Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 7

Spiritizmo istorija. Sero Viljamo Krukso Drama

Žmonės, besidomintys spiritizmo istorija, šį vardą yra tikrai girdėję. Šis žymus anglų mokslininkas XIX-ame amžiuje atsidūrė įvykių, susijusių su spiritizmu, sūkuryje ir savo autoritetu sustiprino bendraamžių tikėjimą šių keistų ir paslaptingų reiškinių realumu.

Viljamo Krukso globotinės pasirodymai

Apie šiuos pasirodymus galima paskaityti Daltono spiritizmo tyrinėtojų asociacijos sekretoriaus Tomo Blaitono straipsnyje, išspausdintame 1871 m. birželio 15 d. žurnale “Spiritualist”. Jame buvo pasakojama, kai vieno spiritizmo seanso metu autoriaus namuose buvo jo šeimos nariai ir keletas kaimynų. Seanso metu mediumas Florensė Kuk pakilo virš stalo ir “skraidė” aplink jį, veikiama nežinomų jėgų. Pats stalas tuo metu “šokinėjo j visas puses ir netgi atsitrenkė j židinį!”. Kito seanso metu atsitiko kažkas neįtikėtino: vėl judėjo baldai, o miss Kuk “buvo pusnuogė ir bendravo su dvasiomis raštu”!

Būtent po šio straipsnio F. Kuk tapo įžymia. Tiesa, vėliau išaiškėjo delikačios žinios apie tai, kad Blaitono asociaciją finansiškai rėmė lengvatikis biznierius iš Mančesterio Čarlzas Blekburnas. Specialiai jam buvo rengiami spiritizmo seansai, kuriuose dalyvaudavo mediumas F. Kuk ir į kuriuos būdavo kviečiami spiritizmo fanatai, tikintys mediumu ir padedantys jai atlikti savo pasirodymus.

Spiritizmo Istorija, Spiritizmas, istorinės asmenybės

Spiritizmo karštinė persikėlė į JAV

JAV kilo tikra spiritizmo karštinė. Ataskaitoje apie vieną spiritizmo seansą buvo pasakojama: “Dvasia lankstėsi prieš susirinkusiuosius ir keletą kartų pakartojo: “Juk tai aš! Juk tai aš!”. Tuo įsitikinti pakvietė jauną vyriškį. Jis atsistojo, priėjo prie užuolaidos, apkabino dvasią ir ją karštai pabučiavo! Po to tokiu pačiu būdu įsitikino kitas jaunas vyriškis, o po jo - ir jauna moteris. Po trumpai trukusios sumaišties iš už užuolaidos pasirodė nežinomas džentelmenas, kuris prisėdo prie tos pačios jaunos moters ir ją karštai pabučiavo”.

1872- ais metais seanso V.Krukso namuose metu Ketė King pareiškė, kad palaikys spiritinį kontaktą su Florensę Kuk dar trejus metus ir pasistengs per tą laiką pasirodyti prieš auditoriją materialaus kūno pavidalu. Praėjo maždaug metai, kol Ketė King įvykdė savo pažadą.

Visiška Materializacija

1873- ių m. rugpjūčio mėnesį Londono laikraštyje “Daily Tele-graph” buvo pranešta apie eksperimentą. Ketė King pasirodė apsirengusi baltais drabužiais, o Florensė Kuk tuo metu sėdėjo savo kabinete ant kėdės, surišta virvėmis, o mazgai buvo užantspauduoti. Namo šeimininkas keletą kartų nufotografavo Ketę, nors nuotraukos kėlė didžiules abejones jų autentiškumu. Auditorijoje irgi atsirado tokių abejojančių žiūrovų ir jie panoro, kad vienu metu pasirodytų ir mediumas, ir jos iškviesta dvasia.

Nors tai ir labai keista, tačiau tokiam patikrinimui energingai pasipriešino seanse dalyvavę V.Krukso šalininkai.

Spiritizmo Istorija, Spiritizmas, istorinės asmenybės

1873-ių m. gruodžio 9 d. seanse įvyko nemalonus incidentas, kurį sukėlė įtarimai, kad mediumas ir materializavusi dvasia stebėtinai panašios viena į kitą. Vienas seanso žiūrovas, Viljamas Volkmanas, pasipiktinęs įtariama apgaule, bandė sulaikyti Ketę King ir tvirtai ją sugriebė. Apginti dvasios puolė tie žiūrovai, kurie tikėjo viso to, kas vyksta, realumu. Prasidėjo visiškai nederantis anglų namams susistumdymas, kurio metu Volkmanui buvo nurauta dalis barzdos! Užpultoji dvasia išslydo iš užpuoliko rankų ir pasislėpė Florensės Kuk kabinete! Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad vėliau Volkmanas pasidavė kitų susirinkusiųjų nuomonei ir pripažino, kad Ketė buvo kita būtybė. Kai kurie kiti liudininkai tvirtino, kad Ketės King dvasia tarsi ištirpo ore, o Florensė Kuk ir toliau sėdėjo surišta ant kėdės, o anspaudai ant mazgų net nebuvo paliesti!

Mokslininko Argumentai

Seras Viljamas Kruksas neliko nuošalėje ginčų apie mediumo ir iškviestos dvasios tarpusavio panašumą. Kaip argumentus jis pateikė savo pastebėtus neatitikimus tarp abiejų būtybių. Mokslininkas tvirtino, kad Ketė King buvo 10-15 cm aukštesnė už Florensę Kuk. Be to, Ketės ausų speneliai nebuvo pradurti, o Florensė nešiojo auskarus. Taip pat jis tvirtino, kad Ketės buvo ilgesni pirštai ir platesnis veidas.

V. Kruksas taip rašė apie šį spiritizmo seansą: “Ketės kaklas buvo lygus, o Florensės - truputį grublėtas, ant jo buvo matomas šioks toks sutinimas. Dvasios plaukai buvo tamsūs, beveik juodi, kai tuo metu Florensės plaukai buvo aukso-kaštono atspalvio”.

Visiškai galima prielaida, kodėl mokslininkas taip entuziastingai palaikė Florensę Kuk ir vadino ją mediumu su dvasiomis, buvo tai, kad jis buvo susižavėjęs jauna moterimi. Tuo skaudžiau jam buvo išgirsti naujieną, kad 1874-ų metų birželį Florensė ištekėjo už jūreivio Edvardo Kornerio! Šis žmogus tikrai pasižymėjo jumoro jausmu, rimtu veidu žurnalistams pasakydamas, kad vedė dvejas moteris - Ketę King ir Florensę Kuk! Jis net nežino, kuri iš jų yra žemiškoji, o kuri dvasiškoji. Tik po Florensės mirties 1904-ais metais E.Korneris atgavo ramybę, paskubėdamas vesti jos seserį! Šaunusis jūreivis draugams teigė, kad dabar turi vieną žmoną.

Ketė King ir toliau pasirodydavo per spiritizmo seansus. 1930 -ais metais ją nufotografavo daktaras Glenas Hamiltonas Vinipege (Kanada).

Spiritizmo istorija su paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Parašyk savo nuomone komentaruose.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.04.2020 laikas 13:21 Kaukė Vietoje Botokso Namuose
Jūs manote, kad laikas išbandyti botoksą? Ištrinkite iš galvos šią mintį, nes ši nuostabi kaukė pašalins jūsų raukšles ir sustandins jūsų odą geriau nei botoksas. Beje nepamirškite ir apie naudojamas visas kenksmingas medžiagas....

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 11:47 Visame Izraelyje Iš Dangaus Krenta Dideli Pulkai Šikšnosparnių
Didžiuliai šikšnosparnių pulkai tiesiog miršta danguje ir krenta ant žemės. Ant žemės nukritę šikšnosparniai neturi jokių išorinių sužalojimo požymių, jie tiesiog miršta ore. Tokie baisūs įvykiai pastebimi visame Izraelyje, todėl žmonės baiminasi dėl pasaulio pabaigos ženklų....

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 10:02 Vyriausiasis Izraelio Rabinas Liepė Paruošti Iškilmingus Rūbus Mesijo (Messiah) Sutikimui
Šofaras – žydų ritualinis muzikos instrumentas, kurio naudojimo tradicijos siekia Mozės laikus. Anot, Vikipedijos, jis pučiamas per pamaldas per Roš Hašana / Jom hatrua (Žydų naujus metus), Jom Kipur (Teismo diena arba Atpirkimo dieną – dvasinio apsivalymo ir vilties diena) ir daugelyje kitų išskirt...

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 07:48 Breli Pond (Braley Pond) Anomalinė Zona
Nedidelė turistų stovykla“Braley Pond Campground“ prie nedidelio gražaus Breli tvenkinio Virdžinijos valstijos Ogasto apygardoje jau kelis dešimtmečius laikoma viena iš pačių anomaliausių vietų JAV. Šis nedidelis sausumos gabalėlis su keliomis laužavietėmis ir vietomis palapinėmis it magnetas trauki...

Skaityti daugiau

01.04.2020 laikas 07:11 Kinijos Miesto Legenda “Pusiaunakčio Autobusas 375”
Tai nutiko 1995 metų lapkričio 14 dieną Pekine. Viskas prasidėjo nuo to, kad pusiaunaktį autobuso stotelėje sėdėjo du žmonės - pagyvenusi moteris ir jaunas vaikinas. Belaukdami autobuso jie susipažino ir negarsiai kalbėjosi. Pagyvenusiai moteriai labai patiko tas tylus ir mandagus jaunuolis....

Skaityti daugiau

31.03.2020 laikas 17:36 Ar Asteroidas COVID-19 Gali Paslinkti Žemės Ašį?

Vienos šiuo metu labiausiais aptariamų temų yra susijusios su pasauline pandemija, tebėra populiari didžiulio asteroido priartėjimo prie žemės tema, dėl kurio ir sumanytas šis karantinas. O ši tema ir toliau populiarėja:

...

Skaityti daugiau