Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Civilizacijos Paslaptys » 2019 » Gruodžio » 13

Ritualinės Jėgos Koptų Knyga

Mokslininkai iššifravo senovinę egiptiečių knygą, kurioje sudėti maldų ir užkeikimų tekstai. Knygą buvo pavadinta „Ritualinės jėgos žinynas“. Be viso kito, knygoje yra užkalbėjimų meilės kerams, demonams išvaryti ir „juodajai geltai“ (ta liga gali baigtis mirtimi) gydyti. Pergamentiniam kodeksui, parašytam koptų kalba, yra maždaug 1300 metų.

Makkuro ir Sidnėjaus universitetų mokslininkai Malkolmas Čoutas (Malcolm Choat) ir Janas Gardneris (Iain Gardner) leidinio “A Coptic handbook of Ritual Power” (Brepols, 2014) pratarmėje rašė:

Tai 20 puslapių pergamentinis kodeksas, kuriame yra ritualinių apeigų žinynas. Senovinė knyga prasideda “nuo ilgų maldų serijos, jas keičia piešiniai ir “jėgos žodžiai””. Knygoje taip pat randama daug užkalbėjimų, kurie skirti piktoms dvasioms išvaryti, ligoms gydyti, taip pat prisikviesti sėkmę meilėje ir komercijoje.

Koptų knygą, Religija, Istorija, senovės Egiptas, užkalbėjimų knyga

Pavyzdžiui, norint pajungti ką nors savo valiai, reikia perskaityti magiškąją formulę virš dviejų vinių, paskui įkalti jas į durų staktą kairėje ir dešinėje.

Mokslininkai mano, kad kodeksas gali siekti VII-VIII amžių. Tais laikais dauguma egiptiečių buvo krikščionys. Knygoje daug kartų minimas Jėzus. Kai kurios maldos galimai susiję su gnostine setiečių grupe. Setiečiai klestėjo Egipte pirmaisiais mūsų eros amžiais ir garbino Setą -trečiąjį Adomo ir Ievos sūnų. Viena malda kodekse vadinasi “Setas, Setas, Kristus gyvas”.

Kodekso pradžioje minimas dieviškasis vardas Bachtiova, kurio paaiškinimas lieka paslaptimi. “Dėkoju tau ir šaukiuosi tavęs, Bachtiova. Tu didis, nepalenkiamas keturiasdešimt ir devynių gyvačių rūšių valdovas”, -sakoma užkalbėjimų knygoje.

“Bachtiova yra dvilypė figūra, tai didi jėga ir materialaus kosmoso jėgų valdovas”, - pareiškė Čoatas ir Gardneris spaudos konferencijoje, skirtoje knygos sutiktuvėms.

Šaltiniai liudija, kad bažnyčios hierarchai setiečius laikė eretikais, ir VII amžiuje jie beveik visai išnyko.

Koptų knygą, Religija, Istorija, senovės Egiptas, užkalbėjimų knyga

Mokslininkai mano, kad kodeksas, kuris yra setiečių ir ortodoksinių krikščioniškų maldų mišinys, gali būti pereinamas dokumentas. Jis buvo parašytas iki tada, kai visos setiečių maldos buvo pašalintos iš maginių tekstų. Jie taip pat pastebi, kad yra ir kitų panašaus pobūdžio tekstų, bet juose mažiau setiečių ir daugiau ortodoksinių bruožų. Mokslininkai nuomone, maldų ir 27 užkalbėjimų kilmė yra įvairi, bet vėliau jie buvo sujungti, siekiant sukurti “ritualinės jėgos instrumentą”.

Kas naudojo kodeksą? Vienareikšmio atsakymo nėra. Tačiau tai nebūtinai turėjo būti vienuolis ar šventikas. Kalbos stilius leidžia spėti, kad knygą parašė vyras, bet ją galėjo naudoti ir moterys. Profesorius Malkolmas Čoatas: “Manau, kad ir ne tarp dvasininkų buvo žmonių, kurie naudojo magines praktikas, tačiau jų asmenybės nežinomos, nes jie nenorėjo, kad juos vadintų magais”.

Koptų knygą, Religija, Istorija, senovės Egiptas, užkalbėjimų knyga

Kodekso kilmė taip pat lieka paslaptimi. Makkuro universitetas nupirko jį 1981 metais iš Vienos antikvaro Maiklo Fakelmano, bet iš kur jis gavo tą kodeksą, liko neaišku. Rašto stilius rodo, kad knyga gali būti kilusi iš Aukštutinio Egipto. Ji galėjo būti parašyta Hermopolio apylinkėse. Šiuo metu kodeksas saugomas Makkuro universiteto Senųjų kultūrų muziejuje.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
13.08.2022 laikas 22:07 CDC pagaliau pripažino "asmenų" teisę rinktis savo sveikatą - daugiau jokių priverstinių kovidų skiepų ar karantinų

Naujos JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) gairės padarė galą privalomam skiepijimui nuo Wuhan koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" - bent jau CDC atžvilgiu.

Skaityti daugiau

13.08.2022 laikas 21:34 8 svarbiausios vėžio priežastys, apie kurias greičiausiai dar NEŽINOTE
Neįtikėtina, bet milijardai žmonių visame pasaulyje mano, kad vėžiu susergama dėl genetinio polinkio arba tiesiog nesiseka. Tada, jam susirgus, jie mano, kad vienintelis šansas jį įveikti yra operacija, chemoterapija ir spindulinis gydymas...

Skaityti daugiau

13.08.2022 laikas 21:04 CŽV vadovas: ‘Mes nužudysime Trumpą, jei jis bus pripažintas kaltu’

Buvęs CŽV ir NSA direktorius Michaelas Haydenas (Michael Hayden) pažadėjo, kad Donaldui Trumpui (Donald Trump) bus įvykdyta egzekucija, jei jis bus pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau