Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2020 » Kovo » 4

Slaptas žarnyno ryšys su smegenimis

Visos modernios ligos, įskaitant sąnarių ir raumenų skausmą, yra susijusios su virškinimo sistemos sutrikimais, tai sakytina ir apie reumatoidinį artritą.

1992 metais, kai žarnyne buvo iš naujo aptiktas neurome-diatorių tinklas, kuris funkcionuoja lygiai taip pat kaip paprasti neuronai, JAV Kolumbijos universiteto Medicinos centro (Columbia University Medical Center) profesorius Michaelas Gershonas, kuris vadinamas neurogastroenterologijos tėvu, pavadino šį fenomeną antrosiomis smegenimis. Nuo tada M. Gershonas ir kiti tyrėjai nustatė, kad žarnyno nervų sistema susideda iš maždaug 30 neuromediatorių ir daugybės neuronų, kurie ištisai prisitvirtinę prie 9 m ilgio virškinimo trakto. Jų skaičius yra šimtai milijonų -taigi, jų yra daugiau nei neuronų stubure ar periferinėje nervų sistemoje. Faktiškai tie patys genai, kurie dalyvauja formuojant sinapses tarp neuronų mūsų smegenyse, taip pat yra įtraukti ir kuriant sinapses vadinamosiose žarnyno smegenyse.

Visos modernios ligos, įskaitant sąnarių ir raumenų skausmą, yra susijusios su virškinimo sistemos sutrikimais. Tai taip pat galima sakyti apie autoimunines ligas, pvz., motorinių (judesių) neuronų ligą ir reumatoidinį artritą.

Per anksčiau atliktus tyrimus mokslininkai iš Kolumbijos universiteto Medicinos centro net demonstravo, kad hormonas, kuris išskiriamas iš žarnyno nervų sistemos, sugeba reguliuoti kaulų tankį ir sąveikauti su osteoporoze.

Australų imunologas Alanas Ebringeris iš Midlsekso ligoninės Londone (London҆s Middlesex Hospital) sieja ankilozinį spondilitą (artrito tipą, kuriam būdingas progresuojantis sąnarių sąstingis) su tam tikromis bakterijomis, kurios gyvena žarnyne ir minta angliavandeniais.

Todėl tiesiog pereidami prie dietos, kurioje mažai angliavandenių, daugelis žmonių gali išsivaduoti nuo ilgai juos varginusių sveikatos sutrikimų.

JAV mokslininkai Kalifornijos universitete Los Andžele (The University of California at Los Angeles) tyrė, kaip žmogaus mikrobiomas - milijardai bakterijų, kurių esama žarnyne, - komunikuoja su nervų sistemos ląstelėmis ir veikia mūsų emocijas ir nuotaiką.

Padauginkite žarnyno bakterijų skaičių su jų gebėjimu komunikuoti su žarnyno smegenimis ir pradėsite suvokti virškinimo sistemos vaidmenį kovojant su visų rūšių fizinėmis ligomis, tarp jų ir artritu.

Viena iš ilgo ir sveiko gyvenimo sąlygų susijusi su organizmo gebėjimu virškinti maistą. Kaip tik virškinimo sistema - skrandis ir žarnynas - atlieka svarbiausią darbą: viską, kas suvalgyta, paverčia energija ir maisto medžiagomis. Šis vyksmas itin sudėtingas, nes jame dalyvauja ištisa fermentų, rūgščių, naudingų bakterijų ir peptidų kariauna. Jei atsiranda kad ir mažiausia kliūtis ir sistema išeina iš rikiuotės, svarbu ją sutvarkyti, kad išsaugotume sveikatą.

Blogosios žarnyno bakterijos

Amerikiečių tyrėjai iš Cedars-Sinai medicinos centro Los Andžele nurodo, kad beveik tarp trečdalio asmenų, kurie serga dirgliosios žarnos sindromu ir daugiau nei dviejų trečdalių iš tų, kuriuos reguliariai vargina viduriavimas, žarnyne būna per daug prisiveisusių bakterijų. Tokioje būsenoje, kuri vadinasi disbakteriozė, bakterijos keičia organizmo metabolizmą ir imuninę sistemą, sukeldamos imuninės sistemos atsakomąją reakciją, kai ši atakuoja normalią žarnyno mikroflorą.1 Pasak mokslininkų, tai vadinama žarnyno padidinto laidumo sindromo (perforuojančių žarnų) ankstyva stadija.

Tokių sveikatos sutrikimų gali sukelti ir maisto netoleravimas, ir netgi trumpalaikis nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) vartojimas. Kai vaistų nuo skausmo vartojama ilgą laiką, žarnyne gali formuotis uždegimas ir padidėti žarnų sienelių laidumas. Yra ištirta: kai NVNU geria asmenys, kurie serga reumatoidiniu artritu ar osteoartritu, jų organizmuose (palyginti su sergančiaisiais osteoartritu, kurie šių vaistų nevartoja) būna padidėjusi antikūnų nuo Clostridium per-fringens bakterijų koncentracija, o tai ragina manyti, kad šiame procese dalyvauja taip pat ir bakterijų toksinai.4

Tai gali būti artrito priežastis, kai asmuo yra daug kartų vartojęs NVNU ir antibiotikų, o kasdien valgo daug pramoniniu būdu pagaminto maisto, tai sukelia įvairių žarnyno veiklos sutrikimų.

JAV tyrėjai iš Čikagos universiteto (The University of Chicago) išsiaiškino, kad vartojant daug produktų, kuriuose yra pieno riebalų, kokių būna pramoniniu būdu pagamintame maiste ir saldumynuose, šie riebalai dar 6 mėnesius po jų vartojimo neigiamai veikia žarnyno bakterijas. Be to, pieno riebalai skatina Bilophila wadsworthia bakterijų žarnyno kolonizavimą, o šis mikrobas siejamas su žarnyno uždegimo ligomis.

Diagnozuokite tai darydami laktozės netoleravimo testą.

Spręskite problemą, vartodami šių maisto papildų:

  • Vitamino D, kadangi tarp asmenų, kuriuos vargina žarnyno sutrikimai, jo paprastai trūksta.
  • 25-50 mg cinko, 2-4 mg vario, 800 µg folio rūgšties ir 800 µg vitamino B12. Visa tai padeda atkurti žarnyno būklę. Taip pat pasitikrinkite ir geležies koncentraciją kraujyje.
  • Bentonito, pasižyminčio gebėjimu prijungti bakterijas ir virusus. Kadangi bentonitas neabsorbuojamas žarnyne, judėdamas žarnynu jis pasiima su savimi toksines medžiagas ir eliminuoja iš jo.

Per daug vaisinio cukraus

Maždaug trečdaliui asmenų, kurie turi žarnyno veiklos sutrikimų, pvz„ serga dirgliosios žarnos sindromu, nepakankamai perdirbama fruktozė (vaisinis cukrus, kurio esama taip pat kai kuriose daržovėse, meduje ir didelės fruktozės koncentracijos kukurūzų sirupe (angl. HFCS), o tada ši patenka į plonąją žarną.

Tai gali būti artrito priežastis, jei suvalgius vaisių, žarnyne juntamas diskomfortas.

Diagnozuokite tai atlikdami fruktozės netoleravimo testą, kuris parodys organizmo gebėjimą absorbuoti fruktozę.

Spręskite problemą ribodami gaunamo vaisinio cukraus kiekį. Per vieną tyrimą, kuris vyko Mėjo klinikoje (Mayo Health System), JAV nustatyta, kad 38 proc. pacientų ligos simptomų sumažėjo jiems tiesiog pradėjus vartoti mažiau vaisinio cukraus. Ypač gerai į tokius mitybos pokyčius reaguoja vaikai, anksčiau turėję žarnyno veiklos sukeltų skrandžio skausmų.7

Atkreipkite dėmesį ir į kitus rūgstančius angliavandenius, kurie blogai absorbuojami: laktozė, kurios esama piene, fruktanai kviečiuose ir svogūnuose, sorbitolis (plačiai naudojamas saldiklis).8 Stenkitės atsisakyti produktų, kuriuose esama aminų (jų yra sūryje, šokolade, citrusiniuose vaisiuose, kavoje ir raudonajame vyne), ir maisto priedų (benzoatų, sulfitų, nitratų, nitritų, tartrazino ir kitų dirbtinių dažiklių).

Per mažai skrandžio sultyse druskos rūgšties

Daugeliu atvejų žmonės, turintys žarnyno veiklos sutrikimų, išskiria per mažai skrandžio sultyse druskos rūgšties ar virškinimo fermentų.

Tai gali būti artrito priežastis, jei pavalgę nesijaučiate gerai.

Diagnozuokite tai tikrindamiesi skrandžio sulčių druskos rūgšties koncentraciją, taip pat nustatykite, ar jums nestinga virškinimo fermentų.

Spręskite problemą bent 12 savaičių papildomai vartodami betaino hidrochlorido (kartu su pepsinu) ir kasos fermentų (laikydamiesi jų vartojimo instrukcijų). Skrandžio sulčių druskos rūgšties koncentraciją subalansuoti padeda taip pat 500 mg L-histidino.

Venkite histamino blokatorių (H2 histamino receptorių blokatorių), kurie mažina skrandžio sulčių druskos rūgšties koncentraciją.

Žarnų sienelių laidumas

Plonųjų žarnų sienelės funkcionuoja kaip diferencinis sietas. Jis praleidžia tik smulkias maisto daleles - aminorūgštis, angliavandenius ir nepakeičiamąsias riebalų rūgštis, - šios patenka į kraujotaką, o toliau į kitas organizmo ląsteles. Žarnų sienelės nepraleidžia didesnių ląstelių molekulių ir bakterijų toksinų, galinčių pakenkti. Tačiau, kai šis smulkus sietelis pažeidžiamas, toksinės medžiagos dideliais kiekiais prasiveržia per žarnyno sieneles ir skatina antikūnų sintezę, o tai gali sukelti alergijų.

Apie padidėjusį žarnyno sienelių laidumą gali liudyti įvairiausios ligos, pradedant opiniu kolitu, Krono liga ir dirgliosios žarnos sindromu, baigiant malnutricija ir odos ligomis (pvz., akne, žvyneline, dermatitu), taip pat, žinoma, įvairiomis sąnarių ligomis. Nustatyta, kad tarp žmonių, kurie patiria sąnarių skausmų, būna didesnis žarnų sienelių laidumas, o keičiant mitybą jų būklę dažnai galima gerai koreguoti.9

Tai gali būti artrito priežastis, jei būna aptikta Candida infekcija, tačiau gydymas nebuvo efektyvus, ar jei būna taikyta radioterapija, patirta sunkių nudegimų, periodiškai pasireiškia dilgėlinė ar dermatitas, arba kai organizmas yra pradėjęs reaguoti į pernelyg daug maisto produktų iš įvairių maisto grupių.10

Kitos priežastys gali būti alkoholinių gėrimų vartojimas, NVNU ar chemoterapija.11

Kaip liudija laboratorinėmis sąlygomis atlikti testai ir bandymai su gyvūnais, žarnų sienų laidumą skatina sidabrinės amalgamos plombos burnoje, nes mikroskopinės gyvsidabrio dalelės keliauja į kitas kūno vietas sukeldamos imuninės sistemos reakciją, kuri pasireiškia kaip alergija.12

Diagnozuokite tai patikrindami laktulozės ir manitolio koncentracijas. Nė vienas iš šių cukrų nemetabolizuojamas sveikame žarnyne, todėl dauguma cukrų turėtų išsiskirti su šlapimu po 6 valandų. Jei testai parodo daugiau cukraus, nei leistina, jūsų žarnos yra per laidžios.

Spręskite problemą kruopščiai sukramtydami maistą, nes tai skatina epidermio augimo faktoriaus išskyrimą. Tai polipeptidas, kuris stimuliuoja plonosios žarnos sienelių atsikūrimą.13 Pasistenkite, kad jūsų valgiaraštyje netrūktų sveikos ląstelienos, kadangi ji taip pat mažina žarnų sienų laidumą.14

artritas, žarnynas, bakterijosparazitai, Candida, Candida albicans

Kaip gydyti perforuojančias žarnas

  • Pabandykite maisto papildų, kad išsiaiškintumėte, kurie jums tinka geriausiai.
  • Jau seniai įrodyta, kad probiotikai geba pagerinti žarnyno būklę.15
  • Rinkitės probiotikų, kuriuose yra lactobacilli, bifidobacteria, Saccharomyces boulardii, Escheri-chia coli ir streptococci, kurie nesukelia ligų.
  • Kad ląstelės, kurios dengia plonąją ir storąją žarnas, augtų ir atsikurtų, joms reikia vitamino A. Siūloma dozė: 10 000 tarptautinių vienetų (TV).
  • Iš krekenų pagaminti maisto papildai gali pagerinti žarnyno sienelių būklę ir skatinti sveikesnės žarnyno mikrofloros formavimąsi.
  • Glutaminas - tai aminorūgštis, kuri labai reikalinga, kad žarnų sienelės būtų sveikos; jis gali atkurti žarnyno gleivinės pažeidimus, kurie sukelti chemoterapiios ir radiacijos.16
  • Glutationas-antioksidantas, kurio neretai stinga asmenims su pernelyg laidžiomis žarnomis. Jei turite parazitų, nevartokite šio maisto papildo, kol neatsikratėte jų.
  • Prieš valgį vartokite flavonoidų, kurių esama tikruosiuose margainiuose (Silybum maria-num) ir pienių šaknyse (Taraxocum officinale). Šie geba blokuoti alergines reakcijas, galinčias skatinti žarnų sienelių laidumą.
  • Žuvų taukai padeda apsaugoti organizmą nuo toksinų, besiformuojančių žarnyne, taip pat išvengti žarnyno sienelių pažeidimų, kuriuos sukelia artritui gydyti taikomas medikamentas metotreksatas.17
  • Saccharomyces boulardii, žarnynui naudingas mieliagrybis, išgaunamas iš ličių vaisių žievių, gali padėti malšinti viduriavimą ir kolitą.18
  • B grupės vitaminai, vitaminai C ir E, cinkas, selenas, molibdenas, manganas ir magnis - jie visi atlieka esminį vaidmenį gydant žarnyną.

Parazitai

Maždaug vienas iš šešių žmonių gyvena „priglaudęs“ savo organizme Giardia lamblia - vienaląsčių parazitų, kurie sukelia stiprų nuovargį ir storosios žarnos sutrikimus. Savo ruožtu vienas iš dešimties asmenų būna užsikrėtęs Cryptosporidium - kitu viduriavimą sukeliančiu pirmuoniu.

Šie ir dar kiti žarnyno parazitai (pvz., Blastocystis hominis) gali sukelti neaiškius žarnyno veiklos sutrikimus, kartkartėmis primenančius apie save ar dirgliosios žarnos sindromą. Šiuo metu žinoma, kad parazitai taip pat gali būti susiję su reumatoidiniu artritu.

1975 metais IX tarptautiniame chemoterapijos kongrese Londone mikrobiologas, gydytojas dr. Rogeris Wyburnas-Masonas (1911-1983) pristatė atradimą apie Naegle-ria rūšies parazitų buvimą tarp sergančiųjų reumatoidiniu artritu ir iškėlė hipotezę, kad jie gali sukelti ligą. Nors daugelis gydytojų žiūri į reumatoidinį artritą kaip į parazitų sukeltą infekciją, R. Wyburno-Masono veikalas nebuvo pripažintas, ir tik visai neseniai per tyrimus buvo pradėta sieti reumatoidinį artritą su žarnyno parazitais. JAV mokslininkai iš Niujorko universiteto Medicinos mokyklos (The New York University School of Medicine) konstatavo, kad trijų ketvirčių asmenų, kuriems pirmą kartą diagnozuotas reumatoidinis artritas ir kurie dar negydyti, skrandyje ir žarnyne būna Prevotella copri bakterijų, be to, jiems stinga kai kurių gerųjų mikroorganizmų, pvz., Bacteroides.19

Tai gali būti artrito priežastis, jei burnoje daug sidabro amalgamos plombų, nes gyvsidabris keičia žarnyno mikroflorą ir gali paskatinti veistis nepalankius organizmus. Kitas rodiklis - atsisakius tam tikrų produktų jums vis dėlto nepavyksta pagerinti būklės.

Diagnozuokite tai atlikdami ekskrementų tyrimus.

Spręskite problemą keletą mėnesių vartodami augalinių preparatų.

Candida albicans perteklius

Praėjo beveik 30 metų nuo momento, kai amerikiečių gydytojas Orianas Trussas (1922-2011), knygos „Dingusios diagnozės“ (The Missing Diagnosis, 1983) autorius, pirmas iškėlė teoriją, kad per gausus šiaip jau nekenksmingo mieliagrybio Candida prisiveisimas gali sukelti žarnyne didžiulį chaosą. Šiais laikais daugelis gydytojų yra įsitikinę, kad situacija dar sudėtingesnė, nei atrodė tada. Gali būti, kad Candida - tik vienas iš kelių „piktadarių“, o žmonės, kurie serga vadinamąja kandidoze, gali turėti keletą specifinių simptomų, įskaitant tuos, apie kuriuos rašome šiame leidinyje.

Tai gali būti artrito priežastis, jei laikantis uždegimo slopinamosios dietos simptomai nesilpnėja.

Diagnozuokite tai patikrindami fermentacijos procesus žarnyne. Jei suvalgius gliukozės žarnose gaminasi etilo spiritas, tai gali liudyti apie mieliagrybio perteklių.

Spręskite problemą sunaikindami grybelį kokia nors antigrybeline priemone, pvz., raugerškių tinktūra, po 15 ml 2 kartus per dieną. Gerą rezultatą galima pasiekti naudojant oktano rūgštį, kanadines auksašaknes ir daugelį kitų tradicinių gydomųjų priemonių, įskaitant pražangialapių miltenių (Melaleuca alternifolia), raudonėlių ir gvazdikėlių aliejus.22

Vartokite produktų, kuriuose mažai angliavandenių, savaitę ar dvi stenkitės vengti cukraus, mielių, alkoholinių gėrimų ir kitų tipiškų maisto produktų, kurie gali sukelti alergiją. Taip pat ribokite ir vaisių vartojimą. Peržiūrėkite savo valgiaraštį ir prireikus papildykite jį maisto papildais. Integracinio požiūrio specialistai nurodo, kad jų pacientams, turintiems grybelinių infekcijų, paprastai trūksta magnio, cinko, vitaminų A ir B1, omega-3 riebalų rūgščių.

Papildomai vartokite kasos fermentų (proteazių) - jie taip pat gali padėti išsivaduoti nuo parazitų ir gerinti virškinimą," be to, atitinkamų virškinimo fermentų trūkumas iš esmės padidina žarnų infekcijų, tarp jų ir lėtinių grybelinių infekcijų, riziką.

Su gyvūnais atlikti bandymai liudija, kad lėtinė Candida infekcija gali sukelti lengvų kepenų pažeidimų, todėl verta vartoti maisto papildų, kuriuose esama cholino, betaino ir metionino, kurie padeda valyti kepenis.24 Šios medžiagos stimuliuoja dviejų svarbių antioksidantų - S-adenozilmetionino (SAMe)25 ir glutationo - sintezę organizme. Tikrųjų margainių (Silybum marianum) ekstraktas, jei jo vartojama po 70-210 mg 3 kartus per dieną, gali stimuliuoti naujų kepenų ląstelių formavimąsi, skatinti glutationo ir tulžies išskyrimą, taip pat jis geba malšinti kepenų pažeidimus.26

Pagalba nuo parazitų - augalai

Jei organizme aptikta parazitų, yra augalinė formulė, kurios nemėgsta dauguma žarnyno nepageidaujamų gyventojų. Ją siūlo komplementarinės ir alternatyviosios medicinos gydytojas Haraldas Gaieras.

Pirmą ir trečią savaitę vartokite šių augalinių preparatų:

  • Raugerškių (Berberis vulgaris) tinktūros:
  • 15 ml 3 kartus per dieną.
  • Raudonėlių aliejaus (1 kapsulę per dieną); praktika rodo, kad jis veikia tokius parazitus kaip Giardia.
  • Pelynų (Artemisia absinthium) tinktūros:
  • 15 ml 3 kartus per dieną.
  • Gvazdikėlių miltelių (1 kapsulę per dieną).

Antrą ir ketvirtą savaitę vartokite šių augalinių preparatų:

  • Kanadinių auksašaknių (Hydrastis canadensis) tinktūros: 15 ml 3 kartus per dieną.
  • Alyvmedžių lapų ekstrakto (1 kapsulę per dieną).
  • L-glutamino (5 g per dieną).

Raugerškiai pajėgūs paveikti visų rūšių žarnyno bakterijas, pirmuonius (vienaląsčius) ir mieliagrybius,20 pvz., Artemisia. Papildomai galima vartoti taip pat propolio (bičių pikio), nes jis veikia Giardia pirmuonius.21

Kadangi turint parazitų dažnai būna pažeista taip pat tulžies pūslė, žolininkė Susana Koten pataria stimuliuoti tulžies pūslės veiklą trijų augalų deriniu - t. y. veikliosiomis medžiagomis, kurių turi Chionanthus virgmicus, Leptandra virgimca ir Berberis vulgaris.

Nuorodos

  1. J Adv Med, 1993, 6:67-82; Clin Dev Immunol. 2013; 2013:872632; Autoimmune Dis, 2012; 2012:539282; Clin Diagn Lab Immunol, 1997, 4(4):393-3
  2. Boilheres Clin Rheumotol, 1989; 3:271-84
  3. Cut, 1986; 27:1292-7
  4. Br J Rheumotol, 1992; 31:443-7
  5. Nature, 2012; 487:104-8
  6. J Am Diet Assoc, 2006; 106:1631-9
  7. J Clin Gastroenterol, 2008; 42:233-8; J Pediatr Gastroen-terol Nutr, 2008; 47:303-8
  8. J Am Diet Assoc, 2009; 109:1204-14; Curr Gastroenterol Rep, 2009; 11:368-74
  9. Allergy, 1991; 66:181-4
  10. Surgery, 1990; 107:411-6; Allergy, 1989, 44 priedas 9:47-51; Ann Allergy, 1991; 66:181-4
  11. Lancet, 1984; 1:179-82; Gut, 1991; 32:66-9; Eur J Pediatr, 1988; 147:123-7
  12. Toxicol Appl Phormacol, 1992; 114(2):285-94; Food Chem Toxicol, 1999; 37(6):627-37; Food Chem Toxicol, 2014; 74:349-59; CelI Biol Toxicol, 2005; 21(3-4): 163-79
  13. Lancet, 1993; 341:843-8
  14. J Nutr, 1983; 113:2300-7
  15. PLoS ONE, 2007; 2(12):e1308; Am J Pathol, 2012; 180(2):626-35
  16. Arch Surg, 1990; 125:1040-5
  17. Am J Clin Nutr, 1991; 54:346-50
  18. Am J Gastroenterol, 1989; 84:1285-7; Gastroenterology, 1989; 96:981-8
  19. Torgan C. Gut Microbes Lmked to Rheumatoid Arthritis. Iš: NIH Research Matters, 2013-11-25
  20. Evid Bosed Complement Alternot Med, 2014; 2014:159819; Tokai J Exp Clin Med, 1990; 15:417-23; J Infect Dis, 1987; 155:979-84; Nature, 1967; 215:527-8
  21. Acta Gastroenterol Latmoam, 1988; 18:195-201
  22. Clin Mikrobiol Rev, 2006; 19:50-62; Phytomedicine, 2009; 16:972-5; J Appl Bacteriol, 1989; 66:69-75
  23. Gut, 1992; 33:987-93; Med Microbiol Immunol, 1977; 163:53-60; Am J Clin Nutr, 1978; 32:1592-6; Acta Trop, 1979; 36:147-50
  24. Int Immunol, 2004; 16(12) :1761-8
  25. Alcohol Clin Exp Res, 1993; 17:552-5
  26. Phytother Res, 2010; 24:1423-32; J Hepatol, 1989; 9:105-13

Tarptautinis žurnalas „Ko gydytojai tau nepasako“. Medžiaga parengta pagal specialų leidinį, kad sąnarių neskaudėtų „Slaptas žarnyno ryšys su smegenimis“.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.08.2019 laikas 17:38 Receptai – Patiekalai Tinginiai virtinukai su varške
Tačiau kai po ranka yra receptai „Greiti patiekalai“, galima greitai pagaminti skanių patiekalų visai šeimai. Mes parengėme jums šį „Virtinukų-tinginių“ receptą. Beje, vaikai dažniausiai juos labai mėgsta!

Skaityti daugiau

30.08.2018 laikas 08:11 Receptai – Patiekalai Plaukų stiprinimas. Liaudiški patarimai plaukų gydymui

Plaukų stiprinimas liaudies medicinoje, Plaukų stiprinimas, receptai stiprinti plaukus, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

...

Skaityti daugiau

19.12.2017 laikas 13:22 Receptai – Patiekalai Receptas lieknėjantiems (gervuogių, beržo, šalpusnio)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Organizmo valymas. Ingredientai: gervuogių lapų, beržo lapų, ankstyvojo šalpusnio lapų

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
20.04.2024 laikas 08:06 Japonijos tyrime nustatyta, kad mRNA injekcijos sukelia vėžį (žiniasklaidos užtemimas)

Naujai paskelbtas Japonijoje atliktas tyrimas patvirtina Jungtinės Karalystės profesoriaus Anguso Dalgleišo (Angus Dalgleish) nuogąstavimus dėl mRNA injekcijų, sukeliančių vėžį. Paskelbus tyrimo išvadas, australų profesorius Ianas Brighthope'a...

Skaityti daugiau

20.04.2024 laikas 07:24 Horoskopas balandžio 20 d.: pavojai Mergelėms, Dvyniams, Žuvims ir Šauliams

Šiandienos šeštadienis tęsia liūdesio ir taško už praėjusius laikus, tačiau prie šios puokštės dar prisideda Mėnulio ir Juodojo Mėnulio konjunkcija (susijungimas). Juodasis Mėnulis yra pagundų, pagundų, stipraus emocinio lauko, baimių ir toliaregi...

Skaityti daugiau

19.04.2024 laikas 20:16 Finansinis horoskopas visiems Zodiako ženklams 2024 m. balandžio 20 d.
Astrologai parengė 2024 m. balandžio 20 d. prognozę visiems Zodiako ženklams. Šią dieną gali kilti noras pasislėpti nuo bet kokių problemų ir sudėtingų užduočių.

Skaityti daugiau