Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Suaugusiems » 2018 » Lapkričio » 14

Seksualinio potraukio kalendorius

Gamtoje dauguma žinduolių patelių seksualinį alkį jaučia vos 1–2 kartus per metus, kai būna vaisingos ir gali susilaukti palikuonių. Žmonių pasaulyje viskas kiek kitaip. Nors moterys gali pastoti visus metus, tačiau ne per visas menstruacijų ciklo dienas. Tai taip pat lemia jų seksualumą. Kaipgi jis kinta?

Trumpai apie menstruacijų ciklą

Menstruacijų ciklas – tai periodiškas reiškinys, moters organizme vykstantis maždaug kas mėnesį. Jis susijęs su hormonų pusiausvyros kaita organizme, todėl lemia vaisingumą ir seksualumą. Pirmoji ciklo diena laikoma pirmąja menstruacijų diena. Vidutiniškai ciklas trunka 28 d., bet normaliu laikomas 21–35 d. Išskiriamos trys jo fazės.

ciklo dienos, seksualumas, organizmas, hormonai

Folikulinė. Trunka 10–14 d., skaičiuojant nuo pirmos ciklo dienos. Valosi gimda, organizmas pradeda iš naujo ruoštis galimam nėštumui. Organizme išsiskiria hormonų, skatinančių folikulų brendimą kiaušidėse. Pamažu daugėja hormonų estrogenų. Fazės pabaigoje gimdos gleivinė atsinaujina, gimdos kaklelis atsiveria, suminkštėja, gaminasi vis vaisingesnių gleivių.

Ovuliacinė. Šisovuliacijos metas trunka 1–2 d. ir prasideda ciklo viduryje, t. y. 12–16 jo dieną. Subrendęs kiaušinėlis palieka kiaušides ir slenka gimdos link. Tuo metu estrogenų koncentracija būna didžiausia. Gimdos gleivinė išveša tiek, kad būna pasiryžusi priimti apvaisintą kiaušinėlį. Šiuo metu moteris tampa vaisingiausia.

Liuteininė. Prasideda po ovuliacinės fazės ir trunka iki ciklo pabaigos. Šios fazės trukmė – 10–16 d. Gimdos kaklelis pamažu sukietėja, nusileidžia ir užsiveria. Jo gaminamos gleivės būna nepalankios pastoti. Organizme daugėja hormono progesterono, lemiančio gimdos gleivinės vešėjimą. Jeigu moteris nepastoja, prasideda menstruacijos, kartu ir naujas ciklas.

Kada moterys seksualiausios?

1–7 ciklo dienos. Lytinių hormonų lygis organizme mažiausias, seksualinis troškimas menkas arba jo visai nėra. Valosi gimda, o 60 % moterų seksas per menstruacijas nepriimtinas. Organizmas itin jautrus, todėl seksas gali būti ne itin malonus. Jeigu vis dėlto nusprendžiama mylėtis, moterims priimtiniausias būna itin švelnus seksas.

8–14 ciklo dienos. Organizme pamažu daugėja estrogenų, padidėja libido. Moteris labiau pasitiki savimi, todėl ryžtasi įvairiems seksualiniams eksperimentams. Be to, puikiai kontroliuoja emocijas, žino, ko nori, ir nebijo to paprašyti partnerio. Seksas teikia didelį malonumą.

15–21 ciklo dienos. Pirmomis šio etapo dienomis estrogenų lygis pasiekia piką, moteris dega aistra. Nuotaika puiki, žaisminga. Geismas dvigubai stipresnis nei įprastai. Pasak olandų mokslininkų, šiuo metu seksas teikia kur kas didesnį malonumą. Tyrėjai atliko bandymą su 20 moterų, kurioms rodyti erotiniai filmai ir kartu specialia įranga matuota, kiek į jų genitalijas priplūsta kraujo. Daugiausia jo priplūsdavo per apytikslį ovuliacijos laiką. Vadinasi, tuomet galima patirti stipriausius orgazmus. Be to, šiomis ciklo dienomis moterys labiausiai linkusios savo seksualines fantazijas paversti realybe.

22–28 ciklo dienos. Seksualumas vis dar gana aukštas, bet koją intymiems žaidimams gali pakišti nepastovi nuotaika. Apie 90 % moterų šiuo metu kamuoja PMS simptomai. Būtent jie dažnai tampa seksualumo priešu. Dabar patenkinti moterį gali būti gana sunku, ji būna sudirgusi ir jautresnė negu įprastai. Vieną minutę gali šaltai atstumti vyrą, o kitą – pati jį vilioti.

Seksualumas pastojus

Šiuo metu moters organizme vyksta didžiuliai pokyčiai, viskas labai nepastovu, seksualinis potraukis labai priklauso nuo savijautos. Pirmojo nėštumo trimestro metu įprasti hormonų pokyčiai, padidėjęs jautrumas, daugelį moterų pykina, jos jaučiasi išsekusios, todėl intymūs žaidimai nerūpi. Maždaug 10 savaitę savijauta pagerėja, tuomet gali padidėti ir susidomėjimas seksu. Antrame nėštumo trimestre dėl greitesnės kraujotakos padidėja organizmo jautrumas, daugiau kraujo priplūsta ir į erogenines zonas, todėl seksualinė sueitis gali suteikti didesnį pasitenkinimą. Trečiojo trimestro pradžioje seksualinis apetitas dažniausiai vis dar būna gana didelis, organizmas jautrus, todėl patiriamas itin stiprus orgazmas. Nėštumo pabaigoje daugumai moterų tampa sunku judėti, jos greitai pavargsta, todėl lytinis gyvenimas nedomina. Kiekviena moteris jaučia skirtingus pojūčius, todėl ir pastojus seksualumas visoms pasireiškia nevienodai.

60 % moterų seksas per menstruacijas nepriimtinas.

Specialisto komentaras 

Psichoterapeutas, seksologas Olegas Lapinas

Vyrų organizme ciklinio svyravimo nėra, bet ir jų seksualinis apetitas nepastovus. Hormonas testosteronas, pažadinantis stipriosios lyties geismą, išsiskiria tamsiuoju paros metu. Didžiausias jo pikas būna ryte, o vėliau krinta. Visgi dauguma vyrų šį stebuklingą metą tiesiog pramiega. Nepatenkinę aistrų ryte dažnai tai bando kompensuoti vakare, prieš miegą. Tai patogus metas atsipalaiduoti po dienos darbų. Deja, partnerė tuo metu jau gali būti pavargusi, norėti miegoti.

Be paros ritmo vyro seksualumui daug įtakos turi jo amžius. Vos pradėjus lytinį gyvenimą seksualinis aktyvumas būna didžiausias. Mylimasi dažnai, be jokio ritmo. Po 1–2 m. seksualinis ritmas sulėtėja, vidutiniškai mylimasi 2 kartus per savaitę. Toks seksualinis rimtas išlieka 10–14 metų. 42–43 m. vyrams gali gerokai sumažėti testosterono lygis organizme. Tai lemia seksualinį atšalimą. Kai kurie sulaukę tokio amžiaus mylisi vos kartą per mėnesį arba net pusmetį. Moterų libido sulaukus 35–40 m. pasiekia piką, todėl partnerių seksualiniai poreikiai gali nesutapti. Šiuo metu vyrai gali pradėti abejoti savo vyriškumu, pradėti vartoti potenciją skatinančių medikamentų, domėtis jaunomis, labiau jaudinančiomis moterimis ir kt. Dažnai tai vadinama vidurio amžiaus krize. 50 m. vyrų seksualumas dar labiau slopsta, bet kurį laiką tai kompensuoja partnerės padidėjęs libido. Po menopauzės mažėja ir moters seksualumas, todėl partneriai gali mylėtis itin retai. Iš pradžių vyrą tai glumina, bet vėliau jis suvokia, kad tokie fiziologiniai pokyčiai yra normalūs. Kai kurios poros visiškai neužsiima seksu, bet jas sieja stiprus emocinis prisirišimas, todėl dėl lytinių santykių nebuvimo nesijaudina.

Naujienos

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2018-08-31 laikas 09:36 Receptai Prakaitavimą skatinantys vaistažolių mišiniai
Prakaitavimą skatina liaudies medicinoje, Prakaitavimą skatinantys vaistažolių mišiniai, receptai skatinantis prakaitavimą, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydy...

Skaityti daugiau

2020-01-30 laikas 08:50 Receptai Riešutų sviesto sausainiai

Visus ingredientus išmaišykite iki vientisos tirštos masės. Skardą išklokite kepimo popieriumi ir dėkite ant jos po gerą šaukštą tešlos. Suspauskite šakute. Sausainius kepkite 10 – 12 minučių iki 180 laipsnių įkaitintoje ...

Skaityti daugiau

2019-07-31 laikas 13:18 Receptai Sūrio paplotėliai su kefyru keptuvėje
Sūrio paplotėliai su kefyru receptas. Pašildytą iki 38 laipsnių kefyrą supilti į dubenį, dėti cukrų, druską ir sodą, permaišyti, palikti 5 min. Sudėti smulkiai sutarkuotą sūrį kartu su miltais į kefyro masę, užminkyti tešlą, iš pr...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-04 laikas 07:22 Kavos Tirščių Nauda Sode ir Namuose: 10 Praktinių Būdų

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kūrybiškai panaudoti kavos tirščius sode ir namuose, kokia jų nauda ir galimi trūkumai. Pasiruoškite atrasti ekologiškus sprendimus, kurie sutaupys pinigų ir suteiks jūsų kasdienybei natūralumo!

...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 18:24 NLO paslaptys: ar vyriausybės slepia tiesą apie ateivius?
Ar NLO yra tikra pas slapts, ar vyriausybės dezinformacija? Sužinokite apie nutekėjimus, politikų susidomėjimą ir galimas ateivių technologijas!

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:45 Vaikų auklėjimas: kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą
Kaip ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi? Sužinokite, kaip skatinti iniciatyvą, emocijų valdymą ir leisti vaikams būti savimi! Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsime jums suprasti, kaip ugdyti vaikų savivert...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:32 Zodiako ženklai ir mokslas: kuriems vaikams mokykloje sekasi lengviausiai?
Kuriems Zodiako ženklams mokykloje sekasi lengviausiai? Sužinokite, kaip Liūto, Mergelės, Šaulio ir Ožiaragio vaikai pasiekia akademinę sėkmę! Pasitelkdami astrologinius įžvalgas, naujus pavyzdžius ir praktinius patarimus, padėsime tėvams ir mokytoja...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:08 Meilė – tai ne kančia: griauname mitus apie santykius
Meilė nėra kančia! Šiame straipsnyje griauname mitus apie santykius, dalinamės patarimais, kaip kurti sveiką partnerystę, ir aptariame, kodėl priklausomybė nėra meilė. Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsi...

Skaityti daugiau