo, kodėl šis tiltas pasiglemžė daugybės keturkojų gyvybes.

Publikuoja lrt.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.01.2020 laikas 15:42 Prieš 120 mln. metų gyvenęs „šokantis drakonas“ padeda įminti plunksnuotų dinozaurų mįslę
Prieš maždaug 120 mln. metų vienoje Kinijos provincijoje gyveno dinozauras, kurį šiandien mokslininkai vadina „šokančiu drakonu“. Nedidelio ir plunksnuoto dinozauro fosilijos atradimas padeda mokslininkams geriau suprasti dinozaurų ir paukščių ryšį, skelbia CNN....

Skaityti daugiau

22.01.2020 laikas 15:27 Pirmą kartą aptiktas asteroidas Veneros orbitos viduje

Dauguma Saulės sistemos asteroidų skrieja tarp Marso ir Jupiterio orbitų, Asteroidų žiede. Bet jų yra ir kitur – ne vieną dešimtmetį atidžiai ieškoma artimų žemei objektų, t.y. tokių, kurių orbitos labai priartėja ar net kerta mūsų planetos orbitą.

...

Skaityti daugiau

22.01.2020 laikas 15:08 Ką iš tiesų reiškia sapnai ir sapnuose matomi simboliai?
Pabundate apsipylęs prakaitu ir pašėlusiai plakančia širdimi – prireikia kelių sekundžių suvokimui, kad ne, jūs nebėgote į pokalbį dėl naujo darbo prisidengęs tik vonios rankšluosčiu.

Skaityti daugiau

22.01.2020 laikas 08:41 O kas jei ateityje visi gyventume grybuose?

Medis ir betonas – tolimos praeities atgyvenos. Visas šiuolaikiškas miestas – mokyklos, parduotuvės, ligoninės ir visi kiti pastatai – yra gyvi, nuolat augantys, mirštantys ir regeneruojantys grybai

...

Skaityti daugiau

21.01.2020 laikas 22:21 Smegenų kraujagyslių valymas juodų kmynų aliejumi: paprastas receptas

Rytuose, apie juodąjį kmyną sako: „Gydo viską, išskyrus mirtį“... Mes siūlome veiksmingą ir paprastą priemonę, skirta valyti smegenų kraujagysles.

Skaityti daugiau